Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hoya - moje dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hoya - moje dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9091929394 272>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2009 u 16:36
Jesen je u tvom dvorišta predivna.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2009 u 20:58
stvarno je predivna!
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2009 u 21:48
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Kakva Kanada, smrcko! Ovdje je još ljepša jesen!



Nemoj tako, moram vidjeti Kanadu jednom. Baš mi je to želja.Tongue Mada teško ostvariva nisam ni bliže obišla ( Plitvice,PrimoštenWink, Zrmanja...) a željela samCry.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 07:13

smile78za sve moje drage goste!

Smrcko, čini mi se da ti nije neostvarivo vidjeti Primošten Wink !
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 09:47
jesenje boje su ocaravajuce:)
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 12:54
Baš me raduje da ćete nakon baraka gledati lijepu kućicu vašag susjeda! Eto, kako je to lijepo kad nakon dugo vremena možeš uživati u pogledu na susjedstvo. Ja znam iz vlastitog iskustva - naime, prije nego smo doselili u novu kuću i preko puta nas bila je jedna jako stara, ruševna, prazna kuća.. Ta je kuća dugo bila prazna a onda je u nju uselila jedna obitelj. Na žalost, to je tužna obitelj, potpuno nesređena, jako puno djece i bilo im je strašno (socijalni slučaj, alkohol, neimaština, djeca različitih očeva koji su dolazili prijetiti, vikati, piti, svađati se pa i tući..) U kući nije bilo sanitarnog čvora, djeca su stalno prosila po susjedstvu, majka također, ma sve je bilo i loše i tužno. Netom prije nego smo doselili, tu su staru kuću nekako uspjeli prodati novom gazdi koji ju je srušio i napravio novu. Ova je obitelj odselila nekuda, što je svakako je dobro za djecu koja su najmanje kriva svemu što su proživljavala u toj ruševini. Priznat ću sasvim iskreno da je odahnulo i cijelo susjedstvo..
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 18:49
Čarobne boje drveća koje se prelijevaju jedna preko druge kao na slikama impresionista.
Prekrasno si to uslikala Hoya, bravo.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 20:13

Hvala vam cure na posjeti i komentarima. I svi koje ovih dana ne posjećujem, oprostite mi jer sam još uvijek u radovima (ali više kozmetičkim) u dvorištu. Eto, danas je bio dan za slikanje, ali ja nisam stigla.

Zašto toliko radimo? Jer osim nas u ovoj kući boravi i radi još ljudi.
Neću vam nit pričati kako sam se osijećala kad su gacali kroz blato i raznašali ga po dvorištu i stanu !
Sutra ću pokušati slikati!
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 20:26
Samo ti polako draga Hoyica !...imamo mi vremena čekati nove slikice...nek si ti nama samo dobro i nek se radovi polako privode svome kraju! Mi smo ti "moralna podrška" i u  potpunosti te razumijemo!
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 20:30
Znači ušminkavaš dvorištesmiley2261.gif.

Jedva čekam slikice.smile161
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2009 u 19:21
I ja nestrpljivi čekam slikice.
Breze su iskopane, baš ih idem pakirati...(stiže ti još posla Wink)
 
smile78
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 00:51
Željkaaaaaaaaaaaa
smile78
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 01:11
Još jedna zaostala krizantema, samo jedan cvijetak, ali mora je jak jer je opstao ispod ruke bagera: 
Pupoljak "zetove" ruže: 
Neumorna je. Nikada ne cvate obilno, ali od proljeća do sada uvijek ima pokoji cvijet: 

Mini ruža i sada cvate, a cijelo je ljeto bila puna cvijetova:
A ona, ona je moja mezimica u ja vam je jednostavno moram opet pokazati:
Ove smo ruže nekada zvali Maršal Tito. Ja je još uvijek tako zovem jer joj ne znam drugo ime:

Lantana je pokazala svoju njevicu. Kod nje je puna cvata, moja je živa, primila se i ja se nadam dogodine lijepom bijelom grmu.
A ovo vam nije bijela šahta. Ovo vam je obrana od stiropora zbog mačaka mojih susjeda koji toliko vole svoje mezimce da im je upravo simpatično kako mi kopaju po dvorištu i polome sve sadnice i mlade izboje biljaka: Bože kako su slatki, ma vidiš ti njih kako ti dolaze u vrt, ...!
Ovdje ne dolaze mačori, ovdje carujem ja. Svakim danom sve mi je manje mjesta jer sam tu sklonila biljke. Tu se ukorjenjuju reznice, tu su povaljenice, suše se čajevi ...

Poslušala sam savjet iskusnih forumaša: Amarilisi u zemlji - moraju cvasti ove godine. MORAJU jer im cvijet nisam vidjela bar 4 godine.
A ovo je na samom ulazu u dvorište. Nekada je bio suhozid koji je svakih par dana bio srušen. Lako za zid, nateže nam je bilo kad se zadnji puta netko zaletio u njega, a na podu smo našli dijelove od auta. Kako moramo imati pregradu napravili smo brdo od zemlje i na njega sam posadila nešto sukulenata. Ako netko naleti neće biti jako bolno.
Kod onih udaljenih sivih kostriša vidi se malo stablo sa bijelim "zavojima". Opet sam se malo igrala: Cjepila sam na divlju trešnju plemku tugarske trešnje.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 01:31
Prekrasno cvijećesmiley1931.gif.
Moram kupovati ruže, nisam ih ranije zagledala . Ali te sa obrubima, prekrasno.

Super ste uredili onaj ulaz na zadnjos slici. Jedva čekam da škicnem iz bus-a, a tek kad se razrastu biljčice.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 01:40
Nemoj kupovati ruže. Sad za koji da ću ih rezati pa ćemo ih posaditi u plastične boce.
Ovo "brdo" bi trebalo biti na proljeće svo zeleno. Tamo su i tvoje aptenie cordifiole"
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 01:51
Joj nikao da odem spavati, zdrmale me vijesti o gripi. Večeras sam u panici zvala brata da vidim je li ok, grozno.

Ma zapelcaj tiHug,najbolje u komposter. Meni što sam pelcala gauru i još neke pelceve su propali na balkonuCry.
Ma ako naletim na kakvu lijepu kupit ću je, pa ću i ja pelcatiWink

A tamo si moje sirotice stavilaTongue, baš mi je drago da su ti koristile. Još ako se primeClap
Idem spavati, dobit ću batineConfused
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 09:08
Ružice su predivne, a adam je smile227
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 09:38
Ružice su prekrasne, sklonište dobro popunjeno, ovaj dio zemlje sa sukulentima napunit ćemo bez problema.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 10:22
Mislim da si pogodila s amarilisima, bit će to prekrasan prizor kad procvjetaju, rasadnik u podrumu je pravi, a za njevicu svaka čast, meni se nikad nije ni jedna primila Clap. Da li ti adam stoji zimi u podrumu, meni se čini da je moj nekako propao od kada sam ga s terase stavila u kuću.
život je more
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 10:29
baš mi se sviđa zavoj, ima tu svega zapikanoga, malo po malo sređuješ Clap, bit će to lijepi kutak na proljeće....
Ruže su ti krasne još uvijek Thumbs%20Up
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9091929394 272>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.