Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rajčica - Lycopersicon esculentum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rajčica - Lycopersicon esculentum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 78>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 16:22
A u kojoj se vrsti trgovine može kupiti dolomit? Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 16:52
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Dobro mene zanima o kakvom kopanju kanala govorite, opišite i objasnite da i mi kopamo kanalsmilie_girl_087.gif?
 
He, to treba vidjeti. U sušnim krajevima se sve sadi na taj način. Treba vidjeti pripremljenu njivu za sadnju npr. kupusa. Ti bi rekla da su tamo krtice. Na svakih pola metra iskopane rupe i do njih hrpe izbačene zemlje. I kad padnu prve kapi kiše najveći dio vode se slijeva u rupe uz biljke.
 
A cvijet i plod - u našem se kraju viđa od srpnja do rujna samo pokoji žilavi cvijet poput nevena, noćurka ...
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 18:55
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

A u kojoj se vrsti trgovine može kupiti dolomit? Smile

Pa pogledaj u kakvoj vrtnariji, sjemenari i slično.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 22:57
....Smrcko,   evo  sam  nasla  stare   slike.....zovem  " rovovska poljoprivreda "....
 
 
 
 
 
 
....ovogodisnje   rupe  za  biz...
 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 23:49
E baš ti hvala za slikeHug. Nešto slično samo samo ravno sa zemljom i okolo uzdignute zemlje kao šlauf-ograda se preporučuje kod sadnje novih stabala. Da bi se voda kod zaljevanja zadržala u okviru i ne bi rasipala na okolnu zemlju.

Vidiš kako super ideje se mogu naučitiClap

Ne znam moželi se to kod mene primjeniti, pokušat ću po jednu biljku tako smjestiti da vidim razlike. Bez eksperimenata nema napretkaWink

Hvala Sabur i HojaHug

Vidjet ću u vrtlarijama, nisam znala da tamo ima. Možda se koristi i za vinovu lozu pa ga zato imaju.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 23:55
Ali Mančice meni se čini da je tvoja zemlja crvenica, a ova što mi ovdje u Rijeci imamo nije pjeskovita.

Moja zemlja u vrtu u G. kotaru je pjeskovita, te znam kako izgleda i po boji i dodiru.

Crvenica ima dolomita u sebi, to paše pomidorima.

http://vinopedia.hr/wiki/index.php?title=crvenica
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 07:52
...Smrcko,  pase  ova  zemlja  pomadorama  ali  je  problem  sto  nema  cestica  gline  koja  zadrzava  vodu  nego  veliki  udio  pijeska  pa  voda  i  hranjive  tvari   bjeze    u  dubini...
 
....ove  godine MM  priprema  kanal  na  novom  mjestu, donio  je  hrpu  humusa  iz  sume  ,  najbolji  je  kod  nas   ispod  planike,  pripremio stajskog....  malcirati  ce  ih  a  cak  bi  trebalo  i  lagano  zasjeniti  kad  udari  najveca  vruciina....
 
 
...analizirali  smo  zemlju,  fali  joj  kalcija,  dodavamo  mljeveni kamen vapnenac,  ono  sto  se  zove  nula  u  gradjevinarstvu....
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 08:21
 ...ovo  je  iz  clanka  sa  tvog  linka  :
 
To vrijedi i za element Ca, kojim se, također na temelju analize (kalcifikacijom) obogaćuje tlo tim bioelementom i popravlja njegova vrlo često slabokisela reakcija.
 
