Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cikas palma
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cikas palma

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 13>
Korisnik
Poruka
cvetic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 21:18

Hvala Jelsa

smile58
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2011 u 11:41

Poklončić Malog kaktusa, moja mala cikasica ili cikas, odlučila da me obraduje, jučer sam primjetila da jedan listić proviruje, a danas on već dosegnuo dužinu od ogromnih 3 cm!!!  Zamislite tu veličinu!! Iako stari listovi (slovima-dva) imaju dužinu 12 cm ovaj je meni ogromno velik jer je doslovno narastao preko noći!!! A sretna sam do neba i natrag!!!smile213
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
tiass View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tiass Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2011 u 10:22
Oduševljena sam vašim cikasicama!
Ako uspijem nabavit sjeme za koju godinu ću se i ja pohvalit svojom princezom!
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 13:11
Moja mala macica od 3cm, novi listić, sada je već prešao 20cm!!!!smile86

A u međuvremenu sam dobila sa sunčanog otoka od drage Otok  jednu krasnu cikasicu, tako da sada čekam puno, puno mladih listića!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 14:56
Ja sam svojoj u Njivicama odrezala sve ofurene listove i sada je na čekanju. Jadnica, nikako da naraste, već dvije godine joj moram ošišati lišće koje propadne. Neznam treba li uopće biti tamo gdje mi nije na oku. Zaštićena je bila ali ju je bura otkrila i svu pofurila smile43
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2011 u 16:58


Svaki puta kada slikam i usporedim sa starim slikama vidim da cikasica izgleda lošije. Nešto radim krivo samo ne znam što. Držim ju na jugozapadnom položaju, i sunca ima od 12 sati pa do kraja dana. Više ju ne unosim u kuću, a temperature su od 4 C ponoći do 24 C po danu. Tri lista su „zafrkana“, što je bolje : da ih odrežem ili pustim na palmi ?
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 08:56
Meni izgleda sasvim u redu,nakon skoro godinu dana listovi uvijek izgledaju malo lošije.Što je manje listova to sporije napreduje,kao i palme.Puno bi joj bolje bilo u malo većem pitaru,cikasica voli da su joj noge u hladu,mali pitar će se više grijati,a u većem će i puno brže napredovati.Sada je dobro prihraniti cikase sa nekim kompeksnim gnojivom,ako želimo dobiti puno velikih i lijepih listova .Oprezno sa doziranjem gnojiva,bolje malo manje nego malo više.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 20:23
Kada sam ju kupio (prije mjesec dana) nije imala zafrkane listove. U tih mjesec dana je zafrkala tri lista i to me brine. Posađena je bila u 17 cm. plastičnu teglu. Presadio sam ju u 21 cm. teglu.
Teglu sam iznutra izolirao stiroporom i impregnirao da onemogućim prebrzo isušivanje supstrata. Supstrat sam napravio sam. Mješavina zemlje za cvijeće klasman tip II pH 6,5 : silikatni pijesak i glina (krtičnjak) koji sam prethodno sterilizirao. To inače upotrebljavam za sukulente.
Za vrijeme lijepog sunčanog vremena sam ju iznosio malo van. Gnojio sam malom koncetracijom otopljenog NPK a. Prvi puta prije nekoliko dana kada je bilo ono baš toplo.   Zbog debljine stiropora je prava dimenzija tegle sada recimo 19 cm. Što predlažeš, koju dimenziju 23cm, 25 cm,.... ?   
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 20:33
Pinus,a da je možda ne zalijevaš previše?,sjećam se da su Flavia i Otok pisale da se jako malo zalijeva i skoro ne gnoji.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 20:51
Gnojio sam prvi puta nedavno kada su listovi već bili zafrkani. Supstrat održavam vlažnim, ali zalijevam samo ako je ono baš lijepo sunčano vrijeme.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 21:05
Pinus,ja imam dvije male,ne mogu se usporediti s ovom tvojom,nekad sam mislila da je to sobna palma,a kad sam lani došla na forum sam otkrila šta je to.Ali zemlja mojih cikasica je suha,ja im zaljevam kao kaktuse,tek kad se potpuno posuši onda zalijem malo,ne održavam zemlju vlažnom.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 21:39
Ne znam što da rečem. Nedavno je bilo 10 dana lijepo sunčano i u tom razdoblju sam počeo oprezno zalijevati. Sve je krenulo sa vegetacijom osim moje cikasice. Mazim ju i pazim a ona ništa. Da mene netko tako mazi rastopio bi se od miline.   
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 21:52
E Pinus,možda tu grešiš,možda tvoja cikasica želi da ju ostaviš malo na miru,a ne da ju stalno paziš i mazišWink
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 22:36
Cikasica će baciti novi set listova tek krajem 5. početkom 6. mjeseca,tada treba malo intezivirati zalijevanje.Čudno da je zakovrčala lišće,viđao sam takve po trgovinama,ali to im se obično desi u vrijeme intezivnog rasta,možda zato što su prejako đubrene?A kasnije nako što su listovi završili razvoj,to još nisam vidio,da nisu kakve štitaste uši napale?
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 22:29
 I ja imam problem s mojom cikasicom...listovi se objesili i počeli žutiti...jel ugiba? Confused
Kako da joj pomognem? pomislila sam da sam kod presađivanja duboko zakopala onaj "kokos" pa sam ga sad otkopala...ne znam što da radim pa to po nahođenju...ako imate kakav savjet, pls...
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 23:22
Dali ti je bila smrzla ovu zimu,dali ti leži voda u pitaru,znakovi koje pokazuje nisu nikako dobri,pokušaj promjeniti zemlju,operi korjen,posjeci ako ima što trulo,probaj povući sredinu,dali se dobro drži?
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 00:28
zimu je provela na balkonu, ali ne vjerujem da je smrzla...bila je dobro do neki dan...kad povučem list dobro se drži, ne čini se da bi mogao otpasti....
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 00:38
Ne list ,povuci za one bodlje u sredini.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 00:49
probat cu sutra viditi....baš bi mi bilo žao da strada...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2011 u 22:07


Špricao sam preventivno insekticidom makar nisam vidio nikakve nametnike na njoj. Što je sada za raditi: obilnije zaliti, pustiti da se zemlja isuši ili održavati zemlju vlažnom.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.