Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - moje biljčice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


moje biljčice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 150>
Korisnik
Poruka
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 21:52

da iz UK ili od kud stignem

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2008 u 12:32
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

a čuj Kontesa,tu i tamo budeš ih ipak malo zalijala barem-može?Wink


dogovoreno Wink
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2008 u 17:29
Kontesa onda te pozovem na proljetne radoveWink
 
 
a pošto je već hladno za čeprkanje po vani evo malo mojih orhideja, sve su pred cvjetanjem
 
točkasti phalenopsis
 
odontoglosum
 
   catleya
 
  phalenopsisi
 
  dendrobium nobile
 
  phalenopsis i pasiflora edulis
 
  pa drugi kraj stola
 
nova ljubica
 
  i jedna starija
 
 
 
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2008 u 17:48
Najbolje Hana da mi tebe zaposlimo u hotelima za hortikulturu. U wellness centaar je prošle godine došlo, slušaj ovo ne pretjerujem pun šleper orhideja, strelicija, cikas palma i ostalog ukrasnog bilja. Mi smo se samo divili, nisi znao što je ljepše da li cvijeće ili ukrasne dizajnerske vaze. I nakon godinu dana: sve orhideje su ocvale i dalje ništa, strelicije su uglavnom propale, cikasice se još nekako drže a ostalo bilje tako tako.
život je more
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2008 u 17:58
joj dojdem ja sa šleperom po orhideje smile58 (zezem se naravno) ali puno orhideja sam spasila,najviše iz baumaxa-kad su po 20kn ne mogu proći kraj nje da je ne kupim tak jadnu i probam vratiti u život. Samo da mi je više prozora,jedva čekam da sredimo tavan onda mi nema kraja (jadan MMsmile188
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2008 u 18:09
Najbolje da ti mene podučiš pa da se ja iz informatike prebacim na hortikulturu.
život je more
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2008 u 18:11
može
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2008 u 19:11
Mogu i ja na tečaj, pa će me Lantana zaposliti da joj budem pomoćniksmile159
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2008 u 19:14
ma može, samo da budem dobar učiteljSmile
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 09:47
Hana ljubice su ti krasne, prava boja za ljubicu.
Hortikultura, uh, da sad završavam srednju školu točno bi znala šta dalje...
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 10:37
može i to,a kad završimo selimo k meni na radove Wink
nego ti odaj tajnu kako natjeraš orhideje da ponovo cvjetaju jer moje ni makac Confused



Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 11:11
smile107  smile93
smile86
...tek sad zalutala u tvoj vrt.... herc bu mi prepukel... :)
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 15:20
 Hvala Griva-čuvaj crčeko imamo samo jedno
 
Ja ti nakon cvatnje phalenopsise "ignoriram" da tak velim,smanjim im zaljevanje,ukinem prihranu i tak oko dva mjeseca. Cvjetnu stapku odrežem ispod zadnjeg cvjetnog pupa i nakon perioda mirovanja (recimo to tak...) počnem obilnije zalijevati i polako uvedem prihranu i to je to. Niti čak ništa ne orošavam,samo zalijem a između zaljevanja se supstrat prosuši. Više orhideja je ubilo previše vode nego previše suše..
Na vrh
Felix View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Felix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 15:25
ja sam sve svoje ubila s previše vode
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 15:36
eto vidiš,baš šteta. Ljudi misle jer su tropske biljke da vole puno vode a to često zna biti kobno. Barem za ove kod nas,phalenopsise,dendrobijume,cimbidijume i sl. Za egzotičnije kao vande to ne vrijedi ali i one trebaju više zračne vlage nego puno zalijevanja
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 21:32
zalijem ih pomalo kad sam na brdu,znači svakih tjedan dana i ne previše,odrezala sam stapku,ali ni mrdac..mislim da ću morati ozbiljno porazgovarati s njima smile187 ili im je možda hladno..tko zna
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 21:38
malo im zaprijeti možda se prestraše smile194
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 18:27
predivno,smile64 hani stvarno sve ide,svaka čast! 
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 20:07
kontesae, nisi jedina!
- niti moje ne cvjetaju više od jedanput...
....vjerojatno mi imamo posebne vrste.... ha, ha, ha......
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 20:40
stavite ih na prozor i u toplo,sad zimi može i na južni prozor. Zalijevajte štedljivo (ali ne da dehidriraju) i budu cvale.Ako izgledaju zdravo dajte im malo dopinga-prihrane i da vidiš cvijeta.Samo ne smije im biti hladno i slabo svjetlo
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 150>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.