Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naše dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naše dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8384858687 140>
Korisnik
Poruka
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 09:12
Draga kat.rea luk je ispao fenomenalno,kapijica isto,za ruze mogu reci da jesu kraljice,bozuri predivni,kao i novi jasmin i naravno stolisnik
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 10:43
Neznam od čega početi, glicinije, tulipani, ruže, božuri, jedno ljepše od drugoga!
Onaj luk dobrodošlice na vratima ispao je savršen!
A možda bi mi bilo pametnije da manje šetam vašim vrtovima ako ne želim navući komplekse
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 21:24
Drage moje gošće, jedna veeeelika smile78 svima.
Goga, s obzirom da su moji problemi več jako stari, 15 godina se borim sa "križevcima", več sam naučila šta i kako, znam granice koliko mogu, ali unatoč tome, eto ove godine me baš hoče......
Konti, ako želiš stablašicu, samo ti nju priveži uz kolac, sada pusti ove pupove da potjeraju grančice, a onda ih samo reži na 2-3 lisna pupa i vidjeti češ kako će se napraviti krošnjica...
Gio, luk i vrata su rađeni po mojem nacrtu, moja ideja, pa onda i mora biti onako kako sam si željela Wink, ružu smo čak i dobro uspjeli podići i privezati za luk, za ovu godinu, a nagodinu će se sama formirati... Stolisnik sam nabavila lani i cvjetali su mi bijeli i nježno rozi ( skoro isto bijeli), a ovaj nije uopće i sada me baš ugodno iznenadio...
Misty, daj nemoj koji kompleksi, ti imaš lijepu kuću sa dosta velikom okućnicom, a tu tek možeš dati mašti i vlastitoj kreativnosti na volju... ja dobijem komplekse kada vidim tako lijepe i velike okućnice...
Danas smo, puno napravili, MM je pofarbao ogradu, a ja sam posadila skoro 1/3 uz novu ogradu, samo nisam stigla poslikati... možda sutra, ako vrijeme bude dozvolilo...
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 14:30
Kate božuri su prekrasni Clap, a onaj jasmin mislim po listu da je trachelospermum jasminoides, a koliko sam čitala on može vani i kod vas, samo negdje na zaštičenu stranu, mislim da ga je Dzomba slikala u Italiji i još netko u Bosni i bili su posađeni u vrt.
život je more
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 19:25
Keti ove godine ja ću jesti tvoj tayberi, aj slikaj da vidim kakvi su tvoji.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 23:34
Katek, crvena penjačica na luku je preprelijepa Clap, a ona roza ruža što ju zovete starinskom......čini mi se da je to grmolika ruža Queen Elizabeth...smile78
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 23:46
božuri su ti krasni i ja sam ih ove godine posadila al su samo niknuli i to dosta sramežljivo al od cveteka nič..ali ipak ruže su kraljice a vrata s lukom fantastična baš vrlo romantično
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 00:36
Lantana moj jasmin je Rhyncospernum jasminoides, barem je tako pisalo na njemu, a na temi o jasminima su mi cure rekle da ne podnosi niske temperature.
Triša, baš se veselim, a ako sutra kiša stane poslikati ću svoje tayberrye.
Flavia, hvala na identifikaciji, mogla bi biti, mada ju kod Topalovića nisam našla.
Duda, ako si božure ove godine posadila, onda je to normalno da ne cvatu, samo ih pusti, nemoj list rezati, pa će ti nagodinu valjada dati cvijet. Oni bi se trebali presađivati u jesen, da se preko zime stignu ukorijeniti. Moji su ove godine bijeli bujni, puni cvijeta , rozi par cvjetića, a onaj tamnorozi ( ciklama boje) samo jedan, a kupila sam ga preklani u proljeće...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 00:59
Ruža na ulaznoj kapiji je nešto posebnosmile99
Jesenas sam si kupila Don Juan u nadi da će takav biti, ali kod mene  slabije napreduju biljke. Možda iduću godinuSmile.
Onakvu ljepoticu Sambu sam također kupila u jesen, ali nije preživjela zimu kao ni dvije ruže stablašiceCry .
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 11:04
Ružice su predivne!
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 12:47
Ruže su  lijepe,prelijepe,a ona penjačica na ulazu-koja dobrodošlica,proći kroz taj prolazsmile93,a i drugo cvijeće ,božur,jasmin......Thumbs%20Up
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 19:13
Katek, ima kod Topalovića ruže Queen Elizabeth, samo su je oni stavili pod čajevke i slikica koju su stavili je narančasta a ne onako porculanski roza kao što je ta ruža u stvarnosti. Imam i ja takvu, davno je kupljena, isto Topalovićka, još malo pa će procvasti pa ću staviti slikice da usporediš.
...pa pod čajevke, pa 25. po redu, samo nek te ne buni boja jer slike im baš nisu realne u odnosu na boju cvijeta.
smile113
 
