Krasula - Crassula |
Odgovori | Stranica 123 84> |
Korisnik | |
Nina
Već proklijao Pridružen: 30 Ožujak 2007 Status: Offline Bodovi: 233 |
Opcije poruke
Hvala(0)
Objavljeno: 12 Lipanj 2007 u 22:40 |
krasula ili sibirska scila (ako sam dobro upamtila), a kod nas je zovu japansko drvo. E sad, da li je kod nekog cvjetala? Imam je preko deset godina, ali me još nije s cvijetom obradovala. štaviše, nisam ni znala da cvjeta dok neki dan u jednim novinama nisam vidjela kako se jedna gospođa hvali njenim cvijetom.
u čemu je tajna?
|
|
Sponzorirani linkovi | |
tikvić
Trajnica Pridružen: 08 Travanj 2010 Status: Offline Bodovi: 2349 |
Odgovor Opcije poruke Hvala(0) |
Biljka će sama riješiti taj "problem". Odbacit će crne i smežurane listiće i potjerat će nove zdrave listove.
|
|
dina
Cvjetni guru Pridružen: 22 Ožujak 2007 Lokacija: Bosnia Hercegovina Status: Offline Bodovi: 5073 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
vjerovatno dohrana
|
|
voki
Neukroćena biljka Pridružen: 28 Ožujak 2007 Lokacija: Novi Sad Status: Offline Bodovi: 4264 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Zimi treba da je na hladnijem mestu i onda u proleće cveta. Ako je držiš stalno na toplom nema cvetova.
|
|
život je bajka koju sami pišemo...
|
|
kika
Odrastao grm Pridružen: 22 Srpanj 2007 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 969 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Ja svoju prihranjujem i ljeti držim vani, a zimi na hladnom i svjetlom hodniku i unatoč tome što je starija od 10 godina, nikada nije cvala. Možda je moja biljka ON.
|
|
shasha
Cvjetni guru Pridružen: 25 Ožujak 2007 Status: Offline Bodovi: 11064 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Kika nabavi mu "onu" pa možda "on" od sreće procvate
|
|
kika
Odrastao grm Pridružen: 22 Srpanj 2007 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 969 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Jesam, ali još ništa. Čak mi ni ONA nije cvala. Možda zbog toga kaj sam je malo pošišala prošle godine.
|
|
vepar
Odrastao grm Pridružen: 16 Kolovoz 2007 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 1708 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
vozi sigurno vozi bager
|
|
kika
Odrastao grm Pridružen: 22 Srpanj 2007 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 969 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Da, na nju mislimo.
|
|
aurora2
Trajnica Pridružen: 22 Lipanj 2007 Lokacija: Switzerland Status: Offline Bodovi: 2880 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
nekidan sam pitala pa su mi rekli da se ovo zove krasula....onda bi im ovdje moglo biti mjesto...
...reznice sam dobila u sestom mjesecu, od iste one tete koja mi je poslala i one druge reznice (kojima ne znam ime...stavila sam u identifikaciju) ... ona mi je rekla da je najbolje kad ih se posadi svaku posebno, a meni izgleda da puno bolje napreduju ove sta su zajedno posadjene (imam jos dvije, posadjene svaka za sebe) |
|
maso
Odrastao grm Pridružen: 05 Studeni 2007 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 1048 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
...koja bi joj temperatura odgovarala zimi...5,10 ili 15 stupnjeva?
|
|
maso
Odrastao grm Pridružen: 05 Studeni 2007 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 1048 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
...mislim naravno okvirno ako neko zna, jer ono "staviti na hladnije mjesto" je relativno pa reko ako neko zna koliko bi to "hladnije" moglo biti...
|
|
frida
Neukroćena biljka Pridružen: 17 Rujan 2007 Lokacija: . Status: Offline Bodovi: 3399 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
valjda između 5 i 10 stupnjeva C...Zimi je toliko na stubištu kod mene....
Vidjela sam i ja krasulu u cvatu, na žalost ne kod mene.... |
|
kika
Odrastao grm Pridružen: 22 Srpanj 2007 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 969 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Ja također svoje crassule kao i kaktuse držim zimi na 5-10 stupnjeva baš kao i Frida.
|
|
Arwen
Odrastao grm Pridružen: 02 Listopad 2007 Status: Offline Bodovi: 1192 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
min. temperatura za ovu biljku je 5 st.C
jeste li znali da ona može doživjeti i do 25 ili 30 godina u pitaru? |
|
frida
Neukroćena biljka Pridružen: 17 Rujan 2007 Lokacija: . Status: Offline Bodovi: 3399 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
možda, ali meni su prijašnju odnijeli sa stubišta (da ne kažem - drpili) pa sam morala zapelcati drugu...ja bar zdimim pelcer, ali nekome se nije dalo čekati da se zakorijeni...
|
|
Arwen
Odrastao grm Pridružen: 02 Listopad 2007 Status: Offline Bodovi: 1192 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
lopove sram ih bilo
|
|
lana2
Neukroćena biljka DONATOR Pridružen: 21 Ožujak 2007 Status: Offline Bodovi: 4717 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Istina, moja seka je u dalmaciji ima preko 30 godina i dosta puta je cvjetala
|
|
Edda
Upravo klijam Pridružen: 30 Listopad 2007 Status: Offline Bodovi: 78 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
I ja imam ovu biljcicu, za sada se ponasa dobro...Ali i pored nje imam jos jednu krasulu, (procitala sam da se zove "crasula argentea") koja ima zelene "valjcice" koji rastu sa glavne stabljike i ima ih dosta, ali su se pojavile neke smedje mrljice po njima... Mozda im je bilo puno vode ili sta vec...? Inace ljeto je provela unutra na prozorskoj dasci na juznom prozoru i dalje stoji tu. Sta da radim? |
|
Negdje se taknu naši mali svemiri...
|
|
oceana
Profil člana
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi poruke člana
Poseti WEB site člana
Dodaj na listu prijatelja
Pustio korijenje Pridružen: 10 Studeni 2007 Status: Offline Bodovi: 405 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Divne su!
Moja je nažalost nenamjerno poslužila za jedno od učenja o njezi biljaka... uzet ću je ponovo, ali kad prođe vrijeme žalovanja za onom što je (izgleda) previše zalijevah. |
|
Dreamy
Novo sjeme Pridružen: 23 Prosinac 2007 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 5 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
I ja imam tu biljku, i jako je volim! Prvu je dobila moja nona prije više od 20 god. otada ih razmnožavamo i dijelimo. Za ovu biljku kažu da nosi novac u kuću, zato ... pažljivo sa njima!!! Moje nisu nikada cvale, kod mene izgledaju sasvim normalno, dok su kod moje mame listovi bar 3X veći, kao i sve ostalo što ima. Znam da ima još vrsta, npr. sa crvenim rubićem.
|
|
Odgovori | Stranica 123 84> |
Tweet
|
Pređi na drugi forum | Forumska ovlaštenja Vi ne možete objavljivati nove teme na ovom forumu Vi ne možete odgovarati na teme Vi ne možete brisati vaše poruke Vi ne možete urediti svoje poruke Vi ne možete dodati anketu Vi ne možete glasati u anketi |