Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ferocactus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ferocactus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 12>
Korisnik
Poruka
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 21:03

Schumy, Glikice , Pimus imam ga i ja , koliko sunca treba ? Kod mene je dosta sunačano ali ovo ljeto bio je u djelomičnoj sjeni da li da ga stavim sad na sunce jer ga kod mene ima još uvijek dosta ali onda ga moram ujutro rano stavit na drugu poziciju(prije nego idem na posao) jer me je strah preko noći ostavit izvan pokrivene verande. Tem. noćna je oko 13C

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 21:07
A koji je ovaj ? Taj je davno cvao, isto krasan cvijet:







...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 21:11
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Schumy, Glikice , Pimus imam ga i ja , koliko sunca treba ? Kod mene je dosta sunačano ali ovo ljeto bio je u djelomičnoj sjeni da li da ga stavim sad na sunce jer ga kod mene ima još uvijek dosta ali onda ga moram ujutro rano stavit na drugu poziciju(prije nego idem na posao) jer me je strah preko noći ostavit izvan pokrivene verande. Tem. noćna je oko 13C

Aralija,pa noćna temperatura od 13C nije preniska za kaktuse,a slobodno ga stavi na sunce.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 21:19
Bit će još čak i 10-tak dana lijepih, jutra jesu prohladna, ali ne jako, a danju je sunčano i toplo, kiše nema......za poželiti....još da nam ferići procvatu smile213
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2012 u 07:24
Aralija, moji su još uvijek svi vani, ne trebaš se brinuti, 13°C po noći je izvrsna temperatura sa dnevnom koja puno poraste da potakne cvatnju, zato i svi ovi kaktusi koje navodite da zakašnjelo cvatu i cvjetaju sa obilnim brojem cvjetova...
Najnegativnija ojava je velika kiša i nakon toga pospremanje u zimovalište onako mokrog supstrata. U takvim prilikama je poželjno isušiti supstrat i tako suhoga ga metnuti u zimovalište, u protivnom gubi se kaktus preko zime (korijen istruli)....
Pozdrav............schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2012 u 14:35

Ferocactus latispinus

Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

tvoj latispinus je otišao korak dalje i vjerojatno će uskoro procvjetati mislim da moj neće.

Originalno poslano od člana Miss M. Miss M. napisao:

Ma hoće samo ga ostavi na svjetlu

Miss M. poslušao sam tvoj savjet i evo ga:    
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2012 u 15:43
Dakle procvao ti je !!! Bravo, prekrasan je !!! A tek boja !!!
Jel to on u kući na toplom ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2012 u 15:59
Koja bojaClap
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2012 u 16:15
Pinus, prekrasno!!!!!!!!!!!!
Boja je fenomenalna smile128
Pozdrav............schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2012 u 17:59
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Jel to on u kući na toplom ?

Da, sada je cijelo vrijeme u kući na prozorskoj polici. Vani je trenutno prehladno.
Na vrh
Ivany View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 347
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivany Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2012 u 18:16
Prekrasan je! Kolko je star?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2012 u 18:32
Kupljen je prije dvije godine u MBM Lučko. U međuvremenu sam kod njih kupio još dva latispinusa. Nemaju mašte pa stalno prodaju samo jednu vrstu ferića. Cijenu su u međuvremenu dignuli sa 16 na 20 kn. Što i nije preskupo za tako „velike“ kaktuse.    
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2012 u 19:04
krasno Pinus, latispinusi inače najmlađi procvatu od svih ferića
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2012 u 11:32


ferocactus latispinus - adenium obesum

Kaktus mi ima ljepši cvijet, no adenium kada počne ne zna stati. Po meni je zbog toga rezultat 1 : 1, a kod Vas ?
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2012 u 12:17
1:0 za adenium, moje mišljenje!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2012 u 13:03
1:1,moje mišljenjeTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2012 u 13:06
kod mene je 1:0, ali za kaktus
adenium je prekrasan , ali...

znači i ferići moraju unutra, dobro da sam zavirila tu, mislila sam ostaviti jednog vani Embarrassed
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 08:17
1:0 za ferića, definitivno! smile75
Pozdrav..........schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 08:46
1:0 za kaktus, naravno !!!
Ja svog još čekam, dupe lijeno, nešto mi je usporio.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 18:27
Po meni je svjetlo uvijek glavni uvjet potreban za cvjetanje. Svejedno dali je to kaktus ili adenium. Odmah zatim toplota. Kada bi ih držao sa vanjske strane istog prozora   na nižim   temperaturama mislim da bi sa time zaustavio vegetaciju, za adenium sam siguran da u tim uvjetima ne bi cvjetao. Za kaktus baš i nisam siguran ali mislim da ne bi niti on. Kakva su Vaša mišljenja ?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,312 sekundi.