Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8485868788 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 19:39
Tea,ne zaljevam ih i ne prskam,samo sam im malo naokolo kapnula žličicom vode za svaki slučaj.Nije toliko vlažno,čak se i malo isušilo s obzirom da je iznad radijatora.Ma ja sam ti u strahu,ne znam više šta im je premalo a šta previše.Oni u prvom redu (njih 4)su lijepo krenuli a sad...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 19:45
Možda osjete tvoj grčEmbarrassedOpusti se i uživaj s njima.Nemoj toliko brinuti i samo ih promatraj.Kako se brinuti za njih ćeš naučit s vremenom kad ti pokažu što im paše a što ne.Ja svoje isto promatram i "slušam" što mi pokušavaju reći.Zato smo se vjerojatno i skompaliLOL
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 19:50
Joj Tea,a šta rećiEmbarrassed ,od sad ću im prići s osmjehom na licu,ako ti misliš da će im to pomoći ,ma ja ću im i smile83.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 19:54
E tako već možeClapOsjetit će oni tvoju energiju a ti samo proviri kako se ponašaju i probaj drugačije
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 20:02
Oni svi u početku naglo krenu dok se usprave i puste prvi par listića, a onda uspore rast. Barem je takvo moje iskustvo, a sijala sam samo u hladnom i oblačnom razdoblju. Možda je ljeti situacija drugačija. Zato nemoj previše brinuti što ne rastu. Možda će tako veliki ostati još koji mjesec. Vjerujem da si vidjela moj post gdje sam pokazala da se znatno razlikuje rast adeniuma posijanih istoga dana. Vjerojatno su u pitanju geni, isto kao kod ljudi - neki cijelog života ostanu niski i mršavi. Bitno je da ti sad prežive do vremena kad će biti više sunca i topline. Jesi li provjerila da im možda nije hladno kod prozora? Kod mene se temperatura direktno ispod prozora, unatoč duplim staklima i dobrom dihtanju, kreće od 12 do 18 stupnjeva noću, što je za njih prehladno. Zato ih noću nosim u kupaonu pod žarulju, a danju vraćam na prozor.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 21:01
Andina ,ja sam ti tek na početku,posijani su prije par dana,stavila sam i sliku ako se sječaš.Lijepo su krenuli ali su neki stali ,očito im je nešto zasmetalo.Probaću ih prebaciti na drugo mjesto.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 22:20
Hladno im je noću!
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 10:14
. .

Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Oni svi u početku naglo krenu dok se usprave i puste prvi par listića, a onda uspore rast...
Andina, možda je to pravi trenutak da ih počneš prihranjivati.

Zmaj, petica za tvoje sijance.

Moji cvjetaju,   svaki sa samo jednim cvijetom ali nešto ipak je.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 10:39
Pinus 5+ za tvoje 
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 10:47
Hvala na pohvalama za sijance
Pinus i tvoji odlično napreduju u ove tmurne dane
Maris40 možda im fali i vlage
Svoje sam sijao u papirnate posudice koje su bile u prozirnoj plastičnoj psudi s poklopcem i u posudu sam doljevao vode tako da im je supstrat stalno bio vlažan i to im je odgovaralo kako za klijavost tako i za rast
Držao sam ih na svjetlom mjestu i preko dana sam ih provjetravao, a kad su odbacili ljuskice maknuo sam im poklopac i dalje im držeči supstrat vlažnim
Kad su počeli puštat drugi par lističa prvi put sam ih prihranio i počeo sa zaljevanjenjem, od tada ih obilnije zalijem svaki put kad se supstrat na površini posuši
Preko ljeta su bili na žarkom suncu i ništa se nisu bunili

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 11:30
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:


Andina, možda je to pravi trenutak da ih počneš prihranjivati.

Upravo sam tako napravila sa starijima i lijepo napreduju. Male sam danas prvi put zalila, a s prihranom ću početi kad budu stari mjesec dana.
Pinus, vjerujem da uživaš u svojim cvetekima. I ja bih na tvom mjestu. Krasni su!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 11:50
Prelijepi su Pinus. PrelijepiTongue
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 11:59
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:


Andina, možda je to pravi trenutak da ih počneš prihranjivati.

Upravo sam tako napravila sa starijima i lijepo napreduju. Male sam danas prvi put zalila, a s prihranom ću početi kad budu stari mjesec dana.
Pinus, vjerujem da uživaš u svojim cvetekima. I ja bih na tvom mjestu. Krasni su!
Andina, čime prihranjuješ adeniume? Ja sam ih isto nekidan posijala....Clap
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 12:52
Pinus,na svakom adeniumu jedan ali vrijedan.Bitno je da im pupovi nisu otpaliThumbs%20Up
ljiljus,ja ih prihranjujem tekućim gnojivom za kaktuse...
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 12:55
Aha, tako. Hvala Tea, imat ću to na umu, samo da niknu i da se održe Smile
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 13:01
Pošto se sade u supstrat za kaktuse u sukulente,pretpostavljala sam da takvo gnojivo i trebaju.Za sad dobro reagiraju na toThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 13:07
Ja ih stavila u običnu zemlju za cvijeće, ove za kaktuse kod mene nema Unhappy
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 13:09
Kombiniraj sa perlitom,ima ga u Bauhausu u pakiranju po 3 litre.Ja ti savjetujem da ne stavljaš samo zemlju.Ni ja nisam našla zemlju za kaktuse ali sam kombinirala i rezultati su Thumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 13:13
Gotovo je draga Tea, meni iz Lipika do Zg treba dosta, tako da nisam bila u mogućnosti nabaviti, pa sam ovako posijala. Ali nabavit ću perlit prvom prilikom da imam za svaki slučaj.Wink
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 13:29
Znam,al presadi malce u mješavinu kad ju nabavišThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8485868788 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,469 sekundi.