Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8081828384 243>
Korisnik
Poruka
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2011 u 08:03
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

hvala bb Smile
nisam sigurna, ali mislim da je na deklaraciji pisalo palma ili nešto slično...Thumbs%20Down


Molim Natalija, hvala Vesna34. Palma nikako nije. Ako ne vjeruješ bocni mlječiku čačkalicom ispustit će mlječni sok, koji usput rečeno izaziva žarenje naročito je opasan ako dođe u oči.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2011 u 10:05
znam bb da nije palma (ili što je već pisalo), ali šokirao me naziv na deklaraciji,
 papir stvarno svašta trpi...

zanimljiva biljka, nisam je uzela, ali baš me zanima ima li tko ikakvo iskustvo s njom
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2011 u 18:45
Molim drage cvjetoljupke i cvjetoljupce da mi pomognu u identifikaciji ovih aloa, ime i da lije koja ljekovita, te me uputite na link gdje bi se "snašla" kak je koristiti!
Hvala!

1.


2.


3.


4.


5. ova se zimus zasađena, al još je mlitava...


Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2011 u 08:20
Dobila sam na poklon ove dražesne kaktuse. Ništa ne znam o kaktusima , da li i ovi imaju neko posebno ime da mogu pronaći kako ih njegovati.
Hvala na odgovoru.

         
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
vesna34 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vesna34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2011 u 10:59
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:



Dobila sam na poklon ove dražesne kaktuse. Ništa ne znam o kaktusima , da li i ovi imaju neko posebno ime da mogu pronaći kako ih njegovati.Hvala na odgovoru.          [IMG">http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/eea71760-P1010234a.jpg" />

Rod Gymnocalycium
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2011 u 14:36
Dobio sam malenu biljčicu prošle godine, navodno neka vrsta abutilona, međutim procvetala je ovoga leta i baš i ne liči na abutilon...
Možda neko zna o kojoj je biljci reč?

život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2011 u 15:13
Našao sam, Senecio confusus.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2011 u 15:13
Voki, jel ima mesnatije listove???
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2011 u 15:14
Nisu mesnati listovi.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Streppy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Streppy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2011 u 18:18
Originalno poslano od člana Lavandablue Lavandablue napisao:

Originalno poslano od člana iris iris napisao:

hvala na pokušajima.....uspjet ćemo mi - samo polako
 

p.s. Silve kako ne vidiš sve slike? :(

 

Mala pomoc:

treba kliknuti na mesto gde treba da bude slika sa desnim tasterom misa, i odabrati opciju Show picture<FONT>.

 

Slika bi trebala za par sekundi da se pocne pojavljivati.[IMG>http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley20.gif" align="absmiddle" alt="Thumbs%20Up" />

 

Ako niste sigurni gde je slika na stranici, kliknite ovako:

na tastaturi dugme Ctrl i dugme A istovremenoCtrl+A ,

i dobicete sve selektovane objekte na stranice sa slikama.

Tamo gde treba biti slika vidi se samo teget pravougaonik/kvadrat.

Kliknuti na svaki da se otvore sve slike u forumu.

 

To je jedan od nacina.

Drugi je ponovo pokrenuti stranicu sa Refresh dugmetom.

 

Pozz [IMG>http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot20.gif" align="absmiddle" alt="smile136" />

 

 


A ja imam problem slike koje želim postaviti ovdje na forum mi se nikada ne vide (pojavi mi se uvijek mali kvadratić) i moram postavljati link. Ima li to veze gdje su slike smještene, moje su na Google fotografije. Inače idem normalno gore pomoću gumba za umetanje slika i ukopiram link jednako kao i na linku za to predviđeno mjesto (URL slike) i nikad ništa
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2011 u 15:23
Srdačan pozdrav svim ljubiteljima biljaka i članovima ovoga foruma. Vidjevši da ovdje ima stručnjaka, ohrabrila sam se priključiti vam se i zamoliti za pomoć. Naime, nakon višednevnog pretraživanja nisam pronašla ime biljčice koju imam već neko vrijeme (kupljena u Konzumu - otpala joj naljepnica s imenom). Biljčica raste sporo, no paše joj na mom balkonu jer vidim da pušta nove listiće. Za sada još nije cvjetala. Mislila sam da je neki bršljan, no stabljika joj je čvrsta, a listovi "kovrčavi". Pozna li je itko?



Uploaded with ImageShack.us

Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2011 u 19:18
Ovo je neka vrsta brsljana, da li netko zna kako se tocno zove;
Uploaded with ImageShack.us
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2011 u 19:42
Nije bršljan, pogledaj pod "Trajnice" Houttuynia cordata "Cameleon"
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2011 u 00:04
Dobila sam reznice ovog cvijeta a ne znam kako se zove- smile226 (mislim da je neka puzavica):
 

znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2011 u 08:22
To ima sličan list kao ahimenes.????Koliko su dugačke grane?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2011 u 14:35
Molim, poznaje li netko ovaj grm koji se nalazi na Bundeku?:
 

 

 
 

 
Na vrh
tanja-66 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 589
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja-66 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2011 u 18:07

Ne vidim slike???
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2011 u 21:22
Andina slika je mala,ali mislim da se radi o bršljanu.Lilie kod tebe mislim da bi mogla biti jedna vrsta pileje.
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2011 u 22:26
Grm sa Bundeka je Pasji(Vučji)trn-Hippophae rhamnoides.Posebno su atraktivni kad su okićeni plodovima,što možemo vidjeti samo na ženskim biljkama jer je vrsta dvodomna.Ima ih za kupiti ali neznaš što kupuješ,ne piše dali su biljke muške ili ženske,trebalo bi kupiti i jedno i drugo.Ako ste u prilici najbolje je od matičnih biljaka ,kojima znamo spol,odvojiti ožiljene izdanke. 
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2011 u 01:29
andina i ja bi rekao da je to jedna vrsta hedere.... a sada tocno koja je bi trebala malo bolja slika i malo vise istrazivanja
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8081828384 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,734 sekundi.