Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Franjicine kopanjice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Franjicine kopanjice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 51>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 23:07
Istina Franjice, biti će i ljiepo podsjetiti se i stvari u vlastitom vrtu koje bi zaboravile...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 12:11
Franjice  vidim sve je već organizirano, ja sam naravno za svaku akciju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 18:27
Cijeli sam dan slobodna, ujutro malo po kući, pa sam onda na brzinu presadila onu jadnu juku, dodala joj malo friške zemlje i raspetljala korijenje, pa nije ni čudno da mi je sva nikakva bila kad nije niti zemljice imala.
MPK me pozvala u grad na kavu. Moram prznati da se sve više navikavam na to da ona živi negdje drugdje, jasno da se čujemo svaki dan nekoliko puta, no ovo da se nađemo na placu i popijemo sokić je predivno. Kupile smo i knjigu za mog prijatelja u Amsterdamu. Meni je pala na pamet BESA, Jože Horvata. Krasan putopis, puno promišljanja o životu, ne predubokih, mislim da će mu se svidjeti. U centru ludnica, pola grada je vani, sjele u Malu kavanu i promatrale ljude po Jelačić placu. Baš nas je fino sunčeko grijalo a onda se pojavio neki crni zločesti oblak i potjerao nas doma. Ma dobro, već je i onako bilo prošlo 14 sati. Doma MPS posaugao cijelu kuću pa sam se ja mogla malo poigrati u kopanjicama. Kupila sam nešto bijelo da pokrijem beton
Ovako to izgleda sa balkona i malo sam provjerava što bi se još moglo staviti unutra ali baš i nisam sigurna, kad se razraste do kraja božur - koji već naveliko preuzima vodstvo
 
i razrastu do kraja ljiljani i perunike i irisi, bojim se da više ništa neće niti stati. Ma meni je bitno da se zeleni, da nije beton i da na kraju nisam rob  te kopanjice jer stvarno imam namjeru puno putovati ovo proljeće i ljeto.
Prekrasna mi je ljubica koja stidljivo proviruje ispod tulipana
Bijele ljubice su ove godine imale jako puno listova ali nigdje ne vidim niti pupoljak niti cvjetak, ma dobro bit će druge godine bolje.
Velika kopanjica se zeleni i sad samo treba čekati da počne redom cvijetati. Sutra ću je prvi puta ove godine malo nadohraniti.
Pregledavala sam malu kopanjicu i gruntala kako ću je srediti
jer mi je stiglo kamenje. Malo je došlo s Paga a malo negdje iz Ravnih kotara. Sutra idem po njega i onda se igram s velikim kamenjem.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 18:38
Na travnjaku ništa novog, niti niknule tratinčice niti niknula nova trava.
 
Jedna žuta ruža posađena na krivom mjestu dobila premještaj između dviju žutih penjačica. Nije bitno što je možda krivo vrijeme ionako ju je živica prerasla, a ne želim micati živicu. Okopala malo i ruže, sutra i njima slijedi prva nadohrana (da, banane su dobile prije dva tjedna) Možda zato tako lijepo napreduju, prekrasno, zdravo lišće.
Grmić koji prikriva stup štrika za veš se ove zime bio sav smrznuo a čini se da je ljepši nego lani.
Posebno me razveselio prkos, prkosno ponovno niče onaj isti koji je već izgledao kao mahovina a moja Mia ga je rasula po podu.
Bosiljak sad već miriši
vlasac ima nekoliko dlačica a počeo je nicati i matičnjak.
 Sve u svemu - ja sam sretna.
Ovih dana moram smisliti u što ću posaditi začine za MPK - obođava bosiljak.
 
