Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9596979899 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2013 u 23:44
Originalno poslano od člana Smail Smail napisao:

Sviđa mi se ova tvoja komparacija iste gredice u različito godišnje doba, svaka varijanta je prekrasna.smile79
Smail, hvala ti!
To što se vidi na slikama je za mene vrt, uvijek se nešto događa, svaki dan je drugačiji, uvijek je makar jedna biljka dežurna ljepotica.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2013 u 23:47
Originalno poslano od člana Anastazija_ Anastazija_ napisao:


Prekrasno !
I opet sam šetala i uživala  Clap , prava si majstorica !
Izgled vrta kao i gazdarice - savršeno !

drag si ti meni gost, draga Anastazija.
A za komentare ti mogu samo puno zahvaliti!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 00:01
Originalno poslano od člana miska miska napisao:

Savrsen preobrazaj tvojih gredica kroz godisnja doba!Prvo mjesto na kojem odmorim oci i napunim baterije pa tek onda krenem dalje,uskoro se opet vratim ko leptir opijen bojama i mirisom slasnog cvijecasmile79<div id="isChromeWebToolbarDiv" style="display:none">
znam ja,draga moja, da si ti često kod mene i da leptiri vole cvijeće, i da se vračaju tamo gdje ga ima najviše.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 00:08
Originalno poslano od člana dadinica dadinica napisao:

Kod tebe je i jesensko izdanje vrta lijepo, šareno, bogato..... ali ja bih ipak nazad ljeto. 
Ne volim ove kišne dane....

Lijep je taj visoki bijeli aster. Znaš li da mu ovdje kažu "zimski šlajer"?
i ja bih ljeto!
ali ne smijemo biti sebični, moramo pošteno podijeliti ovo naše sunce, neka malo i druge ugrije.
I biljke se moraju malo odmoriti i skupiti snagu za nova cvjetna proljeća.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 00:13
Originalno poslano od člana sarajka sarajka napisao:

šta reči,preprekrasno,divne su ti gredice i kombinacije,kod mene je haotično stanje u cvjetnjacima,jednostavno nemam reda,ali zato uživam šetkajući po tvom vrtusmile79
hvala ti sarajka!
ja bih jako voljela prošetati kroz tvoj cvjetnjak i uživati u pogledu kakav ti imaš!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 07:37


Ako želite uživati u prelijepim bojama proljetnih lukovica, a želite izbjeći prazninu koja ostaje nakon njihovog kratkotrajnog cvjetanja, posadite ih oko trajnica čiji se nadzemni dio tokom zime osuši.
Da bi se lukovice razmnožile, listovi im se ne smiju orezati jer hrane korjen koji će stvoriti mnoštvo novih lukovica.
Vremenom listovi požute i ne izgledaju lijepo na gredici.
Zbog toga ih sadimo oko trajnica koje će ih pokriti i omogučiti im da ostvare svoj prirodni ciklus.
Nakon što im požute listovi i lagano se daju izvuči iz zemlje, možete ih povaditi i u listopadu ponovno posaditi.
Mjesto gdje sam posadila lukovice, obilježim drvenastim reznicama grmova.Poneka se do iduće godine i ukorijeni.
Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 08:46
Hej draga moja,stalno proletim,al nemam uvijek vremena za ostaviti porukicu,samo udahnem i idem dalje za poslom.
Super ideja ovo sa lukovicama i reznicama-ugodno s korisnim,reklo bi se (označi koju i s vajgelom,pa salji na proljeće ;) )
Super linija! :)
Pusa
...budi u miru sa Bogom, bez obzira kako Ga zamišljaš, i bez obzira čemu težiš u bučnom komešanju života, zadrži mir u svojoj duši... ovo je ipak divan svijet, teži da budeš sretan...
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 11:10
slavice dopada mi se ova ideja s drvenim štapićima.to je spojeno korisno s korisnim,možda bude novih grmića
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 19:53
e pa draga samo izvoli,Sarajevo nije daleko a vrt je tu samo nije baš raskošan kao tvoj,ali nema veze važno je da skupa uživamoHug
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 20:45
Originalno poslano od člana LeoNata LeoNata napisao:

