Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Proljeće u mome vrtu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Proljeće u mome vrtu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8081828384 312>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 22:07
Još ja nisam završila sijanje. Imam ovih slijedećih dana još dosta toga staviti u posudice a onda kad otopli direktno u vrt. Bit će posla, zaista se veselim......

Drage moje,veselim se kada malo prošetate i pregledate moje novosti kojih i nema baš puno  ali neke biljke u kući mi nagoviještavaju opet po neki cvijetić......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 21:56
ajde slikaj nam svoje posudice,bas mi je gust svratit kod tebe i vidit tako lijepo i uredno posijano i slozeno...ti to radis bas sa gustom i apatitom ,a uz tebe i ja se navukla na sijanje ,nemam vise mjesta za sve posijane biljkice LOL
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 23:02
Moram sve malo posložiti da stane na sliku.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 12:19
Jutros me opet obradovao jedan cvijetak. Ima još nekoliko pupova na golim granama. Čekam da se svi otvore a onda šišanje......


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 12:22
Kamenjar, evo , dodala sam na sliku još  posijanih biljčica. Neke su nikle a za neke je upitno nicanje, npr. močvarni hibiskus je već dugo posijan ali nema naznaka za nicanje.....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 21:50
Valjda će i sve ostalo niknuti pa će vrtek biti prepun ljepote po ljetu.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 22:20
e prava si vrtlarica,biće tu biljkica za saditi podosta,ma jedva čekam da ti se to sve lijepo primi,naraste,procvjeta i da onda uživamo sa tobom u toj raskošismile57
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 22:27
Drage moje, veselim se vašoj posjeti. Puno sam raznih sjemenki posijala u posudice. Neke su mi dobro ponikle a neke mi se čini da i neće. Imam još neke koje ću sijati direkto u vrt kada malo otopli. Nisam još ništa radila vani jer je dosta hladno . Jutros bilo - 4 C a i po danu nije baš toplo. Jedva čekam da bude toplije. A i u vrtu je dosta mekana zemlja, išla sam danas gledati što mi niče od posađenoga jesenas. Ima dosta toga ali sve su mi stope ostale, zemlja je još dosta mokra. Moram se strpiti.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 22:29
svaka ti cast milice,sve uredno i oznaceno,,dobro i ja sam oznacila inace bi se pogubila ,puno toga sam posijala ...reci mi jeli ovo onaj hibiskus koji si mi poslala pelcer..predivan je ...zove li se on tropski hibiskus 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 22:38
Da, to je taj hibiskus. Od njega sam ti poslala grančice. Kad  ocvjetaju još nekoliko cvjetova koji su još u pupovima onda ću ga još malo odrezati i pokušati zakorjeniti da ne ostanem bez njega ako ovaj stari ugine.Moram tako označiti jer bih zaboravila gdje sam što posijala i što mi je niklo jer neće sve niknuti na moju žalost.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 22:41
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Evo, danas još jedan dobar razlog za veselje. Moj hibiskus, skoro golih grana, bez lišća podario mi cvijetić. Baš se veselim a na svakoj grani ima pup... Bit će još cvijetića....

Ovdje se vidi kako su gole grane na ovom hibiskusu.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 22:42
necemu treba duze da nikne ,ja sam inace mislila kupit gotove sadnice al citajuci postove ovdje na forumu i gledajuci radost kad nesto sam uzgjis krenila i ja u sijanje i zaista me veseli svaki klijanac,svaki listic...jos da znam kako se izborit sa lobelijom Confusedpregusto mi nikla ,jos malo pa cu je onako sitnu i malu pokusat presađit u časice od jogutra ,mozda uspijem
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 22:50
Za presađivanje sitnih biljčica sam koristila pincetu. Zabodeš pincetu okomito tako da ti biljka bude u sredini i obuhvatiš malo i zemlje i onda olovkom napraviš rupu u zemlji u drugoj posudi i neispuštajući biljku iz pincete sve zajedno staviš u rupu i lagano zatrpaš i poliješ. Vjarujem da će ti uspjeti.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 22:53
bravo ,hvala ti..i sama sam tako nesto mislila ,neki dan sam pincetom malo pravila prostora ,da bolje rastu ove ostale ..
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 23:18
Pošto su biljke sitne i tanke ne bi se moglo tako dobro presaditi i uhvatiti samo prstima, pincetom je puno lakše i uspješnije presađivanje.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 08:49
Prekrasno Milica! Ti si već puno toga posijala, mi još ništa. Nadam se da imam još vremena?

Super su ti ove oznakeSmileSmile Stiže ti paket ovaj tjedan.
Neka se sve zeleni
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 11:05
Ima vremena za sijanje. Ja mislim da sam neke posijala malo prerano ali eto kad sam nestrpljiva a to se ponekad osveti. Neke biljke su nikle ali su se izdužile pa  izašle tanke kao končići a to baš nije dobro.Oznake moram staviti jer bih zaboravila gdje sam što usijala.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 21:48
Milice, vidim da se jako veselis hibiskusu. Ako ti smijem savjetovati, trebala bi ga sada na proljece ostro prikratiti, pa ce ti brzo potjerati nove listice, a i cvatnja bude bogatija. Ja sam sa svojim isto tak radila, i svaki Bozic je bil pun cvjetova i lisca, a formirala sam ga kao drvce. Preko ljeta sam ga drzala vani, ne na direktnom suncu, sve do kasne jeseni.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 22:20
Carol, naravno da me smiješ savjetovati. Poslušat ću  savjete samo da mi biljčice budu što bolje. smile71
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 00:29
Zaboravim ti reći za čaj. Hvala za uputu, fini mi je, samo nesmijem često kuhati jer je i moja višnjica mala ko i kod Carol. Sada svaki dan kuham neke trave koje sam sakupila prošle godine.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8081828384 312>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.