 
....crvenica  nastaje  od  vapnenca  i  dolomita  ali  cesto  joj  je  slonbodni  kalcij  u  manjku.....
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 08:49
Mašinsko obiranje paradajzi:
http://www.youtube.com/watch?v=I6FksNphLIM
Na vrh
eriness13 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje eriness13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2011 u 12:53
Evo mene opet, čist friške uzgajateljice paradajzaGeek
Danas sam posijala svoje paradajzeke pa ak bog da za 10ak dana bum nekaj i posadila (držim fige)
Snašla sam se za posudu za klijanje. Kak je bio fašnik, kupovali smo krafne u malo većim količinama. Plastične spremnike sam lijepo oprala i u njih posijala paradajze. Evo kak to zgleda:

http://s1234.photobucket.com/albums/ff419/eriness13/?action=view&current=P3130027.jpg

U svaku posudu sam posijala 6 sjemena, TinyTim, crne ruske i žute kruškolike.
E sad. Molila bih mali savjet. Dali da zatvorim posudu ili da ju ostavim otvorenu? Dali i koliko često treba zalijevati sjeme? Fala unaprijed na pomoći :)
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2011 u 13:09
Originalno poslano od člana eriness13 eriness13 napisao:


U svaku posudu sam posijala 6 sjemena, TinyTim, crne ruske i žute kruškolike.
E sad. Molila bih mali savjet. Dali da zatvorim posudu ili da ju ostavim otvorenu? Dali i koliko često treba zalijevati sjeme? Fala unaprijed na pomoći :)

Ovo sa ovim posudicama si se lijepo sjetila.
Ono što još mogu vidjeti a to je da si ti bukvalno potopila sjeme i zemlju sa vodom.LOL Bar tako izgleda sa slike.

Znaj da više šteti prekomjerno zalivanje nego suša kada se radi o paradajzima i to od sijanja do jeseni.

Nad to ostvari ovreno i na sunce da se što prije isuši kako ne bi morala raditi prebacivanja u novu zemlju jer se ova nikad ne osuši i sjeme struhne.

Što se tiče zalijevanja, to se radi od oka al da ne bi oko bilo ovako: Ouch radi na slijedeći način: kada se ti rubovi zemlje počnu odvajati od posude onda je vrijeme da se zalijeva.

Inače greška početnika je upravo u preobilnom zalijevanju.

Ja sijao moje 6. marta i evo 7 dana kasnije oko 66% proklilo, čekamo ostalo društvo. :)
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2011 u 21:16
....odlicna  ideja  sa  kutijama  od  kolaca....Thumbs%20Up
 
...posijala  sam  tek  prije  4  dana i  to  vanka  Saint  Pierre....
....sad  cu  u   takvu  kutiju  sljivarice San  Marzano  i  drzati  unutra....  
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 08:10
od 40 posudica, još 2 čekam da li će se pojaviti paradajz, ostalo već veselo raste. :)
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 08:37
....cestitke Sabur, koja je  temp u prostoriji?
...moji su vanka jer je sad toplo vrijeme,   + 15 C....
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 09:01
manči

pravo da ti kažem imam problema sa temperaturom jer grijanje nije jako a plus smo puno van kuće tako da poslije je vruće koliko ima sunca na zapadnoj strani kad obsja.
Tamo između 12-18 C je temperatura.

A za vani je još previše zima.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 13:18
....to  nam  je  slicno...kod  mene  je  oko  18  C...
...stavila  sam  sjemenke  od  prije  2  god  u  mokru  krpu   da  vidim  da  li  jos   imaju  sposobnot  klijanja   i  isklijale  su  ,  u  stanu,  cak  i  neke  napravile  prva  dva  listica  u  krpi.....LOL
...mislim  da  je  to  volovsko  srce  od  monna-1....
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 13:20
ako je dobro fermentirano sjeme može i do 7 godina izdržati. ;)
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 13:21
....to  nisam  znala.... sad  imam  isklijalih  sjemenki  za  cijeli  kvart...
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 19:23
nabavila sam sjeme -saint pierre- ima li ko iskustva sa ovim paradajzom da li je dobra sorta? 
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 21:38

Jučer posijala sjeme svih mojih sorti rajčica u čaše na prozor.Prije toga držala sam ih 72 sata u vlažnoj salveti u najlon vrećici da nabubre.Malo sam zalila i pokrila najlonom.Sijala sam volovsko srce (? domaća sorta),Heinz kupljeno sjeme, čeri-moje sjeme,žuti kruškoliki i Micro tom (kupila na njuškalu).Sad nestrpljivo čekam.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.