Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sedumi-žednjaci-tustike
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sedumi-žednjaci-tustike

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 22>
Korisnik
Poruka
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2012 u 16:59
Bome Kamenjar u pravu si, krasni su. Ma imam i ja nešto seduma, ali još nemam ove što su cure pokazale na zadnjim slikama. Bit će i toga, samo polako.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2012 u 16:51
Ljetos sam posadila ovaj jedan (žednjak?). Tada nisam znala što je, malo sam ovdje čitala i našla ga. On se u međuvremenu lijepo rascvao a sada pri dnu vidim nešto se događa. Kako ga razmnožiti?
Evo sličice:




Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2012 u 17:06
Fiorela, tvoj Sedum Herbstfreude tjera nove grančice. Pusti ga da se malo raširi i napravi grmić pa onda možeš razmnožiti dijeljenjem korijena nakon cvatnje u jesen li kad se u proljeće pojavi iz zemlje (jer preko zime nadzemni dio nestaje - pogotovo ako orežeš suhe odcvjetale grane). Sad je toliko mali da ne znam od čega bi ga htijela razmnožiti. Svako iduće proljeće udvostručuje se u svojoj širini, cijelo ljeto imaš predivan kompaktan okrugao grmić, a na jesen cvat. Možeš ga orezati ili pustiti tako s osušenim cvijetom tijekom zime, ako ti odgovara, a u proljeće orezati do zemlje da djeluje uredno kad iz zemlje počnu izvirivati novi listići, nove grančice, puno šire no prethodne godine.
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2012 u 13:48
moon hvala ti, opet si sve lijepo objasnila.
Ne bih ga sada razmnožavala, samo se interesiram, jer još učim. Ali svakako ću poslušati savjete vas iskusnih ljubitelja cvijeća
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2012 u 18:17
Fiorella....samo ti pitaj, netko će ti već dati odgovor. Ovaj sedum inače obožavam. Ima onaj štih starinskoga, a opet možeš ga uklopiti u moderno, sve ovisi o recimo cvijetnjaku ili samom izgledu vrta, potpuno je nezahtjevna biljka, divna kad je bujnija, zeleno loptasta, a kad dođe vrijeme cvijeta, ta lopta se rastvori
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2012 u 18:27
Ma šta se tu pravite važni, kao da ja nemam, pogledajte samo tu " raskoš ".


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2012 u 19:25

Sadse šepuri, a kako će se tek šepuriti nagodinu, kada više ne bude usamljen, već okružen svojom dječicom

Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 17:09
Ljudi pomozite imam sedume i sukulente koji su se jedva ukorijenili, nisu u vrtu i što sad? Da li ih unijeti u prostoriju gdje temp nikad ne pada ispod 0 ili ostaviti vani i koliko svjetlosti im treba ako se unesu . Zašto pitam, zato što mogu biti u prostoriji koja se ne grije a imat će sunca naravno ako ga ima????
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 18:35
ne brini Aralija... takva soba će biti idealna, ali ih ipak tu i tamo zalij i nadgledaj malo više pošto još nemaju dobar korijen. Sretno prezimljavanje...
belica,zagreb
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 21:38
aralija....sedume ne trebaš unositi. Ako će ti ostati u cvijetnjaku, samo ih malo zakloni da ih baš bura ne šiba, a najbolje bi bilo da ih presadiš u vrt. Njima svjetlost nije važna jer većina njih gubi grančice iznad tla, pa mogu biti i u potpunoj tani, samo poneki sedumi ne gube grančice iznad tla. Najsgurniji su u vrtu.
Sukulenti su već druga priča, nisi navela koji su , a vjerojatno većina ne može ostati vani pa će ta prostorija o kojoj pišeš biti super.
I jednima i drugima treba vrijeme mirovanja, tako da višlja temperatura nije preporučljiva. Sukulente možeš tu i tamo malo zaliti, a ako sedume staviš van - onda do proljeća zaboravi na njih.
 
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 22:35
sedum sieboldi
 
 
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 22:40
moon, predivan je
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2012 u 06:57
zaista izgledaju divno ovako lijepo smješteni, bravo, draga moonClap
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2012 u 07:06
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

sedum sieboldi
 Preljepo,bravo!
Sljedim sve tvoje upute,moji se sada šepure.
 
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2012 u 20:10
Zna li netko koliko minusa može izdržati sedum palmeri, negdje sam čitala -6°, da li ga vi na kontinentu unosite ili ostavljate vani?
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2012 u 20:31
Trebao bi izdržati više pogledajte ovdje
From the earth we come to the earth we return in between we garden
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2012 u 20:36
Moon,ne sjećam se više tko je pisao o palmeriju kako ga u Rijeci netko ima već godinama vani na prozoru i jako je lijep.
Ja sam probala ga ostaviti vani,međutim,smrznuo se,zato sad obavezno unosim da ne bii doživjeo istu sudbinu.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2012 u 20:51
muhlenbergia hvala, to bi značilo -17°C
 
mali kaktus....znam za Rijeku, no kako sam ga dala i majci koja me je pitala da li da ga unese ili ne, htijela sam čuti iskustva "kontinentalaca". Kod tebe je temperatura niža no kod nje. Hvala ti...
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2012 u 20:52
Godinama sam ga viđala na jednom prozoru u Rijeci, na uglu kad se ide iz Riječke bolnica uzbrdo (Vukovarska ulica) veliki sanduk pun palmerija. Uvijek su bili lijepi, i zimi i ljeti.

Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2012 u 20:55
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Godinama sam ga viđala na jednom prozoru u Rijeci, na uglu kad se ide iz Riječke bolnica uzbrdo (Vukovarska ulica) veliki sanduk pun palmerija. Uvijek su bili lijepi, i zimi i ljeti.

A to si ti pisala,nisam se mogla sjetitiLOL
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 22>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.