Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - monsterin  eko povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


monsterin eko povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9596979899 138>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2013 u 09:37
 Evo nastavljam dalje, danas primjećujem nešto što u prošloj turi nisam imala....Na mojem drugom Enzimu hvata se lagana plijesan, što znači da ću ga ipak morati seliti negdje gdje je toplije, no ipak ne toliko toplo da se sve odvija prebrzim tempom... U prvoj turi Enzima stvorila mi se neka zaštitna gljiva ( nešto slično Kombuchi ) pa je vjerojatno tako zaštitila proizvod od naleta dosadnih glupih mušica...Angry  Sad bi ipak trebalo biti neko mirnije vrijeme, bar nema tih dosadnih mušičavih napasti...






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2013 u 15:58
   
Evo još malo inovacija, koga zanima nek proba, ja sigurno hoću.....LOLLOL


Detoksikacijski frape od kelja – objavite rat zapuštenom organizmu

Autor: punkufer.hr

Umjesto kemiji, okrenite se prirodnoj hrani - život nije Breaking bad! Znamo da je teško primjenjivati ekstremne mjere kad je prehrana u pitanju, ali stvarno postoje neke namirnice koje mogu učiniti čuda za vaše zdravlje. Kada dođe vrijeme za prirodno čišćenje tijela, jedan obrok dnevno zamijenite detoksikacijskim frapeom. Danas radimo jedan od - kelja!

Jedna od savršenih namirnica koja će činiti dobro vašem organizmu svakako je i ovaj zelenko!

Kelj
Ovo je povrće je toliko zdravo da ga liječnici često preporučuju pacijentima koji imaju problema s bubrezima. Sadrži mnoštvo antioksidansa, vitamina i minerala, i ima protuupalna svojstva. Ovaj recept sadrži prirodne i zdrave sastojke koji će pokrenuti probavu i pomoći vam da se očistite na prirodan način.

Green smoothie
• 1 šalica kelja ili raštike, bez korijena, krupno narezano
• 1 jabuka, izrezana na veće komade
• 1 svježa banana 
• 1/2 šalice svježeg peršina

Miksajte u blenderu kelj, jabuku, bananu i peršin s 2,5 šalice vode, dok ne dobijete glatku smjesu. Ako je smjesa pregusta, dodajte još malo vode. Nema okus Jackieja, ali je zdravo!

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2013 u 17:11
Odlicno!!:)
Vec neko vrijeme pravim u blenderu sokove od mjesavine voca i povrca s vodom. Koja je to energetska bomba...tocno osjecam promjenu u svom metabolizmu.
Citala sam da treba jesti sirovo voce i povrce sto vise...samo tako mozemo dobiti enzime potrebne nasem tijelu. Obradom namirnica, enzimi se gube, a jako su vazni za cijeli organizam.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2013 u 20:34
 
 Magi točno tako, treba jesti ili " piti " što više svježeg voća i povrća, ali postoji i još jedna činjenica, treba paziti, ne treba pretjerivati ni s time, jer takvo voće i povrće stvara puno Kalija u tijelu, a to se opet sve taloži u našoj jetri, pa stoga opet može dovesti da raznih poremećaja...Evo npr. navest ću samo nešto, ovo sam čula ima već dosta dugo.....Ako se npr. u tijelo unosi previše kalcija, isti se taloži u kostima i dolazi do naglog okoštavanja kostiju ( vapneno okoštavanje, zadebljanje i nepravilan  ili pojačan rast kostiju i onda kada to više ne bi trebalo što nije nimalo bezazlen problem ) Zato da bi se to spriječilo Kalcij se često uzima u kombinaciji s Magnezijem jer Mg iskorištava sav višak Kalcija i tako ne dozvoljava istome da se taloži u kostima..Smile


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2013 u 20:39
   Moja znatiželja bi me ubila da ja nešto ne probam.....LOLLOL Reći ću samo ako svrati ovdje i ovo pročita,  Hvala punkufer EmbarrassedHeart






