Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage galerija radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Maredelmare-galerija radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Maredelmare-galerija radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 27>
Korisnik
Poruka
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2010 u 10:26
Davno sam radila jedan mozaik od kupljenih sitnih staklenih pločica, ali bih ovo rado napravila od kamenčića s plaže, čak se negdje zna naći i "naplavljenih" i morem oblikovanih keramičkih pločica (komadića) ili možeš iskoristiti neke razbijene šalice ili tanjure! Nemam sliku ničega sličnog, to sam si posložila u glavi (hehehe, užas!) ali ću šokušati naći barem nešto slično! Mislim da mi je taj mozaik tanjurić i negdje u galeriji, na početku, morat ću pregledati! Embarrassed
Tata mi je klesar, potajno godinama patim za mozaicima i jednog dana će doći na red! Ako ne i prije... LOL
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2010 u 20:37
ribica je super, a ovo što ti Izzy kaže za mozaik......jedna moja prijateljica u svojoj vikendici na moru radila je mozaik i to ribu na stepenici i to od kermičkih pločica. Razbila je par pločica različitih nijansi plave i bijele boje i zatim slagala djeliće pločica u oblik ribe. Ispalo je fenomenalno! Ako imaš još koju ribicu probaj, a možeš raditi i od onih ispranih stakalca šta se nađu na plaži. Ima ih raznih oblika, jedino šta su boje zelena, bijela i ona smeđe-naranđasta od boca od piva, ali mislim da bi fakat dobro ispalo!
ANĐELKA
Na vrh
Slavica 08 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slavica 08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2010 u 10:26
Je,i ovdje sam bila ali nema komentara a lijepo sam napisala-ljudi,ribica nije ribica nego ribetina ali je legenda i treba ju vidjeti uživo,strašna je!prepre dobra!
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 00:04
ko prvo sram me bilo, preslabo sm gledla tvoju galeriju.smile42 a tu pravo carstvo...smile71  sviđaju mi se jako tvoji radovi i vec vidim da cu se dobro namucit za swap jer radis fantasticne stvari...



Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 00:05
i oprosti sto su mi neke rijeci cudne ,steka mi slovo a na tipkovnici..smile229
Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 00:18
Evo ja nastavljam niz svojih radova koji mi se nisu svidili....a pametan svit očično stavlja radove kojima je zadovoljan:)))
Ova staklena tacna-tanjur pravokutnog oblika je prvo staklo koje sam probala radit. Malo je bio nezgodan jer je izbrazdan (neravan) s donje strane s koje sam ga radila.
Probala sam s jednostavnom salvetom, i kako je nakon ljepljenja o+iste sve bilo prozirno, a podloga joj je bijela..ja sve premazala bijelom beton bojom, rubove prije toga ofarbala zlatnom akril Marabu bojom.
Tek kad sam stavila tu bijelu ukazali su se i motivi sa salvete.
Nekako mi se nije svidila kako je ispala, htjela sam nešto malo ili otkačenije ili dašak domaćeg, prirodnog looka. Pošto je nisam još bila lakirala, odlučim ja nju oprat i stavit jednu salvetu s maslimama...tim više što sam u kući našla isti takav četvrtasti, manji tanjur.
E sad, za sve one koji se pitaju hoće li se skinuti boja u pranju- sve vrste grebanja nisu mi pomogle, da ne spominjem kako sam je uz to dva dana toćala u vodi, pa sam odustala.
U perilicu nisam htjela stavljat da ne bi šta zaštopala s onom salvetom...ako bi se kojim slučajem dalo skinut.
Onda sam premazala lakom, i sad imam ovaj tanjur:

Drveni prstenovi su prstenovi za salvete, rađeni od maslinova drveta...jedna od mnogih stvari iz radionice setrinog muža...ma to sam ja dohvatila prvo što mi je došlo pod ruku, radi one prezentacije, jel'?!:))))
Evo sad nešto što sam napravila sinoć-noćas po svom guštu. Ovo mi se tako svidilo, da sam se dvoumila da li da je nosim na štand za prodaju il da je ostavim sebi.
Al kako moramo platiti štand, ajde rekoh...napravit ću sebi drugu kad se obogatim na ovim radovima
.... .
Nedugo nakon što sam je donijela naleti jedna žena i kupi je odmah, uzela mi podatke da jel radim po narudžbi, i da bi nešto da joj napravim, itd....
Najjače mi je bilo kad sam je zamolila da je tren uslikam, pošto nisam stigla prije, tako da je ovo prezentacija sa štanda:))))...brzinska.
Boja je malo više maslinasta nego na slici, a poklopac nije baš žuto flekast kako to izgleda na nekim mjestima ,lagano sam sa dvije nijanse linera tupkala po poklopcu, i to zaista puno bolje izgleda u prirodi. Meni se zaista jako svidila ova kutija....grozno slikam, al jednom kad odrastem, bit ću veliki, svjetski poznat fotograf:)))))
iznutra....

pa onda sa svih strana, koje sam na brzinu uhvatila fotićem:



...ma drago mi je što je žena kupila nešto, al volila bi da je neki od starijih radova, da se malo nauživam ove kutije po mom guštu.
Eeee, onda je naišla jedna profesorica likovnog, zasita prava umjetnica i upitala me zašto ja ne stavljam motive smokve...uffff, kao da već nisam blesava od potrage za raznim salvetama pa još i to.
Doduše, ona me forsira da slikam. Vidi talenat, vrlo zapušteni, al ga ima i moram ga razvijat.
Nekim ovakvim tonom rekla:
A ne znam,...možda se potrudim manje razvijat u širinu ...možda da radije poslušam njen savjet.
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 00:22
joj maslačak, ma šta oprosti:))) pa ja "jedem" slova, nenamjerno dodajem:)))...nekad ne mogu razumit ni sama sebe šta sam napisala:)))
Ma jesi ti to moja swap partnerica:))) idem pogledat..
Sreća tvoja, mogla si dobit neku pravu majstoricu:)))
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 00:24
kao prvo tanjur mi se jako svidio,bas je fora...  kutijic je predivna i bas mi je drago d si uspjela brzo trziti...nek ti je tako uvijek...  po meni radis fantasticne radove a probaj kko ti zena kaze pa ces vidjeti...za mene si zista prava umjetnica...Wink
Na vrh
sarita banana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2711
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarita banana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 00:42
dobra stara maslina,a kad je mare stavi u svoje ruke ispane malo remek djelo.smile55
um se obogacuje primanjem a srce davanjem
Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 01:22
Hvala objema! Što se slikanja tiče, davnoo, ma mnooogo davno je to bilo kad sam ja znala sve moguće pokrete tijela naslikat/nacrtat, a izgubila sam i ono što sam znala o vanjskoj perspektivi:((
Kupila sam jučer jednu knjigu da se malo podsjetim.
Po mojim kutijama ja znam često črčkat neke cvijetiće...ostaci davnih vremena, ali ne s nekadašnjom izvedbom.
Maslačak, otkrila sam da je najbolje ne slikat rad-dođe ko amajlija za sreću u prodaji, hahahaha!
Inače, gospođa koju sam spomenula je slikala "posljednju večeru" na nojevom jajetu( to sam vidila-genijano, savršeno...ma nemam dovoljno pravih riječi za to ), takođeri na guščjem-to nisam vidila, al ne sumnjam da je isto tako da ostaneš zinut kad to vidiš.
Sarita, ja obožavam masline, lavandu,...a ona mi spomenula smokve...a di mi je to napravila sad će me uvatit salvetna smokvomanija:(((
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
Gogs View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1484
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 07:29
baš je dobro što ti je tanjur tvrdoglav, ispao je super a o kutijici da ne govorim. Imam jednu veliku primjedbu    , sve si lijepo poslikala ali slikaj štand u širinu i sretno s prodajom
Na vrh
file View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 668
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje file Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 08:27
ni ja nisam od onih pametnih pa pokazujem ono šta sam napravila a šta mi se ne sviđa ali ovaj tvoj pijat meni izgleda super a kutija ,kutija me je oborila s nogu ,dorada sa točkicama i natpisi u zlatnoj boji smile93fenomenalnooooooooooooo nije ni čudo šta je odma planula smile141
Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KARMEN Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 08:37

