Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Titanopsis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Titanopsis

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Titanopsis
    Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 19:36
Titanopsis calcarea



Titanopsis calcarea
Ne sjećam se točno kada je došao u kolekciju. Znam samo da mi je reznicu poklonila susjeda.   Dugo je bio zanemaren negdje u nekakvom ćošku. Izgleda da mu je takav tretman odgovarao . Ovu jesen prilikom unošenja sukulenata u kuću primijetio sam kako je lijepo napredovao. Trenutno prezimljava na južnoj prozorskoj polici dnevne sobe. Čini mi se da mu taj položaj odgovara, vidim da je u vegetaciji.

Evo par riječi o njemu za one kojima se ne da tražiti po internetu. Prirodno stanište Titanopsis calcarea je Južna Afrika. Podaci o njemu sa interneta su vrlo kontradiktorni.   Pronalazim podatke da bez problema izdrži vrlo niske temperature – 15 C pa i niže, neki drugi autori pišu da su minimalne temperature prezimljavanja oko 8 C. Što je točno ne znam. Isto tako su kontradiktorni podaci sa neta o sastavu tla i idealnoj vrijednosti pH supstrata. Dani su podatci o pH 6,5 i mineralnom sastavu supstrata sličnom kao za lithopse pa sve do pH 7.5 – 8 i vapnenačkom tlu. Uglavnom prava zbrka podataka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 19:42
Bravo PINUS,
ti imaš takvu kolekciju,da bi mogao otvoriti izložbu!smile120
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 20:14
Odakle samo izvlačiš te lijepe biljke,da,da,susjeda kaktusarka,jesi li bio što god kod nje.Tongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 20:22
Nisam dugo, krajnje je vrijeme da otiđem na kavu a znaš ono usput pogledaš kakva je situacija sa reznicama.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 20:25
Pinus,a da pričekaš i mene?Pa da zajedno otiđemo do susjeda.Wink
Pa da svatko gleda što hoće!
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 21:37
baš je lijepa ,pinus balgo tebi sa tvojom susjedom a nama blago sa tobom..
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 10:29
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:

Pinus,a da pričekaš i mene?Pa da zajedno otiđemo do susjeda.

Belina, dogovoreno nema problema. Uvijek dobrodošla kod mene a mislim da i kod susjeda.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 07:23
pinus kako titanopsis?
nedavno sam nabaasala na to stvorenje i prvi je odmah propao, sad me strah da se isto ne dogodi i nasljedniku

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 08:38
Krenuo je sa vegetacijom i kako vidim dobro se drži. Vodu dobi jednom tjedno. Noći su prehladne zato ga još uvijek držim iz stakla.

Natalija možda si ga previše zalila. Mislim da nije previše osjetljiv u uzgoju, osim vode koju previše ne voli.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 09:50
Hvala na gostoprimstvu,na ist način.
Čekam slikuShockedtvog titanopsisa,i od tebe učimClap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 13:41
pinus nije do mog zalivanja - odmah kad sam ga uzela bio je sav nikakav, ali sam mislila da će se oporaviti
valjda takva pošiljka
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 19:46


Moj novi Titanopsis
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 23:19
Clap kako lijepo izgledaju ove biljke
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 08:15
Prije par dana sam u Konzumu naletila na ovu biljkicu u tako jadnom stanju da sam ju morala pokupiti i donijeti kući. A koštala je svega 4, 89 kn, pa onda možete misliti kakva je. Presadila sam ju i sad je na promatranju, valjda će biti nešto od nje. Ovi gore pokazani primjerci su krasni, jako lijep sukulentić.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 13:50
i ja sam danas dobila na poklon jednu preslatku od naše drage Camellie

smile79
belica,zagreb
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2012 u 19:34
Titanopsis bi sad trebao krenuti s vegetacijom i cvjetanjem bar tako kažu knjige da i to čudo vidim jer primjetila sam da je prilično mirovao ljetos.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2012 u 19:43
Titanopsis calcarea

Calcarea cvjeta ovih dana. Nema baš neki spektakularni cvijet ali bolje išta nego ništa.        
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2012 u 20:11
smile57Preljepo i neviđeno,a gdje ti to nabavljaš?Clap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2012 u 20:23
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:

Pinus,a da pričekaš i mene?Pa da zajedno otiđemo do susjeda.
Pa da svatko gleda što hoće!

E Belina,a gdje bi drugo nego kod susjede. Najavio sam i tebe kod susjeda.    On čeka i čeka. No ,sada i sami nismo sigurni dali ćeš doći ili si se samo šalila.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2012 u 20:43
Doći ću,ovako virtulno,ali želim i u stvarnostiWink
A onda bi se ,mogla iseliti,na barku,a sva ta ljepota po kući!
 
A susjedu se klanjamsmile128(a ja mislila da je susjeda!)
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.