 
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 19:57
Ima tu svašta! Jako su ti ljepe kopanjice, ali onaj betonski zid smile48
Moramo ti nekaj smisliti da ga sakrijemo skroz! Ne priznajem NE! O detaljima se bumo dogovorili!
Wink

Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 20:34
Imam jednu puzavicu koja ima prekrasne žute cvjetove. Kad procvate, stavit ću slike, pa ako ti se sviđa, šaljem da posadiš kraj toga zida. Iduće godine, imat ćeš najljepši zid u Zagrebu Approve
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 21:23
Šefi,to sam i ja mislila,prekriti taj zidWink
Franica, ako nisi smislila u šta posaditi začine,ja sam smislilaBig%20smile
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 21:32
Joj kakav bi ti ja cvjetnjak napravila iz travnjaka.....(na pameti mi je u zadnje vrijeme sam cvijeće...mislim...čim više cvijeća...).
Kopanjice izgledaju super, bravo za prkos....ipak ga bude...

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 21:37
Franjice, sve je kod tebe uspjelo i izgleda baš dobro, a najvažnije je da si ti sretna.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 08:28

Mima, prije nego sam svratila na svoj dnevnik pogledala tvoj i vidi zapis, Silvek je dobila pp a svima na znanje SEBIČNA SAM i ne dirajte travnjak/mahovinjak jer na njemu ležim (a ponekad i s njega režim). Sve ostalo smijete dirati ali ako nešto stavim na taj prostor 5x5 onda neću moći niti skupljenih nogu ležati na njemu (već sam rekla da ne smijem raširiti ruke i noge jer povređujem tuđi zračni prostor). Živica mora biti tamo gdje je, još treba narasti 30 cm tako da me kroz susjedino dvorište ne gledaju prolaznici iz susjedne ulice. Susjeda je fantastična i živica nam smije narasti do visine ustiju tako da se možemo preko nje spominjati. Betonski zid prema mojoj drugoj dragoj susjedi je nosač za žutu ružu penjačicu a i šetalište i sunčalište za moju Miu. Famozne ste kak ste se odmah javile sa idejama i sad kad sam vam "stavila granice" navalitesmile78

Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 08:36
Mima veličanstvena - a kad se presađuje tvoja  žuta puzavica?smile97
Ne moram ja provjeravati kad ti veliš da je nešto lijepo!
Sadim žuto cvijeće na travnjak/mahovinjak zato što je sunce tu  vrlo rijedak gost pa mi onda žuto cvijeće "glumi" sunčeka!
<Da mi je samo skužiti što ste smislile za začine, no do tada idem se primiti posla, nabrzinu skuhati ručak jer me svrbe prsti a kako danas neki moji susjedi slave Uskrs neću kopati i lupati, pa ću se malo u sobi poigrati. Javim se na pauzi smile79
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 11:32
Ak ti ikad usfali prostora za izležavanje, znaš gdje se možeš doći kotrljati niz breg! smile184

