Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Osijek u slikama
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Osijek u slikama

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 13>
Korisnik
Poruka
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 16:47
Ovo je baš bilo lijepo.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 23:09
Moram priznati da mi grad izgleda ljepše na slici nego u živo.Vjerojatno zato što u svakodnevnoj žurbi neprimjećujemo sve ljepote oko sebe.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2011 u 07:24
sajam starina krasno i na slikama izgleda, sigurna sam da je krasno uživo ga posjetiti i osjetiti duh minulih vremena..
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
tomica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 939
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 12:24

Jest Anaida bilo je predivno uživo ga vidjeti. Možeš zamisliti prevalimo toliki put od Mostara do Osijeka i potrefimo baš na prvu subotu u mjesecu i na sajam starina. Svi smo bili oduševljeni a i pazarilo se nešto. Našli smo čak i unikatna platna za narodne nošnje, kupili onoliko koliko smo na licu mjesta skucali kuna, a za ostatak se dogovorili.

Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 12:32
tomice šteta što se nismo ranije dogovorili, mogli smo popiti neku brzinsku kavicu. Možda smo se u onoj gužvi i sreliWink
Na vrh
tomica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 939
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 13:05

Draga lana u Osijeku sam bila 5.3. i stvarno mi je bilo žao što se niko nije javio na moju obavijest. Ali, šta je tu je, možda će biti neke druge prilike. Do tada smile219 iz sunčanog Mostara.

Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 13:11
Super slikice Lano2 , sajam je odlican, dugo ga nisam posjetila, ali sljedeci bi mogao biti moj :) a i trazimo starinsku komodu i stol, pa mozda i ja uslikam svoj ulov :) tvoj ulove super, jeli bilo skupo? !
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 13:49
Svakako odi na sljedeći u svibnju. Bila je jedna krasna komoda, a prošli put isto tako predivan stol. Sigurna sam da ćeš naći što ti odgovara. Zna se naći jako lijepih stvari.
Moje uopće nije bilo skupo, dapače, ono veće jaje kobaltne boje 30 kn. Dva puta sam pitala za cijenu jer sam mislila da sam krivo čula.Wink
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 14:06
Pa nije skupo, znaju biti skupe stvarcice tamo, ali stvarno ima zanimljivih "eksponata" :)
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 20:42
Draga maso jesi li pogledala komodu i stol kod Balabana ,zna imati divnih stvari.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 22:16
Lanči super mi je ovakvo nešto......štand sa svinjarijama nije loš, sad bi kulen lijepo lego......jaje imam i ja slično...
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2011 u 11:08
Znam da ove fotografije koje ću objaviti nisu tematski vezane za vrtove, biljke i sl., ali su tematski vezane za Osijek, stari Osijek. Ispričavam se administratorima zbog toga.
 
Zbog nezapamćene suše, vodostaji slavonskih rijeka su izuzetno niski. Ni Drava nije izuzetak.
No u svakom zlu ima i nešto dobro, pa tako i s ovom sušom.
Zbog niskog vodostaja Drave, izronile su ruševine turskog mosta kod Osijeka. Ovdje donosim fotografije načinjene jučer u popodnevnim satima.
 
(Uz gledanje fotografija predlažem glazbenu podlogu: Himzo Polovina - U Stambolu na Bosforu Smile)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2011 u 11:51
Pozdrav u Osijek!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 15:36
Nakon što je više od 10 godina bio prekriven i restauriran napokon je zabljesnuo "Kužni pil" ilil kako ga osječani zovu "Kugin spomenik" na Trgu Sv. Trojstva u Osječkoj Tvrđi.
Evo nekoliko povjesnih detalja o ovom prekrasnom kipu.

Kužni pil ili zavjetni spomenik Presvetog Trojstva je kameni kip podignut 1729.-1730. godine u spomen na zavjet protiv kuge koja je u 18. stoljeću često pogađala Slavoniju. Izradu kipa financirala je barunica marija Ana Petraš, udovica husarskog generala Maksimilijana Petraša koji je bio zapovjednik osječke Tvrđe.

Kip je izrađen u barokom stilu, nije poznat njegov autor ali se pripisuje mariborskom kiparu Josephu Geruppu, koji se u vrijeme nastanka kipa doselio u Osijek.

Bio je prekrasan sunčan dan kad je napokon spomenik nakon dugo godina ugledao svjetlo dana. (Slike su sa net-a)

Svako jutro prolazim pored njega. Sad su tmurni zimski dani, ali to svejedno ne umanjuje njegovu ljepotu.

Ovako ga vidim s prozora ureda. Iznajmljujem pogledLOL






Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 16:41
Imaš lijepi pogled...ClapClapClapBaš su ga lijepo sredili.
Šteta da se tako nije mogao i onaj stari most koji je inače pod vodom.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 21:05
zanimljive slike i povijesne temeClap
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 21:12
PLijepa reportaža Lana2 Clap
Bila sam i ja u Osijeku , spavali smo u hotelu Osijek sa ovim krasnim pogledom. Divam je grad Smile
 
Imamo prijatelje u Valpovu pa ćemo opet skoknuti do Osijeka Wink
 
Moram ponoviti slikom uspomene...
 
 
 
Rijeka

Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 21:47
Miro znaš što ti je činiti kad dođeš, mogla bi pasti i neka kavica.Wink
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 00:53
Originalno poslano od člana lana2 lana2 napisao:

Miro znaš što ti je činiti kad dođeš, mogla bi pasti i neka kavica.Wink
 
Naravno Lana! Hvala na pozivu!
 Svi ćemo se sakupiti pa jedna "zajednička" LOL
Rijeka

Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 08:07
i ja sam malo prosetala
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.