Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naše dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naše dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8485868788 140>
Korisnik
Poruka
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 00:34
Katica draga,kak bi tvoj vrt zgledal da te ne bole leđa? Jer ovak je fantastičan. Prekrasno cvijeće, divne ruže , ali za favorita biram stolisnik.
Zaista je nevjerojatno lijep i neobičan!
lijepi pozdravSmile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 01:00
Ruže su baš krasotice. Kako i ne bi kad nam većinu godine nude obilje mirisa i boja.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 05:06

Smile aaaaaa! Ti znaš da sam ti došla vidjeti ono tvoju predivnu ružu na ulazu. Jesam, malo sam i drugdje škicnula, ali njoj se ne mogu nadiviti!

Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 21:28
Originalno poslano od člana Flavia Flavia napisao:

Je Katica, ono ti je Blue Moon, pa Gloria Dei, a i bijela je Polarštern (odnosno Polar Star), ista je ko i moja i baš se danas čudim kak nije dobila te crvene točke od kiše....bijela je ko snijeg ove godine....bez obzira na potop. Smile 
Super za ovu Funkuhr....gledam malo po netu, vrlo je slična Sambi, ali mislim da to nije isto, jer kad jednom registriraju ime neke ruže, onda to ostaje zauvijek. Fuhkuhr je čajevka i mirisna je ruža, visine oko metar,  a Samba je floribunda bez mirisa i relativno niska 60-70 cm. E sad, ti pomiriši pa češ odma znat koja je tvoja Smile
Flavia, stvarno neznam, jer ta ruža ( Funkhur), bez obzira na starost je do prije par godina mila stalno malecka, nikako da poraste... tek zadnjih par godina ima malo veći porast. A mirisa nema, gurnula sam nos danas u svaki cvjet LOLi ništa.
Baš mi je drago što si mi potvrdila da sam prve tri dobro identificiralaBig%20smile. Baš sam ljuta na sebe što nisam sačuvala popratnu deklaraciju ili popis ruža, neznam više šta je bilo...
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 22:04
He,he, R. Saro, ovo što sada cvjeta je sađeno prije, ruže o kojima sa Flaviom raspravljam i pokušavam im dati "ime i prezime" su posađene prije više od 20 godina, penjačica na ulazu pred desetak, a stolisnik lani ili preklani, bogme malo ove godine posađenog cvijeća ima...
Lucy, u pravu si, a otkako sam na CIF-u ja sam i korov koji cvjeta počela gledati drugim očima, nekako više ni njega više ne gledam kao "obični korov" nego mu tražim mjesto u biološkom lancu...... a kako se onda ne bih radovala kada mi ruže procvjetaju.
Hoya, hvala, hvala, a vidim ja da moja ruža penjačica (crvena) ima sve više fanova LOL.
Pa kad več pišem o ružama... evo još malo
 bijela%20ruža
ova bijela ruža je prekrasna u pupoljku, kao što se i vidi na slici, rascvjetana je malo "razbarušena", kao da ima lagani minival LOL, ali ljuti me što cvate jednom, a poslije pušta samo jaaaako dugačke grane, na kojima najčešće nikako da se pojave pupovi, a ako se i pojave rijetko uspiju procvjetati. Neznam da li griješim u orezivanju kod nje ili ......
žuta%20ruža
ovo je vjerojatno neka floribunda ili patuljasta ruža, e sad da li bi to bila Baby Masquerade, neznam, jer nisam baš našla korisne informacije
žuta%20ruža
 a ovako izgleda rascvjetana ( i poslije kiše)
žuta%20penjačica
 a ovo je žuta penjačica koju smo kupili pod crvenu, tako da je i ona bezimena
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 22:08
Znam da sam vam več dosadna sa crvenom penjačicom, ali evo još malo, dok cvate...
%20ruža%20penjačica
i još jedan "grozd" i gro planu
ruža%20penjačica
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2010 u 08:49
smile107  smile93  smile120 PREDIVNO!!!!!
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2010 u 09:49
Predivne ružesmile169
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2010 u 11:26
Draga moja imaš predivne ruže ali ova crvena na ulazu je posebna smile120i uopće nisi dosadna samo je slikaj da možemo uživati u njoj
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2010 u 22:04
ruže su božanstveneee
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2010 u 23:15
Veličanstven luk...Clap
život je more
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2010 u 23:43

Stvarno je predivna ova tvoja crvena penjačica, zaslužuje prvo mjesto među ovogodišnjim forumskima Big%20smile. A ona žuto-narančasto-crvena tvoja "ljubljena" ružica, ako nema mirisa i ako je relativno niža...onda je po mom mišljenju ipak Samba. Penjačica žuta ti je vjerojatno Goldštern, nisam stoposto sigurna, ali mogla bi biti. Za onu žuto-rozu sitnu, isto mislim da je Baby Masquerade, jer joj dosta liči na slici, a onu bijelu s minivalom, što je roza u sredini dok je tek otvorena, neznam di da smjestim LOL, meni najviše liči na Swan Lake penjačicu po boji Wink. Koja je da je, krasna je i ta, makar bezimena smile71

Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2010 u 00:13
Curke moje, hvala vam što se radujeta zajedno samnom mojim ružama, a tebi Flavia posebno hvala na trudu da mi pomogneš identificirati ih, da dobiju ime i prezime...
A bijela po izgledu cvijeta odgovara opisu penjačice Swan Lake, ali to nije penjačica, ... hm, a možda je, pa ja griješim što ju porežem poslije prve cvatnje kao čajevku, pa zato poslije tjera duge grane koje nikako da daju cvijet.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2010 u 08:51
Ružica je kraljica, grozd cvjetova je prekrasan.. Miriši mi preko ekrana!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2010 u 11:37
katek, hvala ti za sličku , sad mi je jasnije Thumbs%20Up
ruže su ti super Thumbs%20Up ova penjačica je stvarno fenomenalna smile39
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2010 u 11:48
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Ružica je kraljica, grozd cvjetova je prekrasan.. Miriši mi preko ekrana!
Dobro kaže Anaida, prekrasan!
A ovo je genijalno, i ukras i korist LOL


Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2010 u 14:49
Meni slike ne mogu dosaditi
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2010 u 22:58
Drage moje prijateljice, raduje mešto šečete mojim dvorištem i što mi dajete podstrek da se još više trudim, velika smile78svima.
Misty-da, slažem se s tobom... prvo je bila ograda oko povrtnjaka, jer je morala biti, zbog pesa, a onda sam posadila tayberry, da ima neke koristi od ograde Wink i još malo, kojih tjedan dva i biti če gozba, samo da bude lijepo vrijeme...
Nemam nekih novih slikica cvijeća, proljetnice su uglavnom ocvale, ruže cvatu, a uskoro će i ljetnice početi, no jučer sam bila u Bau...mau, pa ima nekih "uskoka" LOL
jučerašnji ulov... za sada samo etikete
tis%20
klematis "Barbara Jackmann"
Rododendron%20
Rododendron "Goldflimmer"
Rododendron%20
Rododendron "Scarlet Wonder"
Sve su bile na akciji... sniženje 50% , kao i afrička ljubičica, a gaulteria je bila snižena 70 %. Malo pomalo, popunjavam ja svoj novi cvjetnjak Wink.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2010 u 23:09
ooo pa to je odličan ulov katek Clap
gdje je bilo sniženje?
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2010 u 23:29
Oho ,ulov je bioThumbs%20UpMogu misliti kako je srce kucalosmile84Koliko su klematisi lipi,razmišljam gdje bi mogla makar jednog smjestiti u svoj vrtSmile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8485868788 140>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,469 sekundi.