Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kaktusi u cvatu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kaktusi u cvatu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9394959697 134>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2012 u 16:02
mogu samo citirati schumya
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 19:56

Slikano danas, 3. 1. 2013


Možete ju zvati Neoporteria, ako želite može biti Eriosyce, niti Neochilenia ne bi bilo pogrešno. O vama ovisi kako ćete ju nazvati.
O imenu bi se dalo diskutirat, a o njezinoj ljepoti diskusije nema !
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 22:04
Prekrasno Pinus, e treba zapisati datum jer se čini po suncu da je ljeto a ne zimaClap
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 22:15
Koja ljepotica,kod susjede si bio Pinus?!
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
ania View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ania Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2013 u 12:30
Kod mene cvjeta slična, ako ne i ista NeoporteriaSmile
             ....

Kupila sam ju pod nazivom Neoporteria microsperma. Nadam se da će mi napraviti sjemenkice!

Evo još jedan koji mi je cvjetao prije par dana. Turbinicarpus pseudopectinatus:

                

Uvijek cvjeta zimi. Sada se javlja pup i kod Turbini valdezianusa!

i naravno Mammillaria gracilis. Čeka s pupovima i ako ju ne zalijem suše se, ako ju malo zalijem otvaraju se... Svi su na zimovanju s ostalim kaktusima, ovo je čisto njihova volja da cvjetaju rano...

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2013 u 13:49
Ovako iz daleka rekao bi da su to iste Neoporterie. Krasno ti cvatu !   Ania dali i ti uzgajaš kaktuse u stakleniku ?   U stvari gdje ih držiš da ti cvjetaju preko zime ? Gledam kod susjede njezine mamilarije, par ih cvate a par mamilarija se priprema da procvatu. Za ovo doba godine meni neznalici je to dosta neobično. No, ona ima staklenik to su ipak drugi uvjeti prezimljavanja.
Na vrh
ania View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ania Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2013 u 14:27
Na malom su balkonu u zg, koji je zatvoren folijom pa se dobiva efekt staklenika. Dosta su natrpani preko zime, tako da dio ima divno svjetlo i sunce, a dio baš i ne. Preko ljeta ih stavljam ispred ograde balona-tu postoji prostor. Drugi dio kao npr. gymnići ostaju u unutrašnjem dijelu.
Jednostavno sam stavila daske na rubne djelove(što ću skinuti na proljeće) i na njih zakucala, opet preko dašcice foliju:


Bilo bi super da mogu pomaknuti ogradu naprijed i ostakliti kao što imaju neki stanari, no nema smisla jer nije moj stan...
Temperatura im je od 7-17 stupnjeva zimi.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2013 u 15:50
Ania,prekrasni cvjetići,e sad znam odakle si mi poznataWinkTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2013 u 09:26
Priča o kaktusu                                                                                                   Mora li kaktus uistinu biti osuđen na samocu i tihu patnju, a za uzvrat nježno i tako bolno rađati cvijetom, no i dalje, pored svega nositi etiketu grubijana nedostojna ljubavi. Zar se pustinjskom životu vratiti mora? Iznikao ni iz čega, upravo kao da je od samog Boga dan, svoj je životni put započeo izbijanjem kroz stijenje.I nikoga tu nije bilo ruku da mu pruži, ni lista svog imao nije.Snagom je duha i rođenom inteligencijom kaktus , sred same pustoši, brižljivo pohranjivao svaku kap rose što je nocu tiho sipila, da bi preživio ekstremnu vručinu. Shvatio je da je život borba, i odlučio boriti se, da opstane. Koliko je samo energije u tome malom bicu, koliko mudrosti. I koliko nježnosti...!      Tereza Pavlovic
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2013 u 17:18
ania...krasni cvjetovi kaktusa, a i staklenik si odlično osmislila i napravila
                             
Na vrh
Ivany View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 347
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivany Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 19:31
Jesu sitni cvijetići ali su me danas baš razveselili!