I doneseš košaricu za branje začina koji su na friškom zraku!
Naj zameriti kaj se dotikavlemo tvog mini dvorišća, ali svi smo zeleni u duši pa nas boli beton!
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 15:08
A zamisli kak je meni to gledati, ne ljutim se  - kaj ti je svaku ideju prihvaćam pod uvjetom da se poštuje moje pravo na izležavanje. Nije samo problem u izležavanju, kad granicu prema susjedima zazelenim i svoj budući apartman obućem u cvijeće imat ću osjećaj da sam negdje drugdje, negdje u zelenilu, zato meni često pogled luta po vašim sličicama - pogled puca - da imam mjesta pustiti pogled a ja mogu gledati samo ravno gore u nebo . Ja sam u svojoj kući presretna, tu sam podigla svoje klince, uživali su nakon 15 seljenja u svom domu bez straha od gazdarice. Imam izuzetnu sreću da su mi prvi susjedi krasni ljudi. Susjeda iza živice je gradila kuću, Slavonci su, imaju dva krasna sina- ajmo reči starosjedioci, susjeda iza betonskog zida je predivna baka sa djedom, kćerkom, snahom i dvoje unučadi. Došli iz Bosne, '91,. Ja sam se sa svoje Lašćine spustila par dana iza njih u ovo naselje tako da su odmah posvojili moje klince i puno mi pomogli. Preko ceste su također ljudi iz Bosne, starosjedioci, Pravoslavci, da sam mogla birati ne bih bolje ljude našla. 
Ja sam imala sreću pa sam okružena prekrasnim ljudima no samo par kuća dalje su neki čudni stvorovi koji maltretiraju svoje susjede a pomalo i cijelu ulicu. Nije bitno tko si, odakle si već je bitno KAKAV SI.
Nikome nije lako živjeti u našem naselju, pregusto smo smješteni, pola ulice je građeno sistemom dvojnog objekta samo što smo mi dvojna ulica,  svako svakog čuje, prisilno slušaš tuđu glazbu i kad još nema najosnovnije kulture ponašanja onda je to pakao. Danas sam otvorila prozore i vrata da se kuća nadiše a sa dna ulice trešti  muzika , iz susjedne ulice se nadglasavaju sa ovom našom budalom. Nemam ništa protiv da ljudi slušaju što hoće ali neka mene ne prisiljavaju da to slušam, tako će biti do zime kad se opet zatvorimo u kuće. Danas su posebno napasni jer se "inate" Pravoslavcima koji slave Uskrs. Ubili su me u pojam i dobro mi je došlo malo  jadanja. Baš zato sam puno toga napravila no sličice dolaze naveče (koja dobra psihoterapija, ja se ispraznila, ništa platila i mogu sada dalje).smile78
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 17:05
Originalno poslano od člana FranjicaZG FranjicaZG napisao:

...svima na znanje SEBIČNA SAM i ne dirajte travnjak/mahovinjak jer na njemu ležim smile78

bok,
ja sam u slicnoj situaciji kao ti sa polozajem kuce a i velicinom vrtica cca..., sve si  mislim da bi ti bilo mekse lezati na travi nego na zemljici, a da kupis kamion zemlje one crne i  pospes na tvoj skoro kamenjar jer na nju bi ti se trava odmah ulovila onako gusta sa cvjeticima  a ima je i za mjesta u hladu.
 ja bih htjela  o v a k o  pozzzzz
 
