Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - frida - početnički vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


frida - početnički vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 24>
Korisnik
Poruka
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2009 u 20:37
 Ajojjj...a pogledaj kako je prazan...smrc, nikako da ga napunim i da sve bude bujno i cvjetno kao kod ostalih...mislim da me ubija ljeto....tad zbilja sve kod mene miruje...volila bih da mi bar proljeće bude raskošno...

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 17:42
Ajde draga ne kukaj bez veze pa tvoj je vrt takav kad je jesen,a u proljeće ćeš vidjeti da će on odmah biti puno ljepši,cvjetniji i šareniji!!E svi bi mi da nam je cvijeće odmah gusto i bujno čim ga posadimo,ali ipak moramo se malo strpiti!!smile127
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 22:27
Frida vidi se da si sve lijepo isplanirala, i ne treba sve biti prepuno, ruže će napraviti prirodnu živicu, samo neznam kako je kod tebe, je li to neka uvala, kod neme jugo baca more i sve što je bilzu mora ubije sol, ona živica na ulazu je pretpostavljam lavanda i kad se ona rasvcjeta bit će super, a možeš je i produžiti ili nastaviti s nećim drugim, a ako želiš još malo trave prekriti, jer ja znam kako ona ljeti izgori, imam nekih puzavica Wink
život je more
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2009 u 00:24
da, ta lavanda na ulazu je već cvjetala ove godine, samo sam je ja pošišala...
uvala je to...jugo tuče na drugu stranu uvale, ali se lani dogodilo da su valovi zalili moje ruze i više od pola ih je usahlo...zato sam sad obnovila ruzicnjak...
a puzavice? ma kod mene je sve uvijek dobrodošlo....Tongue
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2009 u 10:22
Kaj kukaš????Čekaj da se to razraste pa ćeš kukati kuda sa viškom.
Yuke ti rastu svuda pa ih možeš ubaciti negdje di ti baš i ne uspjeva nešto.Cosmosi se sami rasiju i niknu u proljeće a da se ne povijaju,uzmi štap i sveži ihBig%20smile
Znaš kaj mi tu fali???Lantane.Di suuuuuuLOL
Pa one barem rastu kod vas vani a cvatu non stop,brzo narastu,koliko sam primjetila nisu nešto zahtjevne..ok,možda bi ih zaliti trebalo no to će ti reći cure sa juga.
Sad više ne znam kaj sam još vidjela da komentiramsmile42
E ne znam jesam li vidjela agava,aloe(joj vidim nick Lantane i sjetila se kako kod nje krasno cvatu)santolinu,smilje...em ti sve to podnosi sušu,em lijepo izgleda samo po sebi a i cvate
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2009 u 21:10
 Neces vjerovati, lantane su mi u stanu u pitarima ( od straha da ih ne ubijem ako ih posadim doli), imam i aloe u teglama ( na otoku) i agave ogromne ali negdje iza kuće..santolinu isto i smilje ( domaće)...
  a evo  jesen je obojala lozicu na ogradi


ali još cvjetaju kosmosi, ostići, žute ivančice




lanjski ukrasni kelj preživio sušu i sad mu hladno pa se zacrvenio

cinije još cvjetaju

iako smo u subotu otvorili sezonu branja maslina ipak sam ( po mraku) uspjela posaditi lukovice tulipana i yucce ( hvala shasha i manči)



i mandarine su počele zreti

eto...to je s ovog vikenda...
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2009 u 21:12
Predivno je..
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2009 u 21:39
Margarete su ti super, baš su se lijepo rascvjetale. Lantane možeš slobodno posaditi u vrt, one kad se ukorijene prežive i sušu, tu kod nas ih ljudi imaju u vikendicama.
život je more
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2009 u 21:46
Namjeravam lantane odnijeti u vrt i još dosta toga što je sad po teglamu u stanu...
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2009 u 21:41
Bože pa ova lozica je nevijerovatno lijepa -ma prelijepa je . E ovako sam i ja svoju posadila baš ali moja je mala  ko će tu ljepotu dočekati
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2009 u 10:47
niho, raste ona brzo...ja se svakih mjesec dana borim s njom orezujući je....pusta duge izboje i hvata mi se za cvijeće ispod nje i po limunu se vere....
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2009 u 11:55
Ja ti zavidim na zaleđu vrtaWink(one slike gdje se vidi moreee!Big%20smile
 
Jesam li propustila ili nemaš - oleandre. Neću ti reći i lovor iako je izdržljiv , jer on kad krene nikad ga iskorjeniti!
 
Zamisli su ti lijepe ali ćeš morati fest, kako kažu Zagrepčani, dati truda kod sušnih ljeta! No to konačno i čini draž - imati vrt.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2009 u 12:05
lovora imam šumu....zivica prema ( neomiljenim) susjedima...
oleandre nemam i vrlo ih je malo na otoku ( mozda tri stabla)..ovdje ti je neko praznovjerje prisutno koje kaze da ga ne valja imati oko kuće...naravno, da nećete povjerovati u to, kao ni ja ( ali eto ima ih po Zadru na javnim površinama more, pa mi nekako nije zanimljiv )...ja mislim da su "smislili" to vjerovanje zbog njegova otrovnog lišća, da bi mozda izbjegli dodir djece s njim..ne znam, ali eto...to sam prvi put cula kad sam došla na taj otok...inače s maminog otoka nikad ništa slično nisam čula...
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2009 u 17:38
E svašta će i ti otočani izmisliti,za to još nisam čula,ali koliko ljudi toliko ćudi!Zato tebi barem ne nedostaje oleandera kad ih ima gdje god pogledaš,čak su mi malo i dosadni onako nabacani bez reda!!Što se tiče ostalog sve je predivno,kod tebe se cvijeće sada probudilo od ovih kiša!!Thumbs%20Up
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 20:45
Prelijepe žute ivančie.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2009 u 21:53
...ruze razlistale..bas me usrecuju svakog vikenda

...i ovog vikenda bilo je za vazu

..i novi detalji u mom vrtu

...malo širi pogled

Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2009 u 22:04
Pa zlato moje nema te. A vidi sad šta uradi ma prekrasno sredito i ukrašeno Baš je predivno
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2009 u 23:37
hvalaaaa  tiii  smile79
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2009 u 09:17
kod tebe predivno rascvjetano, maćuhice, ruže, ivančice, pa pogleda na lozicu, na mandarine...sve pohvale, super izgleda!
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2009 u 11:44
Kako je lijepa ova srednja crna maćuhica, baš je otmjeno-elegantna....!
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 24>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.