Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hoya - moje dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hoya - moje dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8485868788 272>
Korisnik
Poruka
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2009 u 21:41
da hosti zimi nestanu listovi, ali ja ju ne spremam u kuću, moja je stalno vani.....

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2009 u 21:43
Neka malo bude u podrumu - dok budem sigurna da se vezala za novu zemlju.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2009 u 21:49
Svima su nam kuće,podrumi i garaže pretrpani cvijećem.
Ja sve trajnice sijem direktno u vrt i najesen,iako su malecke i sitne,ne  unosim ih niti ih ičime zaštitim.one mogu prezimiti.
Ne znam šta ti je to sve sijano samo sam lupinus skužila.On bez problema prezimi,mislim na mlade biljkice.I da sad  hostu u vrt presadiš ništa joj neće biti.Ko što Lora veli,bez problema prezime
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2009 u 21:51
lijepo si to pospremila, vjerujem da će ti sve opstati, lantane su preljepe   
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 01:04
Drago mi je da si spasila biljčice od maistoraHug. Je li se primila ona campanula što sam ti donijela onu noć?
Na proljeće te čeka novo dizajniranje vrtasmiley1680.gif
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 05:02
Sasha, pokušala sam sve što mogu staviti u zemlju jer sam prošlu zimu stalno bila u tom malom podrumu. Ostavila sam svega od sjemenja u slučaju da mi ne uspije. Najvše od svega vesele me zlatoglavice, a one su nikle gotovo sve. Sutra (danas) idu sa cijelom posudom u zemlju.
 
bromelija, žurila sam sa koprivicama jer su im počeli mlitaviti listovi i nisam htjela čekati. Možda bi lantane još izdržale vani, ali sam ih toliko željela da ih sada pazim kao male bebe.
 
smrcko, već dva dana se pokušavam sjetiti gdje sam ih posadila jer sam i njih htjela spremiti. Zabadam nos u svaki kutak, ali ih nemogu naći. Kud me baš za njih pitaš!? Baš direktno tamo gdje me boli Wink 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 07:19
Da samo pitamWinkLOL na ožiljavanju za mene je ono u boci crveno?
I kako čovjek nikad nije zahvalan a pogotovo ja kojoj "ništa ne treba" (LoraWink) je l' može malecki komadić onog na istoj polici što izgleda kao veliki pikasti ćičkasti zamršeni grm.... pojma nemam kako se zove.
Znaš Hoya nisi trebala slikati ovako lijepo poslagane biljke, jer izgledaju kao na ponudi. Sigurno nisam jedina koja će "zinuti".WinkLOL
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 07:37
Lijepo si ti sve to pospremila

pikasti čičkasti zamršeni - kako kaže Baka, ili calocephalus je znači isto osjetljiv?
Probat ču bar jednog skloniti, sa ostalima eksperimentirati, pa ću vidjeti
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 07:43
Možda smo i poranili s pospremanjem. Otok imaš topliju klimu od nas. Ali i kod nas u Rijeci i okolici su ogromne razlike, dosta da neka biljka, koja može kod mene vani još preživjeti, kod Hoye ili Hamare da ne spominjem Korijenka, ode....
Znači Hoya bilježim se za mrvicu  calocephalusa!Polomih jezik!LOL
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 07:52
Bako ono crveno je irezina - kod kat.ree je bilo u vazi uz kuću. Calocephalus - pišem ...
 
OTOK, svakako spremi jer već na oko 15°C ne raste, a ne opstaje na manjoj temperatiri od 5°C.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 08:28
Za irezinu sam se sjetila. Prekrasna biljka je i baš ti hvala da si i na mene mislila!Big%20smile
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 11:27
Meni su se koprive povenule i vdim"spaljene"listove već kod prvog slabijeg mraza no lantane bi mogle još vani biti.Nisam to ja pametna nego vjerujem Otok.Ona veli da mogu i moje,koje su još vani,su sasvim ok a vjerujem da je bilo hladnije nego kod vas.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 11:51
Moje je mišljenje da će se lantana prije smrznuti ako je u pitaru nego u zemlji. Zemlja se ne smrzava tako duboko, koliki ona ima korijen, a ako se nadzemni dio i osuši ona ponovno potjera na proljeće.
život je more
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 11:54
lijepo si ti to sve spremila Smile
i ja sam odlučila eksperimentirati sa lantanama...dvije ću ostaviti u vrtu a dvije su spremljene
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 13:58
bako - pa pokušavam pamtiti (i pisati) kome sam što obećala, ali - ako zatajim - oprostite ...
shasha, lantana, iris - vjerujem ja vama. Zapamtila sam i da je Lantana rekla da će lantane opstati u zemlji, ali - toliko sam ih željela, stalno mislim da imaju još slab korijen i čuvam ih još ovu zimu u konobi.
Puno sam vaza ispraznila i posadila direktno u zemlju. Prošle sam zime dosta biljaka izgubila zbog prejakog zaljevanja u podrumu, pojavila mi se plijesan ... Ove godine pažnju posvećujem samo "odabranima".
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
plavooka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 17 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 73
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje plavooka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 14:46
Žare-koprive su genijalne...
Bolje sutati nego blesavo govoriti.
Prvo ispeci pa reci!!!
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 19:59
Hoya , drago mi je da su dani kopanja, rovanja, odtrpavanja, zatrpavanja konačno iza vas...... sad se još lijepo oporavi od prehlade i izgubljenog glasa i bit ćeš ko nova..... sreća sad nam sljede mirniji zimski dani pa ćeš dobro počinut....
Gledan kako si dobro posložila biljke, ča to je ona mićušna konobica va koj smo prebirale seme..... svaki kantunić dobro iskorišten Clap
Ja još nisan niš spravila.... va garaže mi je još opsajdno stanje..... počet ću drugi tjedan....
Znaš kako mi super napreduje tvoj calocefalus.....već mi je hitil i mladiHug
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 20:33
Jesu, korijenko, gotovi su dani velikog kopanja, sad su dani ravnanja, a možeš misliti koliko je kamena izvirilo kad su odvezena sa puta 2 kamiona materijala. Grota do grote! Gade mi se!
Uspjela sam između radova svaki puta nešto odnjeti u konobicu. Jučer sam je cijelu sredila, mora mi biti lijepo kad budem zimske večeri čamila uz moje "bebe". To ti je ona moja mala konobica!
Bravo za calocephalus! Kad smo bili kod Lore rekla si da bi pelcer od koprive. Ima ti već žile od 5 cm.
Na slijedećoj kavi ti donesem!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 20:45
ma ja ću u proljeće da dodjem i drpim od svugdje ponešto, ako si mi i nešto obećala ne moraš pamtit, ja ću se sama pobrinut ......konobica ti je baš lijepo ispala...lantanu sam i ja piknula u zemlju, zaštiti ću je pa što Bog da, naravno za svaki slučaj napravila sam pelcer.......ClapClapi hvala Bogu da si se riješila grotina i kamenja, vidjet ćeš ti ćeš do proljeća smislit još bolje kombinacije, pa će ti vrt biti još ljepši.....

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 20:48
Lorice, ja već smatram zdravo za gotovo i čekam te u proljeće. Neću ništa pisati. Prošetat ćeš kao zadnji puta i uzeti što trebaš.
E, zaboravla sam te pitati: Što ti je sa scaevolom? Je li opstala!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8485868788 272>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,453 sekundi.