Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8889909192 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 19:59
ajama, hvala!
bijelo u pozadini je penjačica falopija ili vijušac.
toliko cvjetova i toliko dugo cvjetati može samo ova penjačica.
tko ju posadi mora imati dosta mjesta jer jako brzo raste i širi se na sve strane.
kod mene je od proljeća narasla preko 6 m , pokrila ogradu i sa jedne i druge strane.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 20:10
Originalno poslano od člana arim arim napisao:

Sedumi su prelijepi a i slovca kojima opisuješ jesen.Lijepo te čitati.

oho, evo i moje susjede
drago mi je što sam dobro posložila slovca i oblikovala rečenice koje rado čitaš.
a drago mi je i za sedume.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 20:31
Originalno poslano od člana Anastazija_ Anastazija_ napisao:


Ja nisam pjesnička duša kao ti, pa neznam kojim riječima bi opisala svoje osjećaje svaki puta kada vidim tvoje slike.
Samo ti mogu reći da uživam u toj ljepoti svaki dan iako se ne javljam svaki puta  Smile.

            smile79

draga Anastazija,
Da su danas u mom vrtu bili i najveći pjesnici, mislim da bi teško mogli opisati ljepotu koju sam gledala od ranog, toplog i sunčanog jutra.
Cvjetovi astera su se otvarali toliko brzo da su odjednom stvorili predivne cvjetne oblake, a njihove slike sam ti obećala još ljetos
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 20:54
Draga SlavujVk,slike za Timeu "kradem" i ja i uzivam u svakoj latici,svakog cvijeta koji se otvori,svakoj pcelici, u tvom, kao i u svom vrtu!Hvala ti sto si mi uljepsala dan cvijecem koje cu sad pokazati i pomogla mi da popunim nekim tvojim biljcicama svoj mali vrticsmile79
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 07:13
ČertitkeClap
Imamo najljepši vrt!
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 07:36
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Leona draga, ovako brzi odgovor i komentar na postavljene slike, mislim da nisam jos dobila.
Nisi ti malenkost, ti si velik i iskren čovjek, jer u 4 minute pogledati slike, napisati i objaviti poruku može samo iskrenost i čisto srce.

LOL LOL LOL,Hehe,eto opet sam razgledala tvoj prelepi vrt,ali skrivena kao mis iz rupe,LOL...ko bi mogao pregledati za 4 minuta svu tu lepotu ,ja gledam tako kao mis pa onda kad mi se nesto jako dopadne logujem se i eto nastane moje odusevljenje iskazano recima....smile79
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 20:17
   Čestitke za njalipši vrt ! 
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2013 u 22:52
miska

Belina

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2013 u 22:55
Leona, hvala ti za iskazano oduševljenje.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2013 u 22:56
Originalno poslano od člana anđelkad anđelkad napisao:

   Čestitke za njalipši vrt ! 
hvala anđelkad
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2013 u 10:55
Samo da  ostavim trag i da  ostavim smile79, da te razvesele koliko i mene ovi od MK koji su me dočekali !! Želim ti, ako već mora, da sipi sitna kišica, da zalije i miluje tvoje cvjeće, da bude još ljepše i cvjetnije u tvom vrteku !!Wink
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 11:32
FALLOPIA AUBERTII







Na vrh
Sabi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 96
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 11:45
Slavuj kod tebe je proljeće <3 daj malo dobrih vibri pošalji i do mene nismo daleko :-),prekrasna loza, koliko ti je stara? Znam da jako brzo raste, jel problem držati je pod kontrolom?
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 11:54
Fallopia aubertii

Polygonum baldschuanicum

vijušac

ruska loza

srebrna čipka

Listopadna penjačica koja ima puno naziva i još više razloga da ju volimo ili ne volimo.
Kod mene raste na ogradi koja je na istočnoj strani.
Njezini mnogobrojni cvjetovi prvi pozdravljaju sunce na izlasku, kroz svoje spletene i guste grane propusti po koju sunčevu zraku koja ovu cvjetnu čipku učini još blještavijom.
Neumorno cvjeta od početka 7. mjeseca.
Jučer je zapuhao prohladni istočni vjetar i toliko je nosio njezine latice da sam na trenutak pomislila da se nalazim usred snježne mećave.
Ove godine je kod mene narasla skoro 10 m, šireći se na sve strane i neponovljiv osjećaj je stati pod slapove njezinih cvjetnih grana i osjećati se kao u procvjetanoj đungli.

Falopia ne bira vrstu tla, može rasti i na suncu i u polusjeni.
Orezuje se krajem zime.
Može se iskoristiti i kao pokrivačica tla koja će vrlo brzo pokriti sve na što putem naiđe.

Prije nego ju posadite, pripremite joj dosta mjesta, znajte da je uvrštena u 100 najinvanzivnijh biljaka na svijetu, pripremite se za rezanje tokom cijelog ljeta i .....uživajte!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 12:13
Originalno poslano od člana Sabi Sabi napisao:

Slavuj kod tebe je proljeće <3 daj malo dobrih vibri pošalji i do mene nismo daleko :-),prekrasna loza, koliko ti je stara? Znam da jako brzo raste, jel problem držati je pod kontrolom?
Sabi, proljeće će biti uvijek ako si ga sami stvorimo, dobrih vibri također.
Ako si primjetila u mojim porukama, nikada nisam kukala zbog onoga što je priroda dala podneblju u kojem živim.
Nezadovoljna sam onim što je čovjek učinio prirodi, što je poremetio ravnotežu i sklad koji je stvoren davno prije i koji je poklonjen njemu da živi i uživa.
Loza je, kao i sve druge biljke, za nekoga napasnica za nekoga ljepotica.
Kod mene je nekoliko godina, jako teško sam ju zakorjenila, tek iz trećeg pokušaja.
Raste iz komposta i ove godine mi je pokazala svu svoju ljepotu.
Prekrila je cijelu ogradu sa obadvije strane i na višnju se popela.
Radujem se zimi kada će izgubi ti listove i pokazati debele pletenice od svojih grana.

Drago mi je da si blizu, pa iskoristi to i obraduj me svojim dolaskom!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 12:16
Originalno poslano od člana Free Free napisao:

Samo da  ostavim trag i da  ostavim smile79, da te razvesele koliko i mene ovi od MK koji su me dočekali !! Želim ti, ako već mora, da sipi sitna kišica, da zalije i miluje tvoje cvjeće, da bude još ljepše i cvjetnije u tvom vrteku !!Wink
Free
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 15:33
Prekrasna cipkana zavjesa Fallopije!Takve penjacice ja zovem ljubilice,to je biljka iz jednog crtica koja se obavija i grli oko svegasmile169
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 16:18

lijepa jesenska kompozicija... a ova srebrna čipka je za mene nova, krasna biljka

Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 19:28
Draga Slavujčice, opet sam ti malo došla u vrt, iznova se divim svemu što imaš ali ovaj put me je očarao SEDUM PURPLE EMPEROR!
Neznam dali je to isto što i sedum amber ili su samo slični? To je naljepši sedum koji sam vidjela, ta crvena boja mu je predivna! Lijep je sav i list i cvijet. pa čestitam ti draga na svim posebnim biljkama u tvom vrtu!
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 19:31
Fallopia aubertii je zaista divna i vrijedi je imati kada se ima gdje saditi. Vidim ih ponegdje uz cestu, na zidivima,  pa padam u iskušenje jer bih se ograđivala i pokrivala neke površine i mislim da ću je ipak zasaditi. Nenam dali je to  moguće sada dok je prepoznajem ili baš treba biti proljeće?
 
smile79
Rijeka

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8889909192 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.