Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 22:26




 je li to Dalmacija prošetala mojim vrtom?
anđelkad dobro došla!!![/QUOTE]

Jesam,jesam, protegla sam noge malo do ravnice

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 22:31
što više reći osim
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 00:05
prekrasan vrt imas vidjevsi onaj visoki rozi plox sjetila sam se dvorista jedne sad vec bivše susjede koje nazalost vise ni nema ona ih je imala puno dvoriste svakojakih boja,a za ovu ruzicu bi se predbiljezila za jesen za reznicu ako moze il ak ju nisi obrezala za proljece kad ces obrezivat
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 00:23
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Delosperma


Ja ostala bez teksta!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 08:12
Originalno poslano od člana rosa2 rosa2 napisao:



prekrasan vrt imas vidjevsi onaj visoki rozi plox sjetila sam se dvorista jedne sad vec bivše susjede koje nazalost vise ni nema ona ih je imala puno dvoriste svakojakih boja,a za ovu ruzicu bi se predbiljezila za jesen za reznicu ako moze il ak ju nisi obrezala za proljece kad [IMG]http://i47.tinypic.com/egad7o.jpg" />ces obrezivat
 

rosa2 dobro ti jutro iz KONAČNO sunčane Slavonije.
sadnica ove ruže će biti na jesen.svakako ću te staviti u"knjigu naruđbi"
ako nekoga zanima crvena-njih ću imati u 5. mjesecu.
zanimljivo mi je da visoki plamenac uvijek spominjemo kao cvijet djetinjstva. izgleda da ga je prije svaka kuća imala pa smo ga malo potisnuli jer vise nije bio"in" a sada ga ponovo svi žele.
...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 08:22
Originalno poslano od člana Betty Boop Betty Boop napisao:

Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Delosperma[IMG]http://i47.tinypic.com/t8olsk.jpg" />


Ja ostala bez teksta! [IMG]smileys/emot171.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/emot165.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/emot135.gif" align="middle" />
helouuu beti!
zanimljivo! u isto vrijeme sam i ja švrljala po tvom vrtu ali nisam ništ napisala jer su mi se ruke smrzle od onog snijega!
"dodaj malo boje" ili čekaš da to proljece napravi pa da ostanemo paf!!!
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 08:59
Opet sam prošetala i opet si mi izmamila osmijeh.Žuta penjačica mi je prekrasna,već dugo ju i ja tražim po rasadnicima,očito se mimoiđemo.A žuta delosperma je mrak.Prošlog proljeća sam imala 4 boje posađenih delospermi i baš me zanima koliko će ih preživjeti zimu.Da li su kod tebe preživljavale?
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 09:58
camelia drago mi je da svratiš u moj vrt. o delospermi imam ovakvo iskustvo-dobila sam je prošlog proljeća, cvjetala je -vidiš na slici-i onda su je potkopali mravi i skroz uništli,ponovo sam je dobila jesenas i stavila u posudu pod foliju i -živa je,malo klonula ali ziva.
Na vrh
ane6 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 329
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ane6 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 12:32
slavujvk cvijeće je prekrasno,a i sam vrt oduzima dah smile57
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 14:27
ane dobro došla!!!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 22:50
napisati ću nešto o jastučcu-aubrieti
u temi-pronalazak cvijeća imate krasnu sliku jastučca CULTORUM koji ima tamno ljubičaste cvjetove a ja ga imam u vrtu

JASTUČAC     AUBRIETA CULTORUM     TARČUKA

jastučac je niska trajnica koja pripada malim, nenametljivim, nezahtjevnim vrstama koje ja svrstavam u grupu-malo vrtno blago.
ime je dobio po francuskom botaničkom slikaru Claudeu Aubrietu.
jastučac se vrlo brzo širi, sitnim korjenčićima se hvata za kamenje i u rano proljeće stvara cvjetne tepihe.
dugovječan je, nije podložan bolestima a njegovi sivkasti listići su zimzeleni.
   posije cvatnje ga treba orezati za jednu trečinu da se pomladi i d se izbjegne stvaranje suhih,drvenastih i golih grana koje stvaraju prazninu u cvjetnom tepihu.
mnogi ga zamjene sa jastučastim plamencem.te dvije biljke imaju baš sve što sam gore navela-potpuno isto-ali su po izgedu sasvim drugačije.
odnedavno u vrtu imam i vrstu žutog plamenca pa bi bilo zanimljivo posaditi jedan do drugoga i uživati u pogledu na žuto ljubičasti tepih i na te dvije boje koje samo priroda može pomiriti.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2013 u 07:49
za sve koji su me pitali kako da pogledaju emisiju u kojoj je prilog o mojem vrtu

video galerija vinkovačke televizije
emisija zlatna dolina 20. 5. 2012. stranica 7.

prilog je na kraju-zadnjih 10-tak minuta
...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2013 u 08:31
Konačno sam uspjela naći i tvoj vrt. Zadivila me je organiziranost, ali kada sam vidjela kako čuvaš sjeme nisam niti sumnjala u to. Sve je krasno, cvijeće i grmovi su me oduševili.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2013 u 17:29
sanja dobro došla. drago mi je da si prošetala kroz moj vrt i hvala na lijepim komentarima.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2013 u 17:37
Opet me zadivila raskoš boja koja vlada u tvom vrtu, penjačica zuta i mene razoružala svojom ljepotom, Thumbs%20Up
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2013 u 18:09
aralija dobrodošla!
sve boje moga vrta tek trebaju doći jer ovo što imam od prošle godine je samo mali dio onoga što je cvjetalo. ove godine ću slikati svaku biljku pa će vam biti zanimljivija šetnja.


znam da je banks lutea kraljica i tako se i ponaša-pojavi se jednom godišnje-i gotovo.
a ova skromna crvena koja nije na slici vjerno prikazana-u prirodi je puno ljepša- se trudi cijelu sezonu i nikada nije bez cvijeta ,nije dobila niti jedan vaš glas, a prelijepa je i jako dobra za sušenje.
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2013 u 07:33
Pogledala sam prilog o tvom vrtu i bez obzira što je rađen u vrijeme kad malo toga cvijeta, vrt izgleda fenomenalno. Mogu si zamislit koja je to cvijetna raskoš kad se svi oni silni pupovi otvore! smile141SlavujVk
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2013 u 07:45
tikvić pozdrav.drago mi je da si pogledala vrt i da si se javila.

vrt kada procvjeta .....ma opet ću se raspisati.
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2013 u 11:27
Pogledala sam i ja prilog o tvom vrtu i šo reći osim
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2013 u 11:32
vijolice,hvala.

vikovačka tv bi trebala snimati često moj vrt ako misli podignuti gledanost svoje"zlatne doline"

hvala vam svima dragi CIF-ovci na gledanju emisije.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.