Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7677787980 84>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2015 u 19:17
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

Neznam zašto sam mislila da crasule cvatu krajem ljeta. Možda jer moja ovata cvjeta nekad tamo u jesen.
 
Originalno poslano od člana Anastazija_ Anastazija_ napisao:

A moja nikad  .
Izgleda kao da se priroda voli igrati. LOL Čitam da Crassula ovata i Crassula arborescens undulatifolia rastu u prirodnom staništu u neposrednoj blizini jedna drugoj a imaju toliko različito vrijeme cvjetanja. C. ovata cvjeta preko zime a C. arborescens preko ljeta. Zašto je to tako,  tko bi to znao ?

Evo dva dobra linka o krasulama:

Jim Mercer: Growing Crassula ovata

International Crassulaceae Network

Crassula ovata mi za sada cvjeta svake druge godine. Ove zime je to bilo dosta bijedno no, prošle zime sam se važio sa slikama njezinog cvijeća. Nedavno sam čuo da c. ovata za obilnije cvjetanje treba doživjeti sušno razdoblje preko ljeta. Probati ću to isprobati ovog ljeta pa da vidim kako će reagirati. Krajem srpnja pa do sredine kolovoza za vrijeme najvećih ljetnih vrućina neću zalijevati. Možda ju to ipak natjera da preko zime obilnije procvjeta. 


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
cvjetka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Lipanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2015 u 10:49
Bok svima,

nova sam ovdje, i obožavam sukulente. Za sad ih imam par, no zanima me gdje mogu nabaviti još, što neobičnijih, tj. gdje vi kupujete sukulente?
Ovih par što imam sam kupila u u Bauhausu. Smile
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2015 u 12:47
Pozdrav cvjetka, imaš kod Bešlića i kaktusa i sukulenata.   www.kaktusi-beslic.hr Smile
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2015 u 11:00

Crassula falcata - 9. 7. 2015.   još samo malo . .
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2015 u 11:44
Čekamo ...
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2015 u 12:16
MA gledam što čekamo, a ono da se cvijet otvori...LOL
Sad i ja čekamEmbarrassed

Samo da javim da je moja krasula bila u problemu i sad je ok, živnula je.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2015 u 00:42
@Pinus, moram paziti da mi ovo ne promakne!
Sutra je novi dan.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2015 u 06:15
Zavirujem  i očekujem cvjetak
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2015 u 07:52
14. 7. 2015
Cure i ja sam radoznao kako će izgledati kada procvjeta. A pogledajte ju sada. Okrenula se na glavu:
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2015 u 12:11
Ti si veći stručnjak, ali meni se po listovima čini da joj malo fali vode.
Velika je jako, još i cvijet, a tegla je poprilično mala i glinena. Iz mog iskustva sukulente u glinenim teglama treba češće i jače zalijevati nego u plastičnima.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2015 u 13:01

Anastazija, hvala. Evo poslušao sam tvoj savjet i krasulu odmah obilno zalio. Krasula je već par godina u toj istoj tegli i do sada nije bilo problema.

Neobično je  to što je peteljka cvijeta tvrda i žilava a cvijet raste prema dolje. Očekivao bi da je peteljka mlohava ako cvijet visi , a nije. Naprotiv, žilava je i čvrsta.

Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2015 u 19:23
Baš zanimljivo ovo s cvijetom.
Sutra je novi dan.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2015 u 22:59
Pinus s razvojem cvjetića podignut će vjerovatno glavicu, slično kao senecioClap
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2015 u 06:42
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Pinus s razvojem cvjetića podignut će vjerovatno glavicu, slično kao senecioClap
@aralija, nadajmo se da je tako. Krasulu sam okrenuo i "licem" prema zidu. Možda joj nedostatak  svijetla natjera da se podigneConfused

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2015 u 07:23
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

@natalija,cvijet za pet. Lijepa kompaktna krasula.

Moja krasula je po običaju  preko ljeta kod kćerke a kod mene samo zimuje. Ove god. je izabrala druge sukulentiće.. Smile
Na vrh
Svedanka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Rujan 2015
Lokacija: Svedska
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Svedanka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2015 u 11:44
Bok ekipa! 

Evo ja sam nova na forumiću i jako mi se sviđa.
Imam jedan problemčić sa svojom crassulicom ako mi neko može pomoći.

Otpada joj lišće, onako se smežura i potamni na mjestima kao da dobije crne fleke. Ne znam sto krivo radim?! Cry
Trudim se ne zalijevati ju puno s obzirom da sam po internetu pročitala da treba jako malo vode, pa ju zalijem otprilike jednom mjesečno. Koliko se ona često treba zalijevati po vašim iskustvima?

Hvala unaprijed Smile
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2015 u 12:52
Uh jedanput mjesečno za vrijeme ljeta je jako malo, s obzirom da sam u Dalmaciji ja sam ih zaljevala ovo ljeto svaki tjedan obilato ali bez zadržavanja vode u podlošku. Sada dok ih ne unesem u kuću zaljevat ću ih svakih dva tejedna a zimi jednom mjesečno.Zimi zahtjeva negrijan prostor i dosta svijetla ali temp. ne smije padadti ispod 5C. Mozda sam malo pomogla
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Svedanka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Rujan 2015
Lokacija: Svedska
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Svedanka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2015 u 12:59
Hvala na brzom odgovoru Smile
Izgleda da sam ju onda premalo zalijevala, jadna moja al ipak je prezivjela.  Iako ovdje u svedskoj nije bilo bas vruće preko ljeta 25 max je bilo. 
Samo još da te onda pitam kad ju zalijevas jeli nalijes vodu odzgora u teglu ili u tanjurić?

smile221
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2015 u 20:08
Uvjek zaljevam odozgo i pustim da voda procuri u podložak ostavim dvadesetak minuta i izlijem višak vode, ako se iscjedi još dosta vode opet odlijem a ako ostane tek malo u podlošku ostavim to ishlapi brzo, zimi je drugčiji tretman u podlošku ne ostavljam ništa.



Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2015 u 21:26
A Šveđanaka na kakvom je položaju ta krasula, mislim na osvjetljenost?

 Moja dok je bila u centralnom grijanju i bez dovoljno svjetlosti je imala problem sušenja i odbacivanja listova.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7677787980 84>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.