Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8081828384 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2013 u 10:43
Bravo, bravo i deset puta bravo za SVE!! smile55
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2013 u 12:41
Obožavam tvoj vrtić sa bezbroj stazica, iz kojeg god dijela vrta da krenem, slike koje vidim nikada nisu iste !!  Zato obožavam ovuda puniti ....sebe !!  Jer tvoj vrt nije samo vrt...tvoj vrt si ....cijela ti !!  Više ni sama neznam...dal me više oduševe slike vrta, ili tvoji postovi u koje se uneseš svim svojim srcem, tvoji predivnnniiii  ručni radovi ili bolje reči umjetnička djela ili .... me ponese oduševljenje kad se sjetim tebe, kako miluješ biljčice dok pričaš o njima !!  Tvoj vrt je oaza za iscjeljivanje, liječenje duše i tijela, ljepotu iz njega prepusti nama a mi ti ostavljamo ........ sav lijek koji se nalazi u tvom vrtu !!!Hug 
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2013 u 12:45
Cariopteris
Vjenčić plavog cvijeća


Puzavi Sedum


Sedum Purple Emperor


Tanacetum vulgare


Sedum "Frosty Morn"


Sedum Spectabile


Sedum Autumn Joy


Fratarski papar (Vitex agnus-castus)


Celozija


Aster





Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2013 u 21:46
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:


Dok se ne vratim malo unazad da pročitam zaostatke, gvirnula sam na brzinu uz prekrasan pogled na krompirka a popila kavicu na tvojoj klupici.
Evo i za tebe, skuhala sam je smile142
 
hvala ti Miro.
Krompirko je ove godine puno veći nego lani i postao je pravi plavi oblak.
Sada je u zemlji i trebat će radna akcija da ga izvadim i odnesem u podrum.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2013 u 21:50
Originalno poslano od člana Camellia Camellia napisao:

I ja sam pregledala sve zaostatke i uživala polako u svakoj slici i stranici.Volim prošetati tvojim lijepim vrtom i čitati tvoje komentare,bilo o biljci ili nečemu drugom.Šlingeraj me oduševio,a tvoja svestranost nema kraja.Predivno.
hvala ti draga Camellia.
Na vrh
Fany54 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2946
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fany54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2013 u 21:53
i ti meni kažeš nešto o mom vrtu a kod tebe još rascvjetanije i ljepše, a tek vjenčić od plavog cvijeća,prelijep, što je to tako lijepo, volim plave cvjetovesmile57
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2013 u 21:54
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Bravo, bravo i deset puta bravo za SVE!! smile55
korijenko
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2013 u 22:13
Originalno poslano od člana Free Free napisao:

Obožavam tvoj vrtić sa bezbroj stazica, iz kojeg god dijela vrta da krenem, slike koje vidim nikada nisu iste !!  Zato obožavam ovuda puniti ....sebe !!  Jer tvoj vrt nije samo vrt...tvoj vrt si ....cijela ti !!  Više ni sama neznam...dal me više oduševe slike vrta, ili tvoji postovi u koje se uneseš svim svojim srcem, tvoji predivnnniiii  ručni radovi ili bolje reči umjetnička djela ili .... me ponese oduševljenje kad se sjetim tebe, kako miluješ biljčice dok pričaš o njima !!  Tvoj vrt je oaza za iscjeljivanje, liječenje duše i tijela, ljepotu iz njega prepusti nama a mi ti ostavljamo ........ sav lijek koji se nalazi u tvom vrtu !!!Hug 
draga Free, sve si osjetila, sve shvatila, sve znaš.
od mene za sada samo hvala a nadam se da ćeš se uskoro i razveseliti.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2013 u 22:40
Originalno poslano od člana Fany54 Fany54 napisao:

i ti meni kažeš nešto o mom vrtu a kod tebe još rascvjetanije i ljepše, a tek vjenčić od plavog cvijeća,prelijep, što je to tako lijepo, volim plave cvjetovesmile57
Fany, volim vidjeti lijepe vrtove, pune raznolikog i njegovanog cvijeća.
vjenčić od plavog cvijeća je caryopteris.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (2) Hvala(2)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2013 u 22:59
CARYOPTERIS

Grm koji je većinom visok do 1,5 m.
Ja sam imala sreću pa sam slučajno dobila niski, puzavih grana, visok do 40 cm i o njemu ću napisati svoja iskustva.