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 20:09
Svaki cvjetić veseli u ovo tmurno vrijeme Clap
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 20:41
Mogu samo ponoviti Moonine riječi,svaki cvijetić sad veseliTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 21:04
Ivany gdje držiš mamilariju sada preko zime ( temp ?, svjetlo?)
Neobično mi je da neke od mamilarija cvatu dva puta preko sezone. Bez hladnog zimskog perioda mirovanja navodno neće cvasti preko ljeta. A vidim da su neke moje nedavno kupljene mamilarije formirale pupe i počele cvasti na relativno hladnim i svijetlim prozorskim policama? Meni je to neobično u stvari nije mi jasno kako je to moguće ?
Na vrh
PlavaDigitalna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PlavaDigitalna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 21:48
Prekrasni cvjetici Neoporterie, Turbini i gracilis! Clap
Ma koga ja to vidim na ovom forumu? Dobro došla Ania Wink
Meni tjera aporo pupove, a crveni epiphyllum cvate jos od Bozica i to u hladnom , mracnom podrumu smile197Pinus prekrasne su ti fotke i biljke Thumbs%20Up

Lijep pozdrav iz Jastrebarskog!
Na vrh
Ivany View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 347
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivany Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 21:59
Skoro svi kaktusi su mi u negrijanoj prostoriji sa jednim velikim prozorom,nisam mjerila al mislim da kad su malo veći minusi da je unutra temperatura oko nule. Ovakve imam u tri tegle i sve su pune pupoljka već mjesec dana, samo ih nisam uspijela uloviti bar malo ovorene. Još jedna mamilarija mi ima pupoljke,mislim da je bombicina.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 22:22
Ivany, sad mi ništa nije jasno. Mislio sam da malo, malo ipak nešto znam o kaktusima. Sada i u to sumnjam.

Pokazat ću vam sutra neke od mamilaria u cvatu, da se i vi malo čudite. Danas sam cijeli dan sterilizirao supstrat sutra ću ih presađivati i normalno poslij dolazi slikanje..(nemojte se smijati, ali ja sve steriliziram) PlavaDigi... aporo, epiphyllum i mamilarie ne bi smjeli sada cvjetati, zar nije tako ?
Na vrh
PlavaDigitalna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PlavaDigitalna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 22:57
pa oni svi ranije cvatu, nesto im se pošemerilo pa su uranili. vise sunca automatski grije biljku pa ju potice na cvatnju. nema veze ako su suhe. meni se vise sviđa sto je uranila sezona, a ne kasni  smile128
ja isto sve steriliziram i jos zalijem otrovom, da nebi bilo...

Lijep pozdrav iz Jastrebarskog!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2013 u 19:44

Mislim da cvate u krivo vrijeme. Kamo bi vi sa njome ? prozorska daska dnevne sobe ili hladna tamna garaža ?

PlavaDigi drugo nam ne preostaje nego povremeno tretirati raznim herbicidima. Početkom prošle godine je 2/3 mojih kaktusa bilo napadnuto vunastim ušima. Od tada razmišljam drugačije. Bolje je spriječiti nego liječiti.
Na vrh
PlavaDigitalna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PlavaDigitalna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2013 u 19:58
Ja bih ga ostavila gdje je, bar te sad taj veseli kad drugi jos spavaju. A mozda bi ti jos mogla cvasti. U podrumu ce se smiriti, ali ce i propasti pupovi ako ostane dulje vrijeme. Odlicna mi je snjezna pozadina Clap
Dobro zboris Pinus, samo sto nisu herbicidi za trovanje i unistavanje biljaka? Fungicidi za gljivice i plijesni, a insekticidi za kukce... nikad nisam probala tretirat kaktuse herbicidima, ne znam kako  bi reagirali na njih Dead

Lijep pozdrav iz Jastrebarskog!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9394959697 134>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.