Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Glicinija - Wisteria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Glicinija - Wisteria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 20>
Korisnik
Poruka
pluton View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pluton Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2010 u 21:54
Hello,može li par savjeta kako da od visterije napravim stablo?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2010 u 22:36
Evo probaj tu ako ti što može pomoći.Smile

Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Evo video sa plodova zemlje o orezivanju glicinije, abeceda vrtlarstva 45-ta minuta emisije na dan 12. 12.Smile

http://www.hrt.hr/?id=enz&tx_ttnews%5bcat%5d=205


i ovdje

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=5147&PN=1
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
licankax View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje licankax Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 16:38
Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

Tvoje biljkice nemaju dovoljno svjetlosti, vec su se pocele kriviti.


takve sam dobila iz rasadnika. Ostavila sam ih preko zime u kući, i mogu reći da sam zadovoljna kako mi napreduju. Jedino sto neznam dali da ih ovo proljeće prebacim van (jednu bi ostavila u lici, a drugu na mediteran) ili da čekam jesen?
Stavit ću slicicu da vidite napredak!
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 14:54
moja je danas sva u pupovima
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2011 u 15:46
vidim rascvjetane wisterie svuda uokolo...  moja je još premlada za cvatnju ali nemogu dočekati....
Tena 28.3.2010
Na vrh
reno666 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje reno666 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 12:15
jučer sam vidio ovu biljku (glicinia) pa bih je želio presaditi kod sebe.
Dali mogu uzeti nekakav pelcer ili slično sa nje i dali je kasno ili rano za sadnju?
Ako da što da uzmem ?
Molio bih detaljan opis uzimanja pelcera i sadnje.
Hvala
Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 16:10
Krasne su vam glicinije. Moram se pohvaliti da nakon tri godine moja je konačno procvala, i na veliku radost, bijela je. Kad sam ju kupila slika je bila preblijeda i mislila sam da je svjetlo plava. Kad ono bijela!smile107
Želja i ljubav su krila za velika djela
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 17:32
Stvarno imaš sreće, kad sam ja kupovala nisam ni znala da postoji bijela, a radije bih nju nego ljubičastu... a čisto sumnjam da sam ja te sreće da su se zeznuli u rasadniku, kod njih je uvijek bilo ono kaj piše na deklaraciji.
Daj stavi fotku da vidimo Smile
Tena 28.3.2010
Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 20:39
Ja sam slučajno kupila bijelu. Slikat ću ju dok se malo više cvjetova otvori, tek su tri pupa propupala.Wink
Želja i ljubav su krila za velika djela
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 14:35
Evo moje malecke ljepotice.. Kod mene je već 3 godine i jako lijepo raste. Kad sam ju dobila bila je to zapravo mala tanka šiba, nekih 30-tak centimetara visoka (dvije takve šibe).
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 00:53
U vrtnim centrima kod nas mogu se ponekad naći glicinije bijelog cvijeta,

Wisteria floribunda Shiro Noda (Longissima Alba) - dužina cvijeta bude od 40 - 60 cm
Wisteria brachybotrys 'Shiro Kapitan Fuji' - dužina cvijeta 20 cm,svaki pojedinačni cvijet puno je veći od ostalih glicinija,cvate odmah prve godine nakon sadnje,ne dolazi jako velika
     

Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 19:14
Moja glicinija je stara  5 godina.









Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 21:29
Ja sam se isto zacudila kako je anaidina mala, moja je lani kupljena ali je vjerojatno bila u rasadniku jedno vrijeme pa je veca. Stvarno je narasla za 5 god
Tena 28.3.2010
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2011 u 23:48
Ja moju nisam uspjela spasiti !   Cry   Narucila sam u Samoboru novu , mozda cu imati vise srece !
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 08:45
A ja moju ne mogu uništiti.Stalno izbija iz korijena.Nikada nije htjela cvjetati pa je mama odlučila je uništiti.Koji su razlozi zašto glicinija ne cvjeta?Isplati li se spašavati je?
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 12:04
Koliko ste je dugo imali? Možda je krivo orezivanje?
Tena 28.3.2010
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 14:31
Ja mislila da moja lijepo napreduje a kad ono u 5 godina je Cimina takva da je moja patuljčić Embarrassed LOL . Cimi, krasna je!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 22:13
ovo je glicinija moje mame...
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 08:59
Super je, koliko joj je trebalo da procvijeta?
Tena 28.3.2010
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 16:55
misliš koliko brzo cvjeta nakon sadnje,to baš ne bi znala,jer ju mama ima još od vremena kad sam ja bila dijete,ali joj je svakih par godina znala mjenjati mjesto i uvijek je redovno cvala....ja sam ove godine sebi presadila jednu,ali još ne vidim dali se primila,malo je prevelika bila,ali vrijeme će pokazati...
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 20>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,594 sekundi.