Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nešto kao dnevnik...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nešto kao dnevnik...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 26>
Korisnik
Poruka
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2012 u 12:26
Stvarno imaš pravo bogatstvo bilja!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2012 u 12:46
Zbilja je prava steta da ti balkon nije velicine bar 100m2 kad imas toliko ljubavi i talenta za biljcice.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2012 u 23:58
smile57
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2012 u 11:59
hvala curke što me pratiteSmile...
 
Bila sam neki dan na placu, htjela sam kupiti nekaj za policu na južnom balkonu gdje piči sunce...nije baš bio izbor, što nije ni čudno jer sam bila oko 14 sati, na povratku od zubara. na kraju sam kupila dvije vinke...onda mi se nakon dva dana ova nije više sviđala pa sam je dala mojoj mladoj snahi, koja od osobe potpune indifirentne prema cvijeću, polako se pretvara u fana:
 
 
ovu sam si zadržala, neobična je:
 
 
kupila sam ovaj zgodni alyssum za Senj (Lobularia maritima), jest jednogodišnji, ali se valjda bude zasijao...nije baš neka fotka, tresle su mi se ruke i boja nije dobro ispala, nije ružičast, nego je bordo:
 
 
prvi cvetek achimenesa:
 
 
žao mi je da ne znam bolje fotkati da se jasnije vidi ljepota bijelog cvijeta na heucheri:
 
 
ružičastu salviju, Salviu nemorosu, sam orezala jer je izgubila sve listiće i strusila cvjetiće:
 
 
ma jel ja to vidim dva pupoljka na Episcii reptans?:
 
 
 
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2012 u 22:44
Navratim povremeno ovamo i u tišini se divim bogatstvu cvjetova koji ti rastu na balkonu. Za mnoge od njih nisam ni čula, ali uz tebe ću sigurno puno naučiti.
A što dade vinkicu? Baš je simpa. Nadam se da će je tvoja snaha pažljivo njegovati i da će se oduševiti bogatsvom njezinih cvjetova. I ja sam si kupila takvu, ali ovu neobičnu nisam našla. Ako nije tajna, koji je to plac?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2012 u 10:40
kupila sam ih na tržnici u Utrinama...ako naiđem opet na njih uzet ću ti ovu zanimljivu, ak će biti...napisala sam već da je bilo kasno i slabi izbor, nije bilo čak niti bijele, draga AndinaConfused
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 10:01

Žalostan događaj jutros u našem parku, došli radnici i otpilili našu krasnu brezu koja nam je uljepšavala svako proljeće desecima godina i pravila krasnu hladovinu za vrijeme ljetnih vrućina...jednostavno je bila prestata i prebolesna da izdrži zimu:

...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 10:03
campanula, koju mi je poklonila natalija je živnula, počela naglo rasti i dobila nekoliko pupoljaka, nadam se da ćemo je identificirati kada procvate:
 
 
natalija, kaj misliš jeli ovo asarina ili korov ( na fotki je veća nego u stvarnosti):
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 17:07
super što se roza salvia ipak oporavlja Thumbs%20Up, baš mi je bilo krivo što se bila zasušila u tresetu

a campanula mislim da je poscharskyana

asarina je, ne čupati i ne dirati, samo joj stavi neki štapić da se ima za što uhvatiti

koliko god slaba djelovala, nakon nekog vremena bi trebala krenuti Wink
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 15:44
evo je...procvala:
 
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2012 u 16:06
ma bravo, koji je to borac Thumbs%20Up
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2012 u 19:39
imaš pravo natalija, baš je borac...žao mi je kaj ju nisam slikala u najgorem izdanju...dva mala jadna končića...a ja se baš zainatila da ću je spasitiSmile.
 
posadila sam Sedum Chocalate Ball:
 
 
popikala reznice Arabis proccurens variegata, ali ne izgledaju reprezentativno, jako su se objesile i sparušile, nisam sigurna da će se primiti:
 
 
dobila sam paket od Lantane, posadila sve u teglice, ali su mi ove dvije biljke nepoznate, Lantana help:
 
 
jel ovo možda kameni cvijet?:
 
 
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2012 u 21:16
Sara ja se ne mogu sjetiti ni jednog imena od ova dva cvijeta, ali evo ti slike ovog s dva lista pa se možda ti sjetiš


Onaj drugj je sličnan  kamenom cvijetu, ali neka druga vrsta.
život je more
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2012 u 21:23
Mogu li ja pomoći,ovaj lijepi cvijet je slonovo uho ili haemanthus albiflos.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2012 u 22:12
hvala curkeSmile!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 06:49
ha vidiš zašto ja volim k tebi doći, učim kod tebe, kao mala školica. samo mi još šk torbica fali, jer bilježnica i olovčica su tu.
Saznala sam ime svoje biljčice koju sam uspijela zakorijeniti proljetos - Arabis proccurens variegata. Samo ja sam uzela jako malenu vršnu reznicu, i stavila ju jednostavno u košaru u društvo echeveria, čuvarkuća i sl. primila se nakon jedno mj. dana i sad sretno ali izrazito polako napreduje dole u vrtu. 
belica,zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 10:54
belica, ova je tema    osmišljena da prvenstveno ja nešto naučim, a ako još i uz mene netko nešto novoga sazna, eto superWink...
ja sam danas porezala sve ove grančice s fotke da se biljka ne muči previše, pa sada čekam da potjera...a ako i ne potjera, znam gdje ima, 10 kn košta, ovo je eksperiment razmnožavanja reznicama...
jesi primijetila kako su grančice meke i nagužvane kao da su svi sokovi nestali iz njih?
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 12:25
da jesam, pa sam ti i mislila preporučiti to što si napravila, malo ih skratiti i koristiti ove vršne koje mi djeluju ok na slici. Znam da su jeftine, ali poneke je gušt i sam zakorijeniti.
belica,zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 08:09
svježe vijesti...purgerski vrapci vole i campanule...prekjučer su mi obrstili onu jadnu natalijinu koja se oporavila i rascvjetala...za desert su mi iskljucali nekoliko mesnatih listova sukulenataAngry.
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 09:09
izgleda da su ti vrapci stvarno žešća pošast. ja pustim moga vuka LOL van u dvorište i sve ona to rastjera. meni ne rade štetu, barem ju ja ne primjećujem.
A i Carol se žalila da su joj upravo campanule pojeli i nedaju im mira.
belica,zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.