Hej draga moja,stalno proletim,al nemam uvijek vremena za ostaviti porukicu,samo udahnem i idem dalje za poslom.
Super ideja ovo sa lukovicama i reznicama-ugodno s korisnim,reklo bi se (označi koju i s vajgelom,pa salji na proljeće ;) )
Super linija! :)
Pusa
za vajgelu ne brini.
a uz liniju si mogla pohvaliti i krojačicu
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 20:49
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Originalno poslano od člana Smail Smail napisao:

Sviđa mi se ova tvoja komparacija iste gredice u različito godišnje doba, svaka varijanta je prekrasna.smile79
Smail, hvala ti!
To što se vidi na slikama je za mene vrt, uvijek se nešto događa, svaki dan je drugačiji, uvijek je makar jedna biljka dežurna ljepotica.
mislim da je to san svakog zaljubljenika u biljke i prirodu ,pa tako i moj i naravno to je proces koji traje mogu reći da i to ima nekakoga čara uvjek oko zapne za nekakvu ljepoticu ili ljepotana tako da uvjek ima dodatnih želja koje uljepšavaju naša godišnja doba a i godine...a ti si dobrano uljepšala svoje godinesmile169
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 20:49
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

slavice dopada mi se ova ideja s drvenim štapićima.to je spojeno korisno s korisnim,možda bude novih grmića
to su ideje koje sama otkrivam.jedne godine sam označila gdje su lukovice grančicama budleje, na proljeće neke od njih-prolistale.sada tako radim gdje god posadim lukovice.puno bolje se zakorjenjuju pod bocom ali i od ovih poneka uspije.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 20:53
Originalno poslano od člana sarajka sarajka napisao:

e pa draga samo izvoli,Sarajevo nije daleko a vrt je tu samo nije baš raskošan kao tvoj,ali nema veze važno je da skupa uživamoHug
draga moja, hvala ti, bilo bi mi jako, jako drago.možda ipak, jednom!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 21:07
Originalno poslano od člana blue sky blue sky napisao:

Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Originalno poslano od člana Smail Smail napisao:

Sviđa mi se ova tvoja komparacija iste gredice u različito godišnje doba, svaka varijanta je prekrasna.smile79
Smail, hvala ti!
To što se vidi na slikama je za mene vrt, uvijek se nešto događa, svaki dan je drugačiji, uvijek je makar jedna biljka dežurna ljepotica.

mislim da je to san svakog zaljubljenika u biljke i prirodu ,pa tako i moj i naravno to je proces koji traje mogu reći da i to ima nekakoga čara uvjek oko zapne za nekakvu ljepoticu ili ljepotana tako da uvjek ima dodatnih želja koje uljepšavaju naša godišnja doba a i godine...a ti si dobrano uljepšala svoje godinesmile169
lijepo si ovo napisala, draga blu!
mislim da u ovim godinama, kada je prošla mladost, moramo sami sebi stvoriti zrnce ljepote, pronači mir i zadovoljstvo, ako ne u onome što moramo raditi, onda u onome što radimo a ne moramo.
to zrnce ljepote je za mene moj vrt. a biljke to znaju, osjete jer su žive i vračaju, sedmerostruko i više.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2013 u 08:00
Ovih dana vrt polako odlazi na zasluženi odmor.
Većina astera je ocvala a sa njima završava još jedna cvjetna sezona.
Jesen se u vrtu udomaćila a zima čeka pred vratima.
Poželjet ću i njoj dobrodošlicu, jer i ona je dio čudesne prirode i podneblja u kojem živim.
Dok se nad mojom ravnicom vuku jutarnje magle i tmurni kišoviti dani, radovat ću se svakom sunčanom danu i vjerovati da ipak nije nestalo bablje ljeto, pokušat ću ponovo proživjeti ovu godinu kroz opise biljaka i njihove slike.
Nadam se da ćete uživati u bojama moje cvjetne ogrlice a možda i pročitati nešto što niste znali.
Šetnju kroz moj vrt ću započeti sa dva najsjajnija bisera koji su najhrabriji i koji imaju toliku snagu da procvjetaju pod snijegom i simboliziraju pobjedu nad tamom i svim nedaćama.






Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2013 u 08:15
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Originalno poslano od člana LeoNata LeoNata napisao:

Hej draga moja,stalno proletim,al nemam uvijek vremena za ostaviti porukicu,samo udahnem i idem dalje za poslom.
Super ideja ovo sa lukovicama i reznicama-ugodno s korisnim,reklo bi se (označi koju i s vajgelom,pa salji na proljeće ;) )
Super linija! :)
Pusa
za vajgelu ne brini.
a uz liniju si mogla pohvaliti i krojačicu
...budi u miru sa Bogom, bez obzira kako Ga zamišljaš, i bez obzira čemu težiš u bučnom komešanju života, zadrži mir u svojoj duši... ovo je ipak divan svijet, teži da budeš sretan...
Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2013 u 08:17
Evo pohvaljujem i majstoricu krojacicu! :) Tko zna-zna,prava umjetnica u svemu!
...budi u miru sa Bogom, bez obzira kako Ga zamišljaš, i bez obzira čemu težiš u bučnom komešanju života, zadrži mir u svojoj duši... ovo je ipak divan svijet, teži da budeš sretan...
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2013 u 08:43


Zimski jasmin


Zimski jasmin

Kada sam dobila ovu biljku, željela sam što više o njoj naučiti, i čitajući, naišla sam na jednu rečenicu koja je puno ispričala o ovoj prekrasnoj biljci:
"...stoga ga posadite na mjesto gdje zimi često prolazite"
JASMINUM NUDIFLORUM je grm, povijuša.
Ako ga pustite da slobodno raste, doseći će visinu oko 1 m i sve će grane poviti prema tlu, stvarajući oblik gustog zelenog vodoskoka.
Ako ga privežete za oslonac, može narasti i preko tri metra a svoje će bočne grane povijati prema tlu, baš kao u svojoj domovini Kini, gdje raste na stjenama i preko njih pruža svje mnogobrojne i guste grane.
Zimski jasmin je grm koji cvjeta u zimi, ali se nikada ne zna u koje vrijeme.
Cvjetanje mu ovisi o pojavi mraza i niskih temperatura koje mu odgađaju cvatnju.
U jesen , u kontinentalnom djelu odbacuje svoje kožaste listiće a u njihovim pazušcima stvara cvjetne pupove.
Na blažoj klimi ostaje zimzelen.
Odgovara mu sunce ili polusjena, nije zahtjevan u izboru tla i dobro podnosi sušu.
Razmnožava se reznicama a i granama koje se u dodiru sa tlom lagano ukorjenjuju.
Podnosi snažno orezivanje jer cvjeta na starim granama.
Orezuje se u proljeće, nakon cvatnje.
Ostarjeli grm, koji slabije cvjeta, možete orezati do zemlje, ubrzo će se pomladiti i potjerati mnoštvo grana iz korjena.

Žuti cvjetovi zimskog jasmina su radost u zimskim danima, i nama i pčelicama kojima je on prvi izvor hrane kada se ohrabre i izlete iz košnica.

Na dan Svete Lucije, odrežite grančice zimskog jasmina, stavite u vodu, za Božić ćete imati buket žutih grančica.









Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2013 u 08:48
Originalno poslano od člana LeoNata LeoNata napisao:

Evo pohvaljujem i majstoricu krojacicu! :) Tko zna-zna,prava umjetnica u svemu!
eh, dizajnerice, tvoja pohvala vrijedi duplo, iako sam ju morala potaknuti!
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2013 u 14:44
Malo sam se zamislila kada sam vidjela zimski jasmin pod bijelim pokrivačem... još malo i imati ćeš tu sliku uživo... nešto sam se u svome životu nagledala snijega i nije mi to baš drago ali takve sličice zasigurno ublaže surovost zime... u svakom slučaju, pažnje vrijedna biljka... kada je vani hladno, toplije je duši i Heart!
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9596979899 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.