Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9394959697 203>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 19:57
A ča bi tek bilo da si šla z nami na Floru, znaš bolje da si ostala doma, jer ionako ti z flore nosin dve rožice, pa iako nisi blizu si misle na te.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 20:58
Korijenko divota.Koliko toga je procvalo od našeg obilaska. Već je onda sve bilo prelijepo a tek sad......ruže su predivne posebno ona narančastaClapClapClapClap

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 21:45
prelijepo draga korijenko, naročito šćipunićiEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 21:53
Kako si lijepo sve poslikalaClap
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 22:02
zao mi je zbog tuce
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 22:33

Predivni karanfiliči ,ruže kaktusi ,kadula ,zvončići,...

 
Žao mi je zbog tuče Unhappy i kod nas pada kiša od nedjelje a nema naznaka ni da če prestati uskoro
smile43
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 23:18
Nadam se da tuča ipak nije nanjela puno štete tvom prekrasnom vrtu.
 
Sve mi krasno, sve, a ruže posebno.
Tko ima "zašto" zbog kojeg živi, može se nositi s gotovo bilo kojim "kako"
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 08:56
Vrt pun predivnog cvijeća,a sedum i kaktusi suThumbs%20Up
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 09:19
Prelijepo je sve, ma nikako da shvatim kako uspijevaš sve to držati tako urednimsmile39

A ona, tako nježna..ma savršena!

 
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 09:52
Svim mojim dragim gostima koji se jave i onima koji mi samo mahnu smile78
 
Jučer sam lijepo došla s posla i nakon ručka direktiva na šternu, rastegnula ždraju (ležaljka, ligeštul...), na stolčiće kafjeto, Novi List, sunce i siesta....
Nije da baš to uobičajavam, više malo posjedim i na brzinu srknem kafe ali jučer mi se nekako nije dalo u vrt jer me je čekalo rezanje potučenih biljki i sađenje novih...otezala sam, otezala i već u 20,00 krenula.
 
Da vam dočaram tu prekjučerašnju "bijelu idilu" evo malo slikica....
 
Najprije glavna cesta i dio prilaza do kuće
 
 
Iza kuće pumidori, kumari i tikvice.....pumidori se još najbolje drže Wink
 
 
U vrtiću kod stepenica begonije-kaput, kampanule nešto sam porezala ali one će se brzo oporavit
 
 
i za kraj tradicionalni romantični "poziv na siestu" Wink LOL
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
magnolia View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2010
Lokacija: mostar
Status: Offline
Bodovi: 426
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 09:56
Cry...nakon tuče mora doći sunce i kod mene je slično ali nadajmo se sve će se to obnovitismile120za tvoj vrt!!!
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 10:04
ajmeee Cry
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 10:06
nimalo lijep prizor,nadam se da nema puno stete
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 10:46

Žao mi je zbog tuče, kod mene je samo prošla bura koja je toliko puhala da  su po nebu samo letjele latice mojih ruža.
Od ove puste ljepote tvoga cvijeća, oduševili su me bijeli pakujac, bijela balerinka i ona bijela campanula - naprid Bili Wink
Ova i slika i ruža je fantastična

život je more
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 10:51
ajojjj....valjda će se biljke oporaviti...strašno je ovo s vremenom...priroda se nešto "gadno ljuti"...

Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 11:02
Da imaš pravo Frida priroda nas kažnjava a ovo kod mene nije ništa prema onim poplavama u Slavoniji, jadna polja, jadni ljudi Cry, onako nešto vidjeti, ma kida ti se srce.....
 
Lantana.... ova ruža je i u stvarnosti ovako lijepa samo nekako ne traje dugo.... jučer sam sve ruže špricala sa Baycor protiv hrđe i popela. Ove godine mi je jednu penjačicu koja cvate sitno naranđasto svu napao popel i lišće i pupoljke, sva je siva Confused
Ove kišurine sve pogoduju da biljke napadaju razne bolesti i štetočine.... stalno mućkam otrove i špricam po vrtu... te Confidor za bijele mušice, pa Ecatin za uši na ružama i dr., jučer Baycor za popel i hrđu...danas ujutro gledam da su mi hortenziju napale one bijele lisne uši koje se zaljepe ispod lista - ma katastrofa, već sam diplomirala na otrovima Wink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 11:07
I kod mene je ove godine puno kiše, moje ruže je isto napala hrđa, kažeš da si špricala Baycorom, da li se još uvijek može špricati, ja do sada nisam nikad špricalapa ni neznam kako to ide i koliko toga Baycoa treba kupiti, koliko je pakovanje? LOL sto pitanja sam postavila, ali vidim da si ti diplomiralaWink
život je more
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 11:15
joj žao mi je Korijenko, nadam se da će se bilje oporaviti.....
kako tretiraš pjegavost, moje dvioje ruže su dobile tu pjegavost i to dosta, baš ružno izgledaUnhappy, pretpostavljam da je već kasno za ikakvo tretiranje ali..
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 11:34
Ma ja sam i ove godine fulala sa crvenim uljem na rano proljeće jer kad sam sve ruže pošpricala nakon 4 sata pala je kiša i normalno da mi je sve oprala a to treba špricat kad je lijepo vrijeme da se to ulje upije i osuši.
To je preventiva za tu pjegavost i hrđu...
Ja sad (možda sam trebala i prije pa nebi bilo toliko bolesti) špricam ruže da zaustavim hrđu i da mi se ne širi ali najbolje je pokidati svo zaraženo lišće i baciti ne na travu nego u smeće, cijelu ružu pošpricam od glave do pete.
Baycor se kupi u kutijici, mislim da ima 100 grama i to je prah,unutra su uputstva ali za neke veće količine vode npr. 10 litara a ja imam špricu od 1/5 litre od tekućine za staklaWink i u nju stavim od oka jednu i pol malu žličicu tog praška i promućkam.
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 11:39
smile156-izvini što se smijem žalosno je -ali smijeh me spopao ..-i lijep je i tako 
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9394959697 203>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.