Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrt, dvorište, povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrt, dvorište, povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6789>
Korisnik
Poruka
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2010 u 19:20
Vani je opet hladno,pa se grijem razgledavajući vaše lijepe vrtoveClap
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2010 u 20:47
divno ti je u vrtu
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2010 u 22:58
ja ovaj sada vrt ne prepoznajem, zaista je divan radosnice!
izdvajam perunike, zaista su wow
smile89
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2010 u 23:35
jako lijepo,kako me veseli livada puna poljskog cvijeća,ma
zbilja živiš u prekrasnom okruženju
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2010 u 23:54
Jako lijepo, vidi se da voliš biljke.
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 22:15
Bas nam je pun forum irisa!!!
Tvoji sve jedan ljepsi od drugoga.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 23:21
radosnice, stvarno imaš posebne perunike Clap
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 08:54
Rapsodija u plavom, pa jednostavno počelim ostati u tvom dvorištu i vidjeti što će plavo slijedeće procvasti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 10:29
Prelijepo ti to popunjavaš.
I meni se sviđa najviše slika s lupinusima u prvom planu ali i radi "borova" (ne  znam  baš koje su vrste) u pozadini. Predivno!
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 11:58
Sve je kod tebe lijepo. I ja bi izdvojila onu sliku sa crnogoricom i lupinusima.
Oni su zaista prekrasni, a ja sam morala od njih odustati, ne mogu kod mene rasti, najveći je uspio doseći desetak centimetara.
Na vrh
radosnica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 183
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radosnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2010 u 06:40
Drago mi je da ste obišle moj vrt. Otok lupinus jeste poseban, a to znaju i bumbari koji ga stalno oblijeću, šteta što ga ne možeš uzgojiti. No ti imaš toliko toga prekrasnoga zato se ja često idem diviti u tvoj vrt. Posjećujem mnoge ove forumske vrtove i možda je i draž u tome da nešto više uspijeva na nekom dijelu, a nešto drugo na drugom.
 
Mislim da sve drukčije izgleda na slikama, ovisno s kojeg kuta slikaš, ponekad čak i bolje nego li u stvarnosti. Još puno promijena trebam učiniti, no za sada pratim koja se biljka kako ponaša, kako uopće izgleda, kolika naraste.....Naravno da bih htjela postići nešto drukčije nego li imam sada i nekako poslagati biljke da si pašu, ali bez obzira na to svaki cvijet ponaoosob doista je poseban makar si i ne paše u nekoj kombinaciji.

Danas sam se rano probudila i izašla van, bilo je fascinantno. Kako smo na dosta izdvojenoj lokaciji i nije prometno, baš sam guštala glasanje ptica i kukaca...ma što sve današnja tehnika pokvari.
 A danas sam opet i dodatno uzbuđena jer mi je Tija od Bake Bee donijela neke biljčice.... i čekam da vidim što!! Najradije bih odmah odjurila do nje. No prije nego posliknem nove gđice, evo nešto od prošlogodišnjih i malo vrta  prije i za vrijeme izlaska sunca.










































Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2010 u 07:52
Radosnice, ranojutarnje slikice tvog vrta su prekrasne! I da znaš da je baš lijepo i ovako kombinirano. I meni se čini da bih sad sve drugačije zasadila, ali ima se vremena... I volje, što je najbitnije!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2010 u 08:15
divne jutarnje slike
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2010 u 10:43
predivne jutarnje sličice!Thumbs%20Up
A što je ovo na centralnom dijelu zadnje sličice?
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
radosnica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 183
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radosnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2010 u 22:17
Sva sam presretna što ću udomiti novu ekipusmile71 (hvala BB i Tija Tongue)

Evo obećanih slikica koje su pristigle iz Zg, i lijepo molim identifikaciju. Neke su mi poznate. Npr. astrantia (koju sam prošle godine donijela ali se negdje zagubila) poligonum afine imam (je li to neka druga boja koju možda nemam?) coronaria alba imam (moja je roza boje), i lavande imam ali ove mi izgledaju nekako drukčije (ili se možda varam Confused).

Prepoznajem još plavu travu, te hoste i heuchere... ali kako se zovu ???

Slika 1. i 2. Carex morrowii "ice Dance", weigella crvena



Slika 3. i 4. Penstemon, Heuchera Chocolate Rufles


Slika 5. i 6.  Heuchera, Tovara virginiana "Red Dragon"


Slika 7. i 8. Astrantia major "Primadona", Heuchera


Slika 9. i 10.  Geum rivale "Lemon Drops", Hieracium maculatum


Slika 11. i 12. Lychnis coronaria "Alba", Lavandula angustifolia "Elegance Sky"


Slika 13. i 14.  Lavandula angustifolia "Elegance Sky", Festuca glauca


Slika 15. i 16. Geranium robertianum, Polygonatum affine


Slika 17. i 18.  Hosta"Halcyon", hosta Tokudama (velika plava)


Slika 19.   Carex buchananii "Bronze"

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2010 u 22:57
vrt ti je super,a pokloni još boljiClap
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2010 u 15:18
noviteti
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2010 u 11:07
Ja nisam ništ posebnog napravila, samo smo ti ih prevezli do Čk-a.
 
Čuj, komentirale smo s Baka Beom kak si ti taj svoj vrtek čist dobro zbegecala s obzirom da je prošle godine tu bila "dosadna" trava po bregu.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2010 u 11:46
Prekrasni noviteti, ali i hostinjak od prije mi je predivan, no kad se ovo tek razraste, vrt i dvorište biti će u novom ruhu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2010 u 13:35
Veseli me da sam na neki način, bar mrvicu, savjetima i biljkama utjecala na izgled cvjetne gredice, no naravno, za čudesne promjene velikog krasnog povrtnjaka i sveg ostalog u kratko vrijeme, zasluga pripada vijednoj Radosnici. Hvala Tiji na transportu novih biljaka. Usput napomena, mali kaktus, ne radi se o poklonima, budući da je radosnica poslala novac. Triša, bit će i tvoje hoste takve, samo ih treba posaditi u sjenu i objediniti u 'hostinjaku'. Ljepše djeluju u skupinama nego pojedinačno.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6789>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.