Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anaida  - vrt, cvijeće, kamen, dom...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anaida - vrt, cvijeće, kamen, dom...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7677787980 245>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 4,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2010 u 17:58
Embarrassed   Anaida nadam se da sam uslikala ono što te zanimalo.
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 23:50
Hvala ti za biljčicesmilie_love_299.gif, danas su konačno smještene u vrt. Kad se to sve ,što sam navukla kao crvić, raširi tad ću imati najljepši vrt u krajuWink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 01:10
Anaida, prekrasno! Uspoređujući slike s 1. stranice i ove zadnje mogu samo komentirati - bravo!
 I znaš da svaki put kad dodjem do tvojih slika vrta pogled mi zapne za ogradu...toliko mi je neobična i sviđa mi se. Ja živim u kraju gdje su kamene mocire normalna ograda, ali ova je toliko drugačija...
Na vrh
Nevena M. View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 95
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nevena M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 13:23
Meni se toliko sviđaju tvoji otočići da ti ne mogu opisati do sada nisam nigdje vidjela nešto slično... zato svaka čast Clap Mogu ti reći da u tvoj vrt često navraćam zato što mi je baš super. Stvarno se trudiš i to se vidi, bravo.
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 17:49
Ma duša moja zlatna neću ništa reći meni je dovoljno da vidim tvoje ime a za vrt da ne pričamsmile79
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 19:03
uvjek rado svratim u tvoj vrt
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 20:04

Primjećujem da su tvoji cvjetni otočići sve šareniji i šareniji!

Baš mi je draho zbog toga. Uživam u svakom cvjeteku!
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 23:05
Hej ljepoto koje je boje tvoja lonicera i znaš li joj naziv. Ubila sam se tražeći ali nisam uspjela naći sliku smilie_girl_076.gif
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 06:07
Hmmm, Smrčko moja, ne znam ti baš odgovoriti... Boja  cvijeta je narančasta a ime joj ne znam - ali imam ju na slici i stavim u post pa ju netko možda prepozna!! Thumbs%20Up
Dakle, djevojke i dječaci, pomozite nam - koja je ovo lonicera, ova s naranđastim cvijetom (iza je još jedna, nešto drugačijih listova i ne znam koje boje cvjetova)??
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 07:02

Lijepe pozdrave, najljepše, upućujem svima koji me redovito posjećujete i lijepe mi misli ovdje ostavljate. I pozivam vas i danas na šetnju mojim proljetnim vrtom..

Kamenjar se probudio. Uz sve ono što je uspjelo prezimiti (majčinu dušicu, saxifrage, zečje uši, čuvarkuće, sedumi...) puno sam toga upiknula u njega ove jeseni i proljeća - aromatične biljkice, penjačice-zapravo puzalice Smile, sedume koje su mi darovane od Lantane, Hoye, Smrčkice.. Hvala vam svima!! (a kad već govorim, ne smijem zaboraviti i Horti, Kontessu, Trišu i SilveK jer je dio njihovih biljaka također udomljen kod mene - u drugim otocima i poluotocima mojeg vrta..) Hvala djevojke, od srca vam hvala Heart 
 
 
 
 
 
Nakon proljetnica koje lagano prolaze popunjavam središnji otok ljetnicama
 
 
 
Ja vam u vrtu imam 5 (pet) tulipana LOL ! Moram ove jeseni tu brojku malo podebljati, zasaditi lukovice, pa da ih idućeg proljeća bude bar 20!
 
 
 
Jastučac u bujnom cvatu
 
 
 
Zvončika podno bergenije 
 
 
 
Zaboravih ime ovoj ljepotici - a znala sam ime..
 
 
 
Zvončika ponad ivice (ajuge)
 
 
 
Imam i ovu ajugu u vrtu! Ovih dana cvate i prelijepa mi je!
 
 
 
Pri kraju cvatnje je moj ljepotan rododendron. Iza njega je i kamelija, s dva pupoljka.
 
 
 
Klematis i ljubice bijele. Lani mi je klematis otišao na samom početku ljeta i odrezala sam ga do zemlje, misleći - to je to.... Ali ovo proljeće mi je zdravo potjerao i moram mu kupiti veći, puno veći potporanj. Pokraj njega je i kristalni kamen, jedan od nekoliko na koje smo naišli kad smo radili ogradu pa smo ih ostavili kao ukrase vrta.
 
 
 
Bako, krenuli su mi liatrisi!!! Vidjela ih jučer. Oni su, uz još neke lukovice skriveni u ovom otoku.. A rastu i druge biljkice, kao što vidite.
 
 
 
Evo još jedan poluotok sa svim i svačim (tu su mi i kane, sabljice, dalije, graničice... Nešto još nije niklo, ponešto niče sada, a nešto raste)
 
 
 
Draga Lantana, ovo je moj javor.. Imam ih dva. U podnožju ovoga rastu čempresići i neke sjemenke naše Smrčkice i još svašta što sam samo "rasipala" pa čekam iznenađenje. I naokolo su dalije.
 
