Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7677787980 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2013 u 22:37
Betty, hvala ti.
bilo bi mi drago da uslikaš svoju biljku i da usporedimo.
ja sam ju dobila kao ciklamu sa puzavim korjenom.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2013 u 22:45
rasvjetano,krasno šarenilo,uživancija je svratit kod tebe
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2013 u 22:52
Sutra stiže fotka!Heart
Uzgred,da ti kažem da sam baš lepo prošetala tvojim vrtom...i našla odgooovooor WinkLOLLOLLOL samooooo...pazi šta želiš jer ti se može i ostvariti...hahahahahaha Hug  
The impossible is often the untried.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2013 u 23:49

Prošećem često tvojim vrtom, nauživam se gledajući i čitajući

Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2013 u 05:08
Citajuci postove-odgovore od tebe stice se utisak kao da si utkana u svaku svoju biljku, kako opisujes pojedine vrste da se na momenat i sama stvorim u tom tvom zelenom i rascvetalom carstvu i uzivam zajedno sa tobom.smile128
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2013 u 12:08






Počela sam nasipavati kompost oko biljaka koje neću premještati.
-niska anemona, i u pozadini mladi mini bambus


Mlada Abelija


Izgleda da je mladi Abelifolium zametnuo cvjetne pupove.
Cvjetat će na zimu


kao i zimski jasmin


Malo kasnog ljeta


Prosenjak








Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2013 u 15:32
Već ti cvetaju sedumiiiiiiiiiiismile39smile64
Ovaj je stvarno nesvakidašnji sa svojom purpurnom bojom...božanstven je!Clap



I ovu sam sliku morala ponoviti jer je ono sto prikazuje tako divlje i prirodno Clap a i vraća me u lepo detinjstvo (pa i devojaštvo) provedeno na Kordunu SmileBig smile bilo ga je svuda...



Na ovom prizoru ti zavidim EmbarrassedEmbarrassedsmile120

 
The impossible is often the untried.
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2013 u 16:23
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Betty, hvala ti.
bilo bi mi drago da uslikaš svoju biljku i da usporedimo.
ja sam ju dobila kao ciklamu sa puzavim korjenom.

Moja biljka je mene čekala da je pronađem...bila je zatrpana raznim korovskim travama u jednom delu dvorišta koje nije bilo sređivano sigurno godinamaConfusedAngry Zahvaljujući meni (sad se ja tu malo hvalimWinkLOLLOLEmbarrassed) je ugledala svetlost dana...

Evo obećane slike,i maltene sam sigurna da je ista biljčica u pitanju...tvoja i moja...Big smileHeart



The impossible is often the untried.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2013 u 17:05
draga moja Betty
puno ti hvala što si mi pomogla da otkrijem ime našoj biljčici.
takve biljčice u svom vrtu imaju istinski cvjetoljupci i zaljubljenici u prirodu.

da Betty, to je asarum, wild ginger ili kopitnjak ili divlji đumbir,
ljekovita i otrovna biljka,
pročitala sam da korjen ima jak i opor miris i da su mu cvjetovi na kratkim stabljikama pa se ni ne vide.
cvjeta u proljeće.
Na vrh
klaudija8 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Ožujak 2013
Lokacija: Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 848
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klaudija8 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2013 u 18:00
sve je prekrasno I stvarno je uzitak prosetati tvojim vrtom koji je maestralna izvedba zaljubljenika u cvijece I velikog truda. predivno
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2013 u 21:29
miska

niho

sarajka

Nisa

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2013 u 21:41
Originalno poslano od člana Leona31 Leona31 napisao:

Citajuci postove-odgovore od tebe stice se utisak kao da si utkana u svaku svoju biljku, kako opisujes pojedine vrste da se na momenat i sama stvorim u tom tvom zelenom i rascvetalom carstvu i uzivam zajedno sa tobom.smile128

draga Leona, dobro si napisala da sam utkana u svaku biljku.
moja ljubav prema biljkama i prirodi općenito, nije trenutni hir, biljke volim otkada pamtim. i kao dijete sam ih uzgajala.
sa biljkama živim i iz njih crpim snagu a zemlja iz mene izvuče sve loše i negativno i najsretnija sam kada sam u vrtu.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2013 u 21:45
Betty i Klaudija, hvala vam na posjeti i ponovljenim slikama.
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2013 u 23:21
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

draga moja Betty
puno ti hvala što si mi pomogla da otkrijem ime našoj biljčici.
takve biljčice u svom vrtu imaju istinski cvjetoljupci i zaljubljenici u prirodu.

da Betty, to je asarum, wild ginger ili kopitnjak ili divlji đumbir,
ljekovita i otrovna biljka,
pročitala sam da korjen ima jak i opor miris i da su mu cvjetovi na kratkim stabljikama pa se ni ne vide.
cvjeta u proljeće.

