Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - OTOK- moj vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


OTOK- moj vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9091929394 374>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2009 u 16:52
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Lijepo je kod nas na moru i kad nije ljeto.

Evo pripremila sam vam klupicu


 

a s nje je ovakav pogled



ovo sam slikala jučer, puhala je bura, ali na suncu je bilo jako lijepo

 

- Ma jeli moguće da sam ja ovo promašila . Draga moja koje ljepote --svaka čast-a kod mene snijeg počeo
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2009 u 17:32
Otok ma daj mi reci kako se zove ono što si mi dala  onaj veliki cvijet -slika je na kaktusima nikako odgonetnutismile143
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2009 u 18:55
Draga Otok, navratila i ja malo kod tebe s namjerom da malo odmorim na klupici, a kad tamo gužva, nema mjesta...
Prekrasan ti je vrt s onom lantanom čarobne boje. A tek tvoje voće, tako svježe i sočno, krasno, Otok, čestitam od srca.
Na vrh
plavooka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 17 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 73
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje plavooka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2009 u 19:12
,Klupica je prelijepa sam treba jos da dodje ko
Bolje sutati nego blesavo govoriti.
Prvo ispeci pa reci!!!
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2009 u 22:15
Evo i mene u gužvu oko klupice...... a pogled je čaroban, baš za sjesti i uživati, slušati šum mora i prirodu kako diše....
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2009 u 22:18
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Starije generacije su bile pametnije od nas, gradili su kuće na zaklonjenim mjestima, oko vrtova su bili visoki zidovi, iza svakog zida vire limuni i naranče.

A mi danas.... što bliže moru, a bura dere


Ovo si dobro rekla, oni su bili zaštićeni od vjetra i pogleda, i meni se takvi dvori baš sviđaju. Kod mame ti je prekrasno, ona cikasica je fantastična, a lantana će još dugo cvasti kad je u zavjetrini. Clap za mamu.
život je more
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2009 u 22:24
Otok u pitanju je ona ečevarija  što raste kao veliki cvijet-
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 08:12
Otok jučer je kod tebe bila gužva,ni priviriti nisam mogla koliko su se svi nagurali na klupe.
A danas mir i tišina i guštam u pogledu ,u cvijeću i u vrtu tvoje mame.Sve nešto razmišljam da "mrknem" jednu mandarinu za jutarnju dozu C vitamina...smile169
Na vrh
Athena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 283
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Athena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 09:21
Joj koja lantana! Kad će moje biti takve? Ako budu ikad!
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 11:02
Znala sam da će vam se svidjeti klupica uz more.

A ti vrtovi sa visokim zidovima, zaštićeni od pogleda su nekako tajanstveni, baš ti dođe da otškrineš portun i zaviriš.


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 11:29
Onu moju "je ili nije tekoma"




uzgojila sam od ove





e pa sad - koja je ovo biljka?








Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 12:32
E pa imaj je i ja sa takvim listom mlada biljka ali sam je dobila isto pod tekomom
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 19:02
Lani sam kupila dvije erike, posadila ih u vrt, jednu udaljenu od druge možda pola metra. Dakle, isti uvjeti, ista zemlja, jednako zalijevanja.

A ove godine jedna (ona s kojom sam se već hvalila) izgleda ovako


 

a druga ovako





pa sad ti budi pametan zašto
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 19:10
Draga Otok, pa meni su obje predivne, svaka na svoj način, iako možda ova druga nije ispunila tvoja očekivanja, ali je vrlo zanimljiva i neobična za jednu eriku.
Lijepi pozdrav
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 19:10
Otok meni se čini da se ova tvoja tekoma zove tecoma capensis, a one koje imaju veće i drugačije cvjetove se zovu tecoma stans...e to je rezultat mog kratkotrajnog maloprijašnjeg istraživanja....a da li je to točno....sam bog zna....pozdrav tebi u tvoje krasne dvore....smile78
Za erike...stvarno neznam šta bi rekla, ali možda je blizu jedne od te dvije nešto što joj smeta i oduzima recimo hranjive tvari potrebne za cvjetanje...to je neko moje razmišljanje....
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 19:15
Izredalo se naroda na klupici!Big%20smile
 
Meni su isto obje erike jednako lijepe. Očito su različite vrste.
A i ona "stvar" tekoma ili kako se već zove je krasna. Naraste prilično ogromna!
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 21:47
Mislim da je Flavija dobro rekla da je to  tecoma capensis, gledala sam po netu, ljepša je od one obične. Erika je cvijet mjeseca. Clap
život je more
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 21:55
Obje su mi erike lijepe,kao što kaže Sara,svaka na svoj način .
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2009 u 08:47
Neki sam dan i ja na svojem profilu pisala kako cvijeće ima svoje razloge i htjenja - tako i tvoje erike, pa su odlučile biti različite. Smile 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2009 u 14:34
Samo sam zavirila na 31. stranicu da vidim kako izgleda astiba, koju je poslala Anaida za Nihu, na tražilici otvorilo tvoju stranicu.
 
I da tvoja izgleda super
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9091929394 374>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.