Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruselija - Russelia equisetiformis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruselija - Russelia equisetiformis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 30>
Korisnik
Poruka
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2011 u 11:56
bromelija, kako si svoju ruseliju natjerala da ide u visinu?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
martina1306 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1306 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2011 u 12:08
Moze pitanje da li rezete kad cvjetic pocme venuti ili ce sam otpasti? evo moje
 
lipo se drzi i stalno baca nove grancice
hvala Antonija Smile
Na vrh
tomica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 939
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2011 u 13:04
Predlažem da ovao prelijepo cvijeće, bar kod nas na forumu, od sada nosi ime "antonija". Koliko ih je samo razdijelila, pardon, kupila i razdijelila.
 smile57

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2011 u 09:15
martina, otpasti će sam! drago mi je za tvoj koralj!
 
 
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2011 u 18:58
Uuuu, antonija ... prekrasno!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2011 u 19:40
hoya, vidiš onu granu u drugoj grasti, stavila san je tamo prije 15 dana, zalijevala svako veče, jutros prije posla san na brzaka slikala.kad san stavila slike vidim onu travetinu. prvo šta san uradila kad san došla doma san je išla iščupati i vidim 3 mlade grane iz zemlje. ujutro ću uslikati!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2011 u 20:14

Pratim te ja, pamtim savjete i slijepo slijedim i - imam prve uspjehe. Baš sam zadovoljna!

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2011 u 09:27
evo ga!
 
 
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2011 u 10:19
ovako moja ruselija izgleda danas:
 
 
a ovako je izgledala prije godine dana:
 
 
dođe mi da si kosu počupam od tuge i muke...
prošle jeseni sam je prije unošenja u stan ošišala do ruba tegle i objesila sam je na kvaku od prozora da ima puno svjetla i jesenskog sunca...pretpostavljajajući da joj je bilo previše hladno uz prozorsko staklo jer je počela loše izgledati, maknula sam ju na policu i tu je odumirala do proljeća...na proljeće sam ju skroz ošišala i počela je tjerati mlade izboje koji su se odmah svi sušili...i evo je sada kakva je, no ipak sam ju uspjela spasiti,, živa je...
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2011 u 11:37
Sara, da živ je i jadno izgleda. bilo bi super da nije kraj ljeta. ne znam šta ti mu se dogodilo, mislim da ga nisi smjela šišati. ja san nekad davno šišala moje u proljeće i to do dna. ti mi nikad nisu olistali, osušili bi se. ja ih sada, već godinama, ostavim kakvi jesu u proljeće ošišam samo suho i imam bujne i velike koralje.
tješi činjenica što imaju puno mladih grana koje još stignu narasti a za cvijetanje, bojim se.
 
edit: Sara, moji koralji su, u podlošku, podignuti na kamenčiće da im žile ne kišaju u vodi. vole vodu ali i kao i većina cvijeće ne da im žile stalno kise u vodi. ovaj moj sa gornje slike je posađen u kamenicu koja nema podložak.
mislim da bi to mogo biti razlog šta ti se ovako vrhovi suše!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2011 u 11:58

imaš pravo, antonija, sve što sam ošišala, osušilo se...dakle, nema šišanja, samo orezivanje suhih dijelova...

možda sam malo i previše zalijevala ovih dana, zbog tih suhih vrhova, mislim...u tanjuriću nikad nema vode, na to pazim...dakle, što misliš, ovakvu jadnu biljkicu, kako da zalijevam?
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2011 u 12:01
nemoj previše i nosaj ga za suncem, dok ga još ima. mislim da će preživjeti uz intezivnu njegu! svakako onaj kod mene ćeš dobiti na proljeće!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2011 u 22:05
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

evo ga!
 
 

Clap otpali su na pravo mjestoThumbs%20Up
Clap
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2011 u 23:13
Antonija, jedno pitanje. Da li je i kako razmnožavaš?
Moja je ove godine jako lijepa,pa bi htjela za dogodine imati još koju biljčicu.....Hvala ti unaprijed.....

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2011 u 23:42
Lora, baš na ovoj stranici su antonojini postovi i slike odgovori na tvoje pitanje. Ja sam već jednu vazu podmetnula pod granu.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2011 u 08:36

Mari, jest, pravo je mjesto. tu ću ih ostaviti!

 

Lora, odgovorila ti je hoya, ali evo opet, stavi granu na zemlju. nemoraš zakopavati. može to biti druga vaza ili u istu ako imaš dovoljno širine, zalijevaj i vrlo brzo tamo gdje iglice diraju zemlju izrasti će nove biljčice kao na slici poviše.

jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2011 u 12:33
Jako mi je drago čitat iskustva vas kojima uspijevaju ruselije ali i vama kojima nije uspjelo tj uspjelo je uz puno problema spasiti biljku!!

Htjela sam samo napisati, sve vršne grančice koje sam šišnula da se bolje razgrana moja ruselija,  (usput ali ne manje važno-i moja ruselija je došla od Antonije!!) sam u snopićima od 5-6 vršnih reznica stavila u malu teglicu i u hladovinu sa južne strane ispod magnolije, dakle sjena ali toplo, i već imam 4 teglice, dakle 4 grmića malih ruselijica, od kojih sam jdnu već poklonila Anaidi!!!
 Jer sljedeće godine, na prozor kod ulaznih vratiju u dugu teglu sadim samo 2-3 ruselije!!!  Tu je cijeli dan puno sunca i malo kaj drugo uspijave, a ovo će biti pravi položaj za ovu prekrasnu biljku!! 
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2011 u 15:41
Hvala Hoya, hvala Antonija, očito da ću morati kupiti nove naočale

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2011 u 12:49
Koja je ruselija ljepša - crvena ili bijela?

Najljepše su zajedno



Evo da se pohvalim i zahvalim Antoniji - procvala mi je bijela ruselija.

Imam pitanje za Antoniju - držiš li ih vani i u zimi?

Moja crvena uspješno je prezimila vani. Da li je bijela osjetljivija?
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2011 u 14:09
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 30>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.