Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Maćuhica lat. Viola
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Maćuhica lat. Viola

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 13>
Korisnik
Poruka
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2012 u 15:14
Stvarno imaš na šta bit ponosan!
Baška Voda
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2012 u 17:50
I ja sam danas posadila svoje maćuhice. Nadam se da će im biti lijepo kod mene





Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2012 u 17:57
Male slatkice



I jedna zajednička

Na vrh
Puffy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Puffy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2012 u 20:02
Fiorella - jako su, jako lijepe!

Hvala svima na komentarima koje rado čitam!

Današnje (+ noviteti)

















Filip, Valpovo
Odjel za biologiju | Osijek
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2012 u 21:50
Lijepe su....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Puffy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Puffy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2012 u 22:27
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Lijepe su....


Znam :) Sve su lijepe, hvala na komentaru
Filip, Valpovo
Odjel za biologiju | Osijek
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2012 u 06:42
Puffy, preslatke su ti. Pravo malo cvijetno društvo
Na vrh
alad View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 790
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2012 u 09:25
Mačuhice su vam predivne
Na vrh
Puffy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Puffy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2012 u 13:21
Meni su definitivno najdraže ove sitne. Na godinu krupnije neću ni kupovati :-)
Filip, Valpovo
Odjel za biologiju | Osijek
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2012 u 21:36
Puffy,prelepu kolekciju imas.....divni cvetici a tek listici....divljacki zeleni Thumbs%20Up
Na vrh
Puffy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Puffy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2012 u 22:17
Pozdrav!

Ukućani i ostatak obitelji me plaši da maćuhice, posađene u posudama (kako sam i prikazao na slikama u prethodnom postu), NEĆE preživjeti niske zimske minuse. Zanima me - je li to istina? Ima li itko iskustva sa sadnjom maćuhica u posudama, držanjem istih na balkonu i prezimljavanjem?

Jedina mogućnost koju imam je unošenje istih u hodnik zgrade (dobro osvjetljen / postoje prozori) za vrijeme najnižih temperatura - ali me zanima je li to doista potrebno.

Mislim, ušao sam u ovo misleći da maćuhice uredno preživljavaju najsurovije zimske uvjete... ako nije tako, unaprijed zahvaljujem svakome tko će me na vrijeme upozoriti.smile226
Filip, Valpovo
Odjel za biologiju | Osijek
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 12:59
Predivne su vam maćuhice.

Ja sam prije tjedan dana posadila svoje, stoje na sunčanom mjestu na balkonu. No danas su mi nekako klonule, ne znam jel od vjetra ili od čega. Koliko često ih trebam zalivati? Smeta li im sunce. Balkon mi je na južnoj strani u Zagrebu.
Evo stavit ću slike kada sam ih posadila i danas kakve su.

Prvi dan



Uploaded with ImageShack.us

Danas


Uploaded with ImageShack.us


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 13:27
suhe su , trebaju vode...
 
a znaju se poklepiti i ako je jako hladno pa se smrznu ali se i odmah oporave kada ih sunce zagrije. ili ako su mlade pa ih hladan vijetar ispiri...
 
ali ovdje bi rekao da je voda u pitanju
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 13:38
Puno hvala na brzom odgovoru. Ja sam isto mislila da je možda u tome stvar. Stare su tjedan dana i ispočetka su bile super. Ali jučer je dosta puhalo pa ih je i to možda poljuljalo.

Evo sada sam ih polila, pošto je zemlja hladna i pomakla sam ih sa direktnog sunca dok se neisprave. U vodu sam dodala malo tekućeg gnojiva za cvijetnice. Nadam se da će biti bolje, baš sam se rastužila kada sam ih vidila

Smeta li im direktno sunce sada na balkonu? Ovdje ih držim na klimi pošto imam mali balkon, a tu je veći dio dana sunce
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 13:53
Imam i jednu crvenu koja je u visećoj posudi i za sada je ok, samo cvijeta manjim cvijetom nego kad je kupljena



Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2012 u 17:51
Puffy i Fiorella imate predivnu kolekciju Gdje ste ih kupovali? Baš su lijepe i zdrave biljkice.

Toliko ste me očarali slikama vaših mini maćuhica da sam jutros odmah pohitala na Dolac i kupila ove 4 ljepotice. Evo i slikica. Za sada ću ih držati dan-dva u sjeni na balkonu dok se malo ne prilagode i ne učvrste, a onda će na sunce :)



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2012 u 22:13
Ja sam i danas tj. maloprije posadila jednu turu sitnih maćuhica. Hoće li im smetati magla i hladnoća noćas pošto su tek prsađene iz kupovne posude?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2012 u 14:26
evo malena obavijest za sve ljubitelje maćuhica...

idemo za desetak dana u sos selo ladimirevci saditi maćuhice... ako ste zainteresirani javite se

saznaj više o ovome
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2012 u 11:56
Pozdrav!
Evo u nam stigli hladniji dan, čak i koja pahuljica snijega proleti :)
Kako vi štitite svoje maćuhice koje su na balkonu u teglama?
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2012 u 13:59
Maćuhice se štite od hladnoće,zato ih sad i sadimo.Kad je mraz i jako hladno,one klonu,a sa dolaskom sunca same se dignu.Ove koje sad sadimo trebale bi cvasti do maja mjeseca.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.