 citam redovno
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 21:11
Prvo da samu sebe ispravim, fulala sam dan jer je bio veliki muving po susjedstvu i jednog i drugog naroda pa sam mislila da je Uskrs. Ispričaam se!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 21:20
Samo se ti izležavaj kad stigneš, zašto ne, pa nećemo valjda stalno raditi.
Ja sam u vikendici kad sam prvi put došlo izvukla ležaljke koje nije nitko  izvadio ispod kreveta 10 godina, a meni su stalno vani kad je lijepo vrijeme.
 Uživam raditi, ali uživam i leć na ležaljku, muzika "soto voce" i dobra knjiga - ne dam da me nitko u tome ometa, a kako sam ja oštrokondža svi to poštuju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 21:29
Jasno je meni da će moj travnjak morat dobiti zemljice no to će malo pričekati, sada za to "nemam vremena" a moram riješiti i pitanje dovoza jer kroz "tunel"  - tako nazivam prolaz s prednje strane kuće gdje je ulaz s ulice, do zadnje strane kuće gdje je travnjak,  jedva prolaze tačke toliko je uzak  (s time da ruke moraju biti s unutrašnjih strana ručki na tačkama).
No zna se on  puno bolje zazeleniti, Rijeka 53 - nalijepit ću mu sliku tvojeg travnjaka pa nek se ugleda, možda počne bolje rasti. Zaboravila si mi poslati i malo sunca...
Osim što sam puno filozofirala i još se više izležavala (već dugo nisam toliko peglala krevete kao danas) malo sam se i zabavljala:
Irisino slano tijesto je stvarno jednostavno za napraviti, modelirati i onda čekati:
Na staklenu posudu stavila sam foliju na kojoj sam valjala tijesto, mislim da će se tako lakše skidati.
Druga posudica se nakon pola sata sušenja razdvojila sama od sebe pa sam onda od upotrijebljivog tijesta napravila malu posudicu (ona teglica od malih kaktusića je poslužila kao kalup).Za nećakinju pokušavam napraviti dugu, usku posudicu u koju bi trebali doći kaktusići i čuvar kuće. To je zadnje dijelenje bodljikavaca koje sam kao hrčak nakupila zadnjih mjesec dana. Koliko ih od srca darujem, toliko me duša boli za svakim koji ode iz kuće.
Moji se uradci suše:
Sad kad sam kopirala sliku za stavljanje u dnevnik, ugledala sam na njoj i uradak MPS, kako ja danas nisam izlazila iz kuće a on jede isključivo friški kruh, izvadio je svoje "malecke ručice" iz ... i ispekao kruh. Moram priznati da mu sve bolje ide i da polako počinje eksperimentirati. Ma, pravi je.
Igrala sam se sa salveticama, sviđaju mi se suncokreti a kako sam bila škicala jednu prekrasnu posudu za okovke sa Van Gogovim suncokretima i odustala jer je bila za mene preskupa, sad sam si napravila posudicu za olovke, škarice, kistove - sama:
Mislim da ste shvatili već da kad ležim, ležim a kad slučajno odlučim raditi onda zaista i radim pa je ona drvena kutija za vino, koja je bila privremeni dom za kaktuse dobila haljinicu:
,
Klaunići su mi tak slatki, vrckavi, lete na sve strane. Baš mi se sviđaju.
Na žalost, kod skidanja tijesta s kalupića baš nisam bila spretna (bolje reči sretna) pa mi se velika, dugačka posudica malo rastepla, izrezala sam tijesto na komadiće pa možda uspijem spojiti nešto, ma bumo vidli.
Sad se peče, moram paziti da mi ne izgori. Išla škicnuti i dalje neuspjesi, posuda sa staklene boce se skvrčila.
Iris, kaj se ne mogu raditi pravilni oblici, samo "zgužvani"?
Evo, dragi moji, vidite što pokušavam pa prosim fino javite svoja iskustva i ideje kako da to odradim
 
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 21:46
Ja bih na toj površini ostavila okvir od 60-70 cm zemlje, oko kruške krug od promjera 1m, a sve ostalo bih pokrila betonskim kockama, pločama, kamenim pločama.... ležati se može i na betonu Smile Čini mi se da na toj lokaciji nećeš uspjeti uzgojiti kvalitetan travnjak, a u zemljanom okviru možeš uzgojiti lijepo cvijeće, ukras terasi koju bi dobila.

Što se tiče puzavice, ja ti mogu i sada poslati biljke, pa sadi. Vjerujem da ima izdanaka s korjenčićima, a kad budu slike vidjet ćeš o čemu se radi, pa ili ostavi da ti raste ili počupaj. Ostavi adresu na pp
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 21:58
Gle, ako ne bu rasla trava ja bum pofarbala zemlju, sve oko mene je u betonu a ima čak i susjedica koje u loncima sa zemljom imaju plastično cvijeće. Moram disati. Nema ljepšeg mirisa od mirisa zemlje. Čisto sam gradsko dijete, prohodala na Zrinjevcu (dakle na asfaltu) ali obožavam miris pokošene trave, miris zemlje nakon kiše, obožavam taj moj mali komadić zemljice sa pokojom travkicom.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 22:00
al si ti bila vrijedna :)
kako zgužvani....ne budi nestrpljiva....trebala si ostaviti sve na "kalupima" dok se ne osuši.....a  ako sušiš u rerni onda samo na 50 stupnjeva

ajd sad ispočetka :)

p.s. u mojim zdjelicama su bonbončići.....nisam sigurna kako bi izdržale da se u njih nešto posadi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.