Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nešto kao dnevnik...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nešto kao dnevnik...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 26>
Korisnik
Poruka
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2012 u 09:23
jučer sam posadila bijele alyssume koje je donijela kat.rea na kavu:
 
 
ovo je jedna neobična verbena, kupila sam je prošle godine kod Šnajdera i preživjela mi je zimu na stubištu:
 
 
lagerstroemija malo poboljeva, izgleda od pepelnice, pa sam malo zabrinuta za nju:
 
 
trava, jel to  S.pelmeto?:
 
 
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2012 u 12:00
nemogu vjerovati!!! ti vrapci su prava napast.
jako je lijepa i neobična verbena.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2012 u 12:52
da, antonija, najblaže rečeno...ne znam jel još tko ima problema s njima.
Evo, počupkali su mi i crnooku suzanu:
 
 
jučer sam posadila i nevene koje je na Ivačku kavu donijela Gospina trava:
 
 
reznice zadarske lavande iz natalijina vrta su se valjda primile:
 
 
također iz istog vrta proljetos je stigao ovaj pakujac:

 
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2012 u 12:59
iz Andinine učionice u hladovinu mojega balkona, crveni hibiskus:
 
 
danas sam presadila ovu englezicu u malo veću teglicu:
 
 
ove čuvare sam nedugo presadila, a oni već počeli kipjeti iz tih teglica:
 
 
ovu heucheru moram također razdijeliti, ali čekam da prestane sa cvatnjom:
 
 
njih sam danas istuširala ranom zorom, krosandra i beloperone:
 
 
ovu dugačku teglu sa sjevernog balkona ću već morati malo razrijediti jer se sve razujalo pa je nagurano:
 
 
još sam presadila neke heuchere i nešto nepoznato što mi je niknulo, to ću sutra fotkati, pozdrav svima koji navraćaju na temuSmile.
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2012 u 13:45
Samo sam malo svratila,    .....     smile113
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2012 u 13:14
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Samo sam malo svratila,    .....     smile113

samo ti izvoli navratiti kada god želiš, možda i nađeš nešto zanimljivogWink

 

...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2012 u 13:16
danas sam opet nešto malo saduckala i posadila dvije male heuchere za dvije prijateljice...ovo je moja ovogodišnja školica:
 
 
ovo su ahimenesi, uspravni i snažni poput vojnika:
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2012 u 13:17

 

 

molim forumašicu koja me je tražila aporokaktus da mi se javi i pošalje adresu!

...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2012 u 13:34
samo sam ti malo zavirila prije odlaska, lagica mi ne djeluje bolesno, tako obično izgleda kad joj sunce oprži nove mlade listiće, ali se oporavi. Je li to slučaj možda?
belica,zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2012 u 17:50
nije belica...izgleda da je pepelnica, nadam se da će se oporavitiSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2012 u 13:23
danas sam si opet bila malo vrijedna i zamazala nokte sa zemljom...presadila sam Rhodociton u veće teglice...još uvijek je u sjeni jer mi se čini prenježan za sunce:
 
 
zatim sa posadila ove dvije biljkice koje su mi nikle među cvijećem, a od prošlogodišnjeg sijanja...naravno da ne znam koje su:
 
 
 
 
presadila sam i budleje u dublje teglice...uzgojene su od drvenastih reznica koje su bile ožiljene u vodi...reznice mi je poslala naša natalija (u prvoj tegli s lijeve strane je nikla cleoma, također sam ih sijala prošle zime i nisu mi nikle!?):
 
 
i na kraju moji adeniumi koji su nicali u Andininoj učionici iz sjemena koje sam dobila od jedne naše drage forumašice:
 
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2012 u 14:57
bravo Clap
adeniumi i budlea super izgledaju, a ahimenesi su bar duplo veći od mojih siročića
samo mi se čini da čuvarkućama malo fali svjetla, ako da su se izdužile
da ti nije ono prvo nepoznato kadifa/viola?

morati ćeš reći ani bistrici da ti napravi jedno zgodno strašilo za vrapce
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 10:51
da, natalija..dobro si me podsjetila, moram ju angažiratiWink.
 
Jučerašnju predivnu nedjelju proveli smo kod naše drage forumašice i prijateljice Kontesee, na njenom brijegu u srcu našeg dragog Zagorje. Evo naše Konte u njenom omiljenom okruženju:
 
 
i ekipa za intervencije:
 
 
proveli smo krasan dan, zabavan i kreativanSmile.
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 11:37
vidim da vam je bilo prekrasno
već cvjetaju lupinusiThumbs%20Up

koji je konte cvjetić u tom šarenilu? onaj crveni Wink
a tek ovaj žuti maslačak što ga dido voza u karioli Heart


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 19:19
neki dan me posjetila naša slatkica, lorica10 i donijela mi jednu od svojih prekrasno napravljenih tegli...biljkice koje je unutra posadila prebacila sam u posebne teglice, a posadila čuvarkuće:
 
 
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 19:21
danas sam ponovno zapelcala nekoliko reznica Salvie gregii:
 
 
i posadila biljkice koje sam dobila od Kontese:
 
 
 
od susjede sam dobila tri reznice crvene gaure pa je i to završilo u teglici:
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 19:26
moja draga prijateljica Natalija mi je na sajmu u Filip Jakovu kupila  po narudžbi dvije prekrasne nove biljke:
 
Salvia roemeriana "Hot Trumpets":
 
 
ogulila sam treset s nje i razmrsila korjenčiće i onda je lagano orezala:
 
 
Salvia nemorosa, zasad neidentificirani kultivar, ona je u malo lošijem stanju, ali će se sigurno oporaviti:
 
 
 
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
lorica10 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 740
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorica10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 20:38
Draga Sara, izuzetno mi je drago vidjeti čuvar kuće u posudici, tvoje biljčice su dobro zbrinutesmile78
Ruka koja daje uvijek je iznad one koja prima.

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 10:49
uh, drago mi je vidjeti drage ljude, makar na slikama!
pa ti imaš puno novog lijepog cvijeća. drago mi je da ti je sve lijepo, naročito mi je drago da će ti hmelj cvijetati. već vidim da će ti biti predivan, tim više jer ti lani nije cvao. adeniumi su ti pravi bombončići! i da, poklon teglica je savršena, bravo za loricu, majstorica je!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2012 u 12:13

prije nekih mjesec dana malo sam pretjerala sa zalijevanjem streptokarpele, a onda smo otišli u Senj i ostalo je vode u ukrasnoj posudi...ajme, sva se jadna objesila i pofunjila, listovi dobili karakteristične mrlje tako da je bila na intenzivnoj...polako se oporavlja i svaki dan je pomalo stavljam na jutarnje sunčeko:

 
felicija se objesila od težine grana, ali sada ju ne smijem orezivati jer ima pupoljke:
 
 
Bela sve nadgleda uvijek, njoj ne može ništa promaknuti:
 
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,193 sekundi.