 
 
Poluotok s drugim javorom, lonicerom, kariopterisom (koji je loše prezimio i pola grmića sam morala odrezati jer nije potjerao nove listiće), klinčekima, visokim asterima, oleanderom, ivicama, puzajućim asterom... I još svim i svačim što tek mora narasti..
 
 
 
Lonicere bujaju po ogradi
 
 
 
I glicinija raste brzo, ali ipak je još malecka.. I ona će na ogradu. kad naraste Smile
 
 
 
Bila sam na moru ovaj vikend - i evo novih začina
 
 
 
Moj četinjarski kutić s ružama koje za sad jako lijepo rastu.
 
 
 
Pa moj kutić u hladovini šljive - astilbe, hoste (koje sam oštetila kad sam prekapala taj dio i zato tek sada proviruju), hortentzija, bršljan...
 
 
 
Najnoviji otočić. Još je u nastajanju...
 
 
 
A sada da vas povedem malo i u moj vrt iza kuće - tu su nam voćke i bobičasti grmići, lješnjaci, loza i slično... I puno trave. Naprijed imam dosta travice (to vidite redovito na slikicama, pa onda jedan gruntić iza kuće i još ovaj vrt i još malo predvra do ceste..) Eh, kad vam ja sve to krenem kositi dušu ispustim - oko dva sata i najmanje 15 košara kosilice!! iza zelene ograde je još mali "predvrt" sve do ceste. Stazu je sam radio MM.
 
 
I još malo vrta, okret prema kući sa zadnje strane. Još trave...
 
  
 
Jagodice
 
 
Sadim, sadim ja i tu iza svašta..
 
 
Eto, toliko u današnjem putovanju!

Puno vas pozdravljaju Anaida i dečko Fifi s lopticom
 
 
 
 
Dođite nam opet!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 08:02
Evo, prva se odazivam pozivu na šetnju tvojim vrtom. Ma dođem ja i bez poziva, ovu ljepotu ne propuštam.

Tu se ne može ništa izdvojiti, jer je sve prelijepo i svaki put sve više uživam.

Ona ljepotica kojoj si zaboravila ime je armeria maritima  
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 08:02
predivno Anaida,al treba sve to odrzavati i vidim da si uspjesna u tome
za decka Fifija   
Na vrh
renn View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 435
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 08:21
Prediiiiiiiiiiivno!!!
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 08:35
Jako lip i zanimljiv vrtsmile141
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 11:15
Svakim danom u svakom pogledu, tvoj vrt je sve ljepši Clap, a crveni javor smile94, možda će i moj pocrveniti LOL
život je more
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 21:50
Predivan vrt, sve ti se rascvjetalosmile64
Hvala ti za sliku lonicere, sad imam predodžbu koje je boje i sviđa mi se. Bit će vatrenaWink Sadnica je malo klonula, ali eno danas kao kobrica se diže, znači da će pustiti žileHug
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 21:59
Bravo Anaida svaka čast
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 22:10
prekrasno anaida,vidi se da si puno truda uložila u svoj vrt
smile55
dobila sam rododendron, pošto nemem mjesta u onom mom malom vrtiću ,a ne bi ga nosila na vikendicu mislila sam ga posaditi u lonac
 
što ti misliš o tome i koja su tvoja iskustva ?
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2010 u 06:31

Hvala Otok i na posjeti i na pomoći pri imenu ljepotice Smile

Gioiaa lijepo te vidjeti tu a isto tako uživam kod tebe!
Mira021 i Renn jako me veseli i vaša posjeta te lijepe riječi i misli!
 
Lantana - držim figice za javor, kad ga pogledam uvijek na te pomislim!
 
Smrčko - jeee, nek se samo primi lonicera, ja sam takvu sličnu grančicu svojevremeno samo piknula u hormone i u zemlju - i promila se, u proljeće potjerala (ta mi je iza kuće, još je malena) A ova je prava lavica, tako je narasla u  jednom sezoni!! !! Ako slučajno klone - javi mi i poslat ću ti još grančica!
 
 
Nuna, hvala ti na lijepoj podršci!
 
Anči39 - ne znam za rododendron u posudi, ali bude li dovoljno velika mislim da mu bar nekoliko godina neće smetati. Ono što obavezno napravi jest napravi mu dobru mješavinu kisele zemlje (ja ju obavezno uzmem iz susjedove vikedice, ima par veeelikih borova i ispod njih je sva sila te kisele zemlje) jer rododendroni kao i kamelije vole kiselu zemlju. Bit će ti zahvalan, zdrav i bujan.
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2010 u 09:24
Anaida, slikice tvog vrteka uvijek razvesele Thumbs%20Up
hvala na šetnjici Smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7677787980 245>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.