Ovaj grmić sa prekrasnim plavim cvjetićima koji su raspoređeni po stabljici kao vjenčići, imam godinama.
Bio je posađen na rubu kamenjara i cjelodnevnom suncu-sve do prošle godine kada ga je sunce spržilo i morala sam ga presaditi,
Sada je na mjestu gdje ima samo dopodnevno sunce i opet je pun cvjetova.

Caryopteris je medonosna biljka, mirisnih listova, kojoj se cvjetovi počinju otvarati tek kada se dani počnu skračivati.
Cvjeta u vrijeme kada u je u vrtu sve manje cvijeća pa je vrijedan i za vrtlare i za pčele koje ga obožavaju.

Razmnožava se poludrvenastim reznicama prije cvatnje ili sjemenom .
Biljke dobivene iz sjemena iste godine cvjetaju.

U proljeće ga treba drastično orezati.

Zbog mirisa ga zovu karanfilov grm.
Na vrh
buttercup View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Svibanj 2010
Lokacija: vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje buttercup Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2013 u 07:08
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:


Sedum Purple Emperor

ne mogu se nadiviti ovom sedumu.
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2013 u 07:13
Draga SlavujVK,jutros kafa bas prija uz tvoje prelepe slike i sta da kazem sto vec nisam ja ili drugi rekli ...moze ovakosmile120
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2013 u 07:25
Radosno ti uvijek svratim, promislim o svemu napisanom, upijem sve viđeno i do novog susreta mislim na tebe i tvoj vrt..
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2013 u 11:31
Sve pohvale za ljepotu i komentare i savjete koje nesebično dijeliš s namasmile55
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
klaudija8 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Ožujak 2013
Lokacija: Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 848
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klaudija8 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2013 u 13:08
smile227opet sam prosetala tvojim raskosnim vrtom I uzivala u svakom kutku I  u svakoj biljcici - sve je savrseno zdravo I lijepo
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2013 u 18:02
...to smo što jesmo i drago mi je da je tako i daj Bože da zauvijek i ostane takoSmile...

...kao i uvijek, draga moja, kod tebe je sve, ali apsolutno sve tako savršeno u svoj svojoj jednostavnosti i skladu ljudske ruke i prirode...
lijepi pozdravSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2013 u 18:23
Slavujko u kojoj je to fazi fratarski papar? Vidim da se grmić lijepo razrastao... Da li će biti zrelih sjemenki za napraviti tinkturu? Divna biljka, doduše ne za fratre nego za nas žene...Embarrassed
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2013 u 21:09
Originalno poslano od člana Leona31 Leona31 napisao:

Draga SlavujVK,jutros kafa bas prija uz tvoje prelepe slike i sta da kazem sto vec nisam ja ili drugi rekli ...moze ovakosmile120
hvala ti Leona!
drago mi je da ti je kava prijala, a kako tek prija u vrtu, kada sunce počne izlaziti i zasvjetluca rosa na travi.
to se nema čime platiti.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2013 u 21:12
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Radosno ti uvijek svratim, promislim o svemu napisanom, upijem sve viđeno i do novog susreta mislim na tebe i tvoj vrt..
...a ja sam radosna kada vidim da si tu.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2013 u 21:30
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Sve pohvale za ljepotu i komentare i savjete koje nesebično dijeliš s namasmile55
draga aralija, hvala ti!
Sve što pišem, pišem sa željom da pomognem onima koji tek počinju stvarati vrtove ili imaju biljke o kojima znaju malo ili ništa
Mnogo sam biljaka uništila zbog neznanja i puno naučila na vlastitom iskustvu .
Sretna sam kada vidim lijepi vrt bilo bi mi drago da ih je što više.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8081828384 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.