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2013 u 20:44

   Pogađate ? smile96


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2013 u 20:45

   A-a smile60 idući puta to ide u sokovnik, ne u blender ko sad....Wacko




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2013 u 20:47
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2013 u 20:48
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2013 u 20:50
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2013 u 20:52
Eeee nadam se da je ova fotka od jutros; svježe voće i povrće treba jesti ujutro, onda će tijelo najbolje apsorbirati sve vitamine i minerale i sve ostalo što nam treba... smile45 ... navečer smile60!
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2013 u 20:56
  
  He,he,he Rosi, baš suprotno, najprije sam ja to morala isprobati bez obzira na to koje je doba dana....LOLLOL  Ma znam ja sve to stoji što ti kažeš, potpuno se slažem s tobom i znam da to tako treba biti....No za probu  se može progledati kroz prste, neće mi ništa biti , iako sam ja to smučkala sad....Do jutra ne bi mogla izdržati, ni spavati, a da ne saznam što je to...

 
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2013 u 20:59
  
  Čak mi nije ni ispalo kao neki gusti sok ili smootie, ovo  je više kao Keljolino (   Čokolino ) LOL




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2013 u 21:09
Ma, lako meni za tebe.... ali na stolu su dvije čaše... a jadan tvoj mužić!!! smile156
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2013 u 21:21

 Sigurno si možeš dočarati taj doživljaj ? 


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2013 u 22:43
...uuhaj...ovo je prava vitbomba uz učinak pročiščavanja organizma, stvarno si volja od experimentiranja sa svime...čestitam na tome...vječno nešto radiš...kad sve stigneš uz kučansko vrtne poslove...Clap
bum ovo probala napraviti..ovaj...i popiti..
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2013 u 09:23
Dobre mučke radiš Mons, interesira me da li si ovo isprobala, kakvog je okusa. Jučer sam gledala na "dobar dan svaki dan" baš ovakve mučke i dobrobit od sirove hrane. Vidim da ćemo ove zime imati svakakvih isprobavanja kada ćeš imati vremena na pretek.Smile
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2013 u 12:09
  Curke moje ! smile79smile86 Hvala vam, da vas nema ovo mi ne bi ništa vrijedilo!  Inače ovaj zeleni smootie ili mućke..LOL super je , samo meni ispalo prekrupno, trebala sam ja to lijepo sve ožmikati u sokovniku....fino je, najljepše slatko ( nisam stavila ni grama šećera ) i baš ukusno i pitko...TongueThumbs Up

   Dovoljno slatko zbog banane, dovoljno kiselo zbog jabuke...Jabuku sam izabrala zelenu, kiselkastu   ( Green Smith) jer je zdravija od crvenih i slatkih jabuka.  Smile




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2013 u 23:02

     Vrijedi samo za one koji posjeduju kulturu Kombuche:
 
   Jeste znali da Kombucha može imati isti učinak na biljke kao i otpadni Enzim?  Pitate se kako?
   Evo ovako: Kombucha čaj je također proizvod koji također fermentira i fermentacijom otpušta mnogo korisnih vitamina i minerala..A ako postane prekiseo kao takav baš i nije predobar za piće. No takav ( jabučna octena kiselina ) se može itekako iskoristiti u druge svrhe, npr. također u bio gnojivo. Smile


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2013 u 23:16
 Evo malo više pojašnjenja. Kombucha se također hrani šećerom, a zauzvrat fermentacijom vraća mnoštvo vitamina i minerala u čaj. No postane li nekim slučajem ( zbog duljeg stajanja gljiva u čaju ) taj čaj prekiseo ( kao moj danas )  pretvara se u jabučnu octenu kiselinu  ( idealno bio gnojivo ).  Evo što sam nedavno pročitala, samo ću  u kratko napisati ovdje...Razbolili su se dugogodišnji stari hrastovi i kako to biva s drvećem, počeli su lagano i sporo umirati...Ljudi su se dosjetili i počeli ih zalijevati Kombucha čajem..Istina, pomak se nije mogao odmah vidjeti, ali za nekoliko mjeseci, stari hrastovi su živnuli i zahvalili ljudima, tako što su se njihove  nekad raskošne krošnje opet lijepo zazelenile..Ljudi su ih nastavili zalijevati još nekoliko mjeseci i drveće se potpuno oporavilo.Smile

  Isprobala sam čaj na svojim biljakama, nisam primjetila da im se ne sviđa....SmileTongue




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9596979899 138>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,547 sekundi.