Drago mi je da sam mogla pomoći iako sam,naspram tebe,"kratkog staža" kad je druženje s biljkama u pitanjuWinkLOLEmbarrassed Moram priznati,ranije su me okupirale neke druge stvari u životu pa sam tek s vremena na vreme primećivala oko sebe floru i faunu (za razliku od tebe koja si,kako kažeš,odrasla s biljkama i uz biljkeSmile) ali s godinama sam se tako silno zaljubila u bogatstvo koje nam priroda nudi da mi nikako nije jasno kako to ranije nisam osetilaConfusedSmile Svejedno,nikad nije kasno da se ljubi strasno,zar ne?LOLLOL 
Mene su na asarumu,čim sam ga ugledala,privukli njegovi prelepi,krupni,bubrežasti listovi a za cvet nisam imala pojma i baš sam se iznenadila kad sam pri samoj zemlji naišla na nešto nalik zvoncetu u bordo-braonkastoj boji...već sam i zaboravila kako su izgledali,al' podsetićemo se na prolećeBig smileHeart
The impossible is often the untried.
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2013 u 16:19
Potpisujem setnju po tvom vrtu od 1. stranice i odmor na klupici iz ranijih datuma,dok je jos bilo vise mjesta na njoj.Pratila sam napredovanje  i promjene polozaja i izgleda pojedinih biljaka i opet sam na svakoj slici zastala i reklasmile190kako je lipo!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2013 u 20:18
Originalno poslano od člana Betty Boop Betty Boop napisao:

Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

draga moja Betty
puno ti hvala što si mi pomogla da otkrijem ime našoj biljčici.
takve biljčice u svom vrtu imaju istinski cvjetoljupci i zaljubljenici u prirodu.

da Betty, to je asarum, wild ginger ili kopitnjak ili divlji đumbir,
ljekovita i otrovna biljka,
pročitala sam da korjen ima jak i opor miris i da su mu cvjetovi na kratkim stabljikama pa se ni ne vide.
cvjeta u proljeće.


Drago mi je da sam mogla pomoći iako sam,naspram tebe,"kratkog staža" kad je druženje s biljkama u pitanjuWinkLOLEmbarrassed <span style="line-height: 1.4;">Moram priznati,ranije su me okupirale neke druge stvari u životu pa sam tek s vremena na vreme primećivala oko sebe floru i faunu (za razliku od tebe koja si,kako kažeš,odrasla s biljkama i uz biljkeSmile) ali s godinama sam se tako silno zaljubila u bogatstvo koje nam priroda nudi da mi nikako nije jasno kako to ranije nisam osetilaConfusedSmile Svejedno,nikad nije kasno da se ljubi strasno,zar ne?LOLLOL </span>
<span style="line-height: 1.4;">Mene su na asarumu,čim sam ga ugledala,privukli njegovi prelepi,krupni,bubrežasti listovi a za cvet nisam imala pojma i baš sam se iznenadila kad sam pri samoj zemlji naišla na nešto nalik zvoncetu u bordo-braonkastoj boji...već sam i zaboravila kako su izgledali,al' podsetićemo se na prolećeBig smileHeart</span>
Ja sam sretna što sam konačno otkrila koja je to biljka jer sam ju dobila kao ciklamu.
Kada sam pročitala da joj korijen ima jak miris nisam odolila pa sam jednu malu, koju imam u posudi, presadila i stvarno joj korijen miriše i to na after shave, to mi je bila prva asocijacija.
Dobro si rekla da su joj listovi lijepi i volim što su zimzeleni.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2013 u 20:36
Originalno poslano od člana miska miska napisao:

Potpisujem setnju po tvom vrtu od 1. stranice i odmor na klupici iz ranijih datuma,dok je jos bilo vise mjesta na njoj.Pratila sam napredovanje  i promjene polozaja i izgleda pojedinih biljaka i opet sam na svakoj slici zastala i reklasmile190kako je lipo!<div id="isChromeWebToolbarDiv" style="display:none">
hvala ti miska.
drago mi je da sam uspjela sa slikama pokazati kako živi moj vrt od kasne zime kada su cvjetali samo kukurijeci i zimski jasmin, pa sve do sada, kada vjetar donosi miris jeseni, kada nema bujanja biljaka i kada je sve pomalo umorno
sada prvo čekam dobru kišu, orezujem ocvale biljke, nasipavam kompost i skupljam sjemenke.
kada malo zahladi, neke biljke ću preseliti, posaditi lukovice i radovati se sedumima, asterima i cinijama
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2013 u 20:41
smile57
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2013 u 20:46
Danas,nakon neprospavane noći,i nakon što sam privela kraju jedan veliki posao,antistres terapiju sam odlučila provesti u tvom vrtu,napokon čitajući sve ispočetka. I dok me vlak vozi prema kući,vjetric hladi glavu,ja ne osjecam umor,naprotiv puna sam ideja za svoj vrt! Uz svoje dvoje andjela,čiji osmjeh briše svaku napetost,i tebi Slavice hvala,iako mozda ni ne znaš,ali ljudi poput tebe svojim riječima i slikama liječe... I jos jednom,hvala ti što si nas pustila u svoj Raj!
...budi u miru sa Bogom, bez obzira kako Ga zamišljaš, i bez obzira čemu težiš u bučnom komešanju života, zadrži mir u svojoj duši... ovo je ipak divan svijet, teži da budeš sretan...
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2013 u 21:40
smile227
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7677787980 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.