Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj novi dom
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj novi dom

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8889909192 151>
Korisnik
Poruka
springy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje springy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 20:54
Narcise su predivne, a o ovakvoj gomilici presličica ja sanjam - još će proći par godina da se moje plave glavice ovako namnože!smile78
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 07:10
WOW Misty pa kod tebe pravo proljeće! Super ti je vrt!
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 07:17
ivančice, gio, Lora, springy hvala na posjeti i pohvalama. Moram ipak priznati da su narcisi ostali još od bivše vlasnice i već ove godine su neki, osobito oni žuti, jednostavni,  niži nego prošle, valjda su se istrošili Unhappy
Razmišljam o tome da im nakon cvatnje izvadim gomolje iz zemlje i spremim ih u piljevinu? Nemam pojma što bih trebala uraditi, a ne bih ih se htjela odreći! Disapprove
Možda mi netko može dati savjet, u dilemi sam, treba li ih nečim dohraniti i čime ako treba?
Time is something you can never get back..
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 09:54
Ovi narcisi su zaista napravili prekrasne buketiće.............a još spojeni sa plavim preslicama (ili tako nekako im je ime ) -prekokrasno!
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 11:27
Medo iako ponešto i nije moja zasluga (narcisi i preslice) namučila sam se pošteno, a još nisam potpuno zadovoljna! Disapprove
 
bergenija jesu, i ja mislim da su prekrasni, ali najljepše tek čekam! Wink LOL
Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 11:29
Moje potočnice imaju sve više cvjetića! Smile
 
[/img]
Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 11:30

Razgledala sam po susjednim vrtovima da otkrijem kakvu to dunju ja imam. Pronašla sam ove dvije vrste, a moja je nekako više nalik na ovu drugu, jedino još nije otvorila pupoljke. A zapravo se pitam jesu li japanska dunja i ukrasna dunja jedno te isto ali ih drugačije zovu? Rolling%20Eyes

Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 11:32
I za kraj nešto baš preslatko! Jučer sam od sina dobila poklon. Izgledao je kao mala bijela grudica sa dva duga obješena uha, oba na jednoj strani! Razz Sin mi je rekao da je još malen i da će mu uho prijeći na drugu stranu! I zbilja, jutros mu se uho premjestilo!
Ne sviđa mu se biti u improviziranoj kućici, zatvorio je svoje potpuno crvene okice i zaspao kod svojih mrkvica Laughing
 


Time is something you can never get back..
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 11:42
prekrasno ti je proljetno cvijeće, baš u pravo vrijeme, pa ovo sve cvate upravo u travnju u ovom dijelu naše domovineClap
a japanska dunja, to ti je ta, na obje slike je ista vrsta, samo što jedna prije procvalaStar
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 07:50
Originalno poslano od člana misty-da misty-da napisao:

I za kraj nešto baš preslatko! Jučer sam od sina dobila poklon. Izgledao je kao mala bijela grudica sa dva duga obješena uha, oba na jednoj strani! Razz Sin mi je rekao da je još malen i da će mu uho prijeći na drugu stranu! I zbilja, jutros mu se uho premjestilo!
Ne sviđa mu se biti u improviziranoj kućici, zatvorio je svoje potpuno crvene okice i zaspao kod svojih mrkvica Laughing
 


SmileJa ću ponoviti još jednom,jednostavno moram!NJežna mala bila grudvicasmile71smile72
Na vrh
ivančica flower View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 416
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 10:52
Zeko je pre pre presladak!
Potočnica i dunja su ti krasno procvjetale,baš volim navratiti u tvoj vrt!
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 11:04
Prekrasne slike, sve redom! Za narcise mislim da ih je potrebno rasaditi nakon više godina, pokušaj tako. Ne znam kako to ide s prihranom..
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 11:15
Tvoj se vrt "ocvjetao" fantastično. Imaš zbilja puno togaClapClap.
Zeko je presladak!Big%20smile
O dunjama je netko pisao lani, jer sam i ja postavila pitanje... moja, naime prvo pozeleni, pa onda cvjeta. I to jarko narandžastim cvjetovima. Ove koje su češće po vrtovima prvo cvjetaju, pa onda ozelene. I tako smo saznali (mislim da je bio Muhlenbergija, ali nisam baš sigurna...) da ih ima baš tih ukrasnih, priličan broj vrsta...Sličnih a opet različitih. 
 
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 14:29
Mucan ti je presladak, i ja sam ih imala Smile.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
opsjena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 227
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje opsjena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 20:51
vrt je predivno rascvjetan, ali kad se mala bijela grudica rastrči po vrtu onda će biti potpun.Potočnica i njena plava boja ,uživam ju gledati.Thumbs%20Up
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 05:04

Mari uvijek sam voljela proljeće, ali tek sad otkad imam vrt istinski uživam u svakodnevnim iznenađenjima koje mi donosi!

Miro, bako, ivančice Anastazija, opsjena uistinu je pravi slatkiš, jede nam iz ruke i (ovo je pravo iznenađenje!) stalno se želi maziti! jedino je strašno neuredan ( Unhappy ), obje improvizirane kartonske "kućice" koje smo mu napravili koristi kao wc, a i stalno ih smanjuje grickanjem! Confused

 
Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 05:29
Kad se ustali proljeće caruju u svim vrtovima, ali meni ih nikad nije previše! Very%20Happy
 


Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 05:29
Time is something you can never get back..
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 06:47

Koliko je vremena potrebno da se presličice tako rašire? Zaista ih je impozantan broj.

A zeko....raznježio me i razveselio rano ujutro....
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 07:32
Lijepi su narcisi,moje je vjetar noćas polegao.
Nataly,presličica se dosta brzo širi.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8889909192 151>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,109 sekundi.