 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 21:30
Draga Katice, evo večeras mi je dan "od ruža" .
Kao da sam birala vrtove koji imaju prekrasne ruže, pa sam tako navratila i kod tebe.
 
Nemam ništa novoga za dodati, sve već znaš od prije.
Cvijeće ti je lijepo ali...
 
Ruže su ti pre, pre, prekrasne!!!
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 22:27
Drage moje hvala vam lijepa... crvena ruža penjačica nije iz rasadnika, to je nekakva starinska, ja sam dobila 2 mladice koje su iz korijena potjerale, a kod ovih iz rasadnika to bi bio divljak Wink, no kod nje ne...
Flavia našla sam stari katalog od Topalovića i u njemu je ruža Queen Elizabeth svrstana u grandiflore, a kako je katalog na čirilici, ja se mučim pročitati LOLLOLLOL, a kako veliš slike su im očajne i u tom katalogu i na njihovoj internet stranici, tako da ju nisam skužila, a još je gore što opis u katalogu i slika u katalogu nemaju blage veze jedno s drugim...... no glavno da su im ruže kvalitetne...
Kako sam danas izvukla katlog pokušavala sam identificirati još poneku moju ružu, tako se ruža Samba prije zvala Funkuhr, ali opis odgovara: ispunjeni cvjetovi u otvaranju zlatno-žuti sa crvenim obrubom dotaknuti, prelaze u bakarno prelivene, da na kraju, kod dugog otvaranja, budu potpuno svjetlo-crveno presvučeni. Mislim da je to savršen opis Samba (Funkuhr) ruže...
Nisam 100 % sigurna, ali ovu ružu sam ja identificirala kao Blue moon
%20lila%20pupoljak%20-%20ruža%20Blue%20moon
 i ruža
Ruža%20Blue%20moon
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 22:36
Tiče se gornje ruže, Blue moon: lila boje koja se ne mijenja do precvjetavanja. Porast snažan sa dugačkim drškama, skoro bez bodlji i pojedinačnim cvjetovima.Jedino me zbunjuje miris, koji bi trebao biti jak... e sad ili moj nos ne valja ili to nije ta ruža Wink.
A ovu sam ja identificirala kao Polarstern
Ruža%20Polarstern
inače je bijela, skroz bijela, ali evo šta joj kiša napravila
Ruža%20Polarstern
 od kiše dobije ove lila točkice
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 22:40
Ovu smo več lani identificirali kao Gloria Dei
Ruža%20Gloria%20Dei
 ni ona nije baš reprezentativna nakon ove kiše
Ruža%20Gloria%20Dei
 
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 22:42
A nakon ove užasne kiše i vjetra ovako izgledaju crni sljez i ukrasni luk
crni%20sljez%20i%20ukrasni%20luk
no tradescantii nije kiša nasmetala
Tradescantia%20virginiana%20cuelestis
tradescantia virginiana coelestis
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 22:45
Samo za Trišu... tayberry
tayberry
jedan "grozdić"
tayberry
 i jedan rodni grm
 a za Konti, mlada grana, nakon skračivanja
tayberry
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 22:57
Je Katica, ono ti je Blue Moon, pa Gloria Dei, a i bijela je Polarštern (odnosno Polar Star), ista je ko i moja i baš se danas čudim kak nije dobila te crvene točke od kiše....bijela je ko snijeg ove godine....bez obzira na potop. Smile 
Super za ovu Funkuhr....gledam malo po netu, vrlo je slična Sambi, ali mislim da to nije isto, jer kad jednom registriraju ime neke ruže, onda to ostaje zauvijek. Fuhkuhr je čajevka i mirisna je ruža, visine oko metar,  a Samba je floribunda bez mirisa i relativno niska 60-70 cm. E sad, ti pomiriši pa češ odma znat koja je tvoja Smile
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 23:43
Krasne ruže Clap
život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8384858687 140>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.