Meni je tanjur super a kutijica .........dobro kažeš .......baš po guštu ....a čini se i po prodaji ......svima po guštu. E pa sretno ti bilo i zaradi što više

Na vrh
Felina View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Felina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 09:16
Tanjur ti je očigledno suđen. Koliko god se ti trudla ne možeš ga se riješitti. Šta mu fali?  Klasičan , fini  tanjurić za poslužiti keksiće kad dođu gosti.
Kutija besprijekorna. Jeli ono twin zelena na kutiji? Sviđa mi se bordura, natpisi i točkanje.
P.S. Izvinjavam se na kašnjenju šta se tiče salveta. Vjeruj mi svaki dan mislim na tebe. Imala sam neke repove koje nikako da skončam. Obečajem da ti obračun predajem poslije Uskrsa i odmah ih šaljem.
Na vrh
KIKA '56 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 843
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KIKA '56 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 11:58
Maredelmare,želim ti da traješ kao naša divna maslina i da se mi svaki dan divimo tvojim prekrasnim radovima.
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 12:08
tanjur i škrinjica su savršeni!
Na vrh
Biljana 59 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Biljana 59 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 19:07
smile89tanjur mi je elegantan, svecan, za fine kolace, a kutijica smile39 sta da kazem, tvoj motiv govori sve smile141
Na vrh
more View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje more Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 22:53
Riba je FENOMENALNA! Oduševljena sam!
Ne znam zašto si uopće pokušavala oprat tanjur. Što mu fali? Meni je baš lip, nekako elegantan. O kutiji što da govorim! Ne čudim se što ga žena odmah kupila. Naravno, sada zamišljam kako je to izgledalo dok si fotografirala kutiju Big%20smileBig%20smile 
Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 23:22
Gogs, felina, kika'56,karmen, file, more, biljana,rose, more,....hvala vam puno svima na vašim komentarima-ljubi vas majka!!!

Felina, nema veze-ja mislila da je ovo nešto s forumom pojelo eventalne poruke. One s plavim cvijetićima sam nabavila-to križaj molim te.
A u vezi one twin zelene boje na kutiji-na slici je meni ta boja totalno bljakasta, a uživo sam baš potrefila nijansu, baš mi se uklopila s maslinama.
Ma ne znam ja slikat i gotovo.
A dobro kažeš, mora da mi je suđen tanjur, hahahha-neki se boje da će im se nešto oprat sa stakla, a ja ni uz sav namjeran trud da to izazovem nisam uspila:)))


Gogs, slikala sam cijeli štand, samo ne na jednoj slici jer se onda ništa ne vidi-ima puno toga da bi se razabralo na jednoj slici koja obuhvaća cijeli štand.
Slikala sam ga po dijelovima, ali nisam stavljala slike jer je slavica08 neke stavila, doduše ne cijeli štand, pa nisam znala da li da stavljam sve slike (a ima ih ) ili ne-da vas ne udavim slikama:)))
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
prila View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 551
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 23:35
jako lijepa kutija,nije čudo da je odmah otišla.ne znam šta nije u redu sa tanjurom,meni je odličan,ali kužim kako ti je ako ti nije dobro sjeo.imam i ja jedan koji sam namakala   i namakala i ništa nije otišlo (a nije još bio lakiran).još jedino nisam probala razređivačem,a možda i on dođe na red.slike štanda sam vidjela kod slavice...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 27>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.