Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aeonium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aeonium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 41>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 18:42
krasno...kako ja ne naletim nikad na aeonium
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 19:24
Wink možda on naleti na tebe jednog dana.
belica,zagreb
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 02:17
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

jagoda stvarno su super lijepimožda ovo zeleno i je aeonium, teglica je ona najmanja pa ima kratku stabljikureci mi jagoda, na obe slike su ti isti crnoglavci ili?mislim na istu vrstu aeoniuma, ili su različiti?moj taman je lijepo dobio boju, ali je skoro ćelav, dosta listova mu je otpalo - s rozete





Natalija oprosti tek sada odgovaram.Imam dva crnoglavca. Kupila sam ih na dva različita mjesta. Mislim da su i različiti. Gledala sam na netu link koji je netko napisao, te sam došla do zaključka da postoje dva crna..Veoma su slični, ali ipak različiti u nekim nijansama.Imena nisam zapamtila potražiti ću...
Ako je tvoj oćelavio doći će on na sebe, samo neka mu je sunca.Ono zeleno još ništa ne mogu točno reći, ali možda je ipak sedum palmieri...
sutra je novi dan
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 09:53
Odbacivanje donjih listova je normalna pojava, na taj način nastaje "stablo". 
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 23:06
Za aoenium je bitno sunce i količina i sastav zemlje, oni koji se manje zaljevaju više pocrne, a oni koji se bolje zaljevaju i imaju plodniju zemljuviše se zelene i veći su im listovi, sunce je ipak presudan faktor za "crnilo".

U malom pitaru manje zaljevan


U velikom pitaru sa sukulentima češće zaljevan i više zemlje

život je more
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 23:16
Lantana, hvala na ovim informacijama bdw divni su ti
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2012 u 20:47
Zahvaljujući jednoj dragoj osobi Heart sad i ja imam aeoniume (kiwi i atropurpureum):
 
 
 
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2012 u 22:09
prekrasni su....ja san to do sad sve nazivala čuvar kuće....
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 06:42
Bravo Moon, baš mi je drago da si ih dobila, kod tebe će uživati.
belica,zagreb
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 09:10
ovo je moj ljepotan u drustvu  prkosa koji je opstao u kuci..moj malisan se je duplo protegnuo od prosle godine

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 19:39
belica...hvala
sanjalica4.....baš je krasan i tako velik
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 12:22
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Zahvaljujući jednoj dragoj osobi Heart sad i ja imam aeoniume (kiwi i atropurpureum):
 
 
 


Moon, evo, malo strpljenja i pojavio se , našao te je i došao k tebi !!!!!  Svaka čast dragim prijateljicama, pa velim ja da te najljepše iznenade - cvijetne prijateljice !!

A i mene je našao jedan slatkiš, kad se samo sjetim kako sam pitala, cvijetnu prijateljicu, kako me možeš voditi u razgledavanje u MBM !!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Sada samo treba držati fige da se zakorjeni !!   Umoćen je u hormon, zasađen i poklopljen flašom !!  Tako sam zakorjenila i crnoglavac sa Brača kojem sam odrezala glavu !!  Baca listiće kao lud !!  A i odrezana stabljika (odrezana na nagovor Doda-Lave) ima 15-tak mladih rozetica !!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

A usred te teglice, mala crna praznina, manja i od kamenčića u teglici, crni se jadan mali crnoglavac, manji od nokta na malom prstu !! Ali raste, listić po listić, već 6. mjesec !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 14:18
moji se prže na suncu od jutra do mraka i dobro im je







pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 14:24
mislim da svi koji imaju ovaj aeonium trebaju ga stavit na cjelodnevno sunce...boja im tek tad dođe do punog izražaja ,ja sam posadila jedan i stavila u malo sjene nije ni sličan ovima koji su na suncu

pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 18:49
free....drago mi je da ga i ti imaš. Ja sam svoj posadila kako mi je draga osoba od koje sam i dobila oba rekla, znači samo zapikla u zemlju koju inače pripremim jednako za sve sukulente, kaktuse i sl. Nisam ga umakala u hormon, niti stavila pod staklo. Nisam nikad imala problem sa zakorjenjivanjem takvih biljčica pa se nadam da neću niti sad.
 
kamenjar....imaš ti pravo, sve te biljke i jesu stvorene za sunce, meni jedna stvar nikako nije jasna kad se kaže da kaktus treba biti u sjeni ili djelomičnom suncu - pa što će biti na suncu ako neće kaktus. Po meni je, a vidim da se i ti s tim slažeš kroz prethodne postove, najvažnija dobra drenaža, a njima onda ne smeta niti sunce niti kiša. Ovaj tvoj, već sam ga negdje pohvalila, najljepši, takve boje nisam vidjela nigdje, znači na cjelodnevno sunce s njima smile141
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 23:23
moon upravo tako,ja se za kaktuse ne brinem oni se prze po cijeli dan i do sad nisam imala problema,al ako moji sukulenti prezive ovo ljeto onda sam stavrno 100 % uvjerena da su i to biljke za jako sunce...trenutno su mi od jutra do mraka na najjačem suncu nigdje ni daška sjene ,za sad se drže ..kiša im nikako ne može smetam od proljeća do jeseni ,dapače može im samo godit ,ako imaju dobro drenažu ..
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
sanja9802 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 276
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja9802 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 14:11
Slažem se, inaće cvijeće i kamenjar ti je za 10!

Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2012 u 11:31
Evo i mojih ljubimaca





Još samo da nađem onog sa crvenkastim rubom... Embarrassed
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2012 u 13:31
divni su Emily!!! smile84
belica,zagreb
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2012 u 20:06

ponavljam: divni su Emily!!! smile84

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 41>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.