Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afričke ljubičice - Saintpaulia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afričke ljubičice - Saintpaulia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7778798081 82>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 14:01
Originalno poslano od člana Arwen Arwen napisao:

ja sam u listopadu pa još čekam...


Joj, Arwen, sad si me fakat dotukla...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 09:28
ja imala dvije i obe krepale baš me ne vole
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 00:43
ja sam u listopadu pa još čekam..........smile101

Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 23:12
Ja sam još početkom studenog to stavio, pa još ništa...
Dobro, znam...
Strpljenja najmanje imam!
Heh...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 23:06
Dosta dugo.Samo je ostavi ,ako je list zelen,i zaljevaj.Meni još nisu niknule a posadila sam ih ..hmm ne znam kad no prije božića.List i stabljika su zeleni i on će potjerati samo treba vremena.Prvo da korjen pusti,pa kad ojača tek onda listove tjera.
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 22:56
Stavio sam dva lista u zemlju, ima već jako, jako dugo...
Koliko obično prođe vremena dok se biljka zapelca, tj. dok krenu ostali listovi iz starog lista??
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2008 u 22:11
Prekrasne biljčice. Nažalost nemam takvo mjesto gdje bi mi opstale. Sve mi je previše izloženo cjelodnevnom suncu, tako da mi uvijek izgore.
A ako ih pak stavim dalje onda ne cvjetaju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2008 u 12:35

Bravo!!!

 

Pošalji koju slikicu kada procvjetaju!!!

Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2007 u 01:48
dvije su mi propale..........Cry
a ostale se zasad dobro drže

Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2007 u 16:16
i Arwen kak su ti ljubičice? Jesu žive?
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 23:28
moram reć da me šokalo kad sam išla na poštu preuzet paket, a još više kad sam ga otvorila, ja tražila par listića a dobila par pitara smile96

hana, hvala ti još jednom, ne znam kako da ti se odužim
joooooojj, samo da mi ostanu.............

Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 23:15
hana, ovo je što si mi poslala i kako to izgleda nakon što sam posadila
nadam se da će mi preživit s obzirom da sam ih posadila tjedan dana nakon što si ih ti poslala.
HVALA TI!!!



ps.slikano je u srijedu navečer i zasad se dobro drže


Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2007 u 18:14
 Mojima se ne cvate. Štrajkaju
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 17:13
Originalno poslano od člana Hele Hele napisao:


Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

heheh,Aglaja,sve je moguće.Znam da,barem kod nas,onih mini ljubičica nigdje nema.Jednom sam slučajno naletjela na dvije(hvala Bogu odmah sam obje kupila) i nikad više ih nisam vidjela.
Gledam Eddin komentar i mislim si...raspravljamo kako gledati kod kupnje da kupimo lijepu i zdravu biljku i onda(vjerujem svatko od nas) naletimo na neko"siroće" u cvjećarni i kupimo tu jadnicu(platimo je ko da je najljepši primjerak svoje vrste) u nadi da će preživjeti.[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot67.gif" align="absmiddle" alt="smile187" />
      E svaka ti čast. Ovo ti je čisto u sridu.



Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 15:06
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

heheh,Aglaja,sve je moguće.Znam da,barem kod nas,onih mini ljubičica nigdje nema.Jednom sam slučajno naletjela na dvije(hvala Bogu odmah sam obje kupila) i nikad više ih nisam vidjela.
Gledam Eddin komentar i mislim si...raspravljamo kako gledati kod kupnje da kupimo lijepu i zdravu biljku i onda(vjerujem svatko od nas) naletimo na neko"siroće" u cvjećarni i kupimo tu jadnicu(platimo je ko da je najljepši primjerak svoje vrste) u nadi da će preživjeti.smile187

      E svaka ti čast. Ovo ti je čisto u sridu.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 09:38
heheh,Aglaja,sve je moguće.Znam da,barem kod nas,onih mini ljubičica nigdje nema.Jednom sam slučajno naletjela na dvije(hvala Bogu odmah sam obje kupila) i nikad više ih nisam vidjela.
Gledam Eddin komentar i mislim si...raspravljamo kako gledati kod kupnje da kupimo lijepu i zdravu biljku i onda(vjerujem svatko od nas) naletimo na neko"siroće" u cvjećarni i kupimo tu jadnicu(platimo je ko da je najljepši primjerak svoje vrste) u nadi da će preživjeti.smile187
Na vrh
Edda View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Edda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 08:36
Drustvo, hvala svima! A ova bijela ljubicica bila je tako zapostavljena u cvijecari gdje sam je kupila,smile43 pa kad sam je vidjela nisam joj prosto mogla odoljeti! I eto sada je kod mene u toplom domu sa svojim prijateljicama.smile81
Negdje se taknu naši mali svemiri...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2007 u 21:56
Ja u Sa bas rijetko kad vidim bijelu ljubicicu
ja imam onu bjelo rozu (ima slikica negdje na pocetku teme)
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2007 u 21:30
Sad sam se jos necega setila. Mozda su nekada bile retke. Danas, danas imamo cak i crvenu ljubicicu. A ne bi me zacudilo da proizvedu i ljubicu sa motivima Diznijevih junaka.
Aglaja
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2007 u 12:38
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Hele krasna ti je ljubičica.Mislim da joj ništa ne fali.iako se tegla ne vidi,ni presađivanje joj ne fali SIGURNO.Ja sam ih prije presađivala čim bi se raširile malo više i nikako mi cvale nisu(ili jako slabo).Onda mi je jedna gospođa rekla da ih ona ostavi samo u jednoj relativno maloj tegli s obzirom koliko su njenje velike i stalno joj cvatu.Ljubičice  ljepše i izgledaju i više cvatu u manjoj tegli,tj.kad su stisnute,a i nemaju veliko korjenje.
Samo je ostavi tako i drži negdje na prozorskoj dasci i budu procvale.
Kako ima lijepo raspoređene listove,prekrasna mi jesmile71

     Super. Hvala na savjetu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7778798081 82>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,363 sekundi.