Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrt za moju dušu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrt za moju dušu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7475767778 125>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2011 u 07:59
Mogu samo reći da zavidim Korijenki jer je svu tu čarobnu ljepotu vidjela uživo!Thumbs%20UpBig%20smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2011 u 16:37
Hvala Vam svima!!!!!!

freeland44
Jedan mali ispravak,trava nije baš zelena.


Kod mene je više manje stalno suho tako da vrt ne izgleda baš najbolje,zbog toga nemam puno ljetnog cvijeća.Umjesto cvatućeg bilja više koristim ukrasne trave i druge vrste gdje dolaze do izražaja različite boje listova.

Koelreuteria paniculata

Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2011 u 16:42
Pontederia cordata

Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2011 u 16:42
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2011 u 16:43
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2011 u 16:44
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2011 u 16:45
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2011 u 16:46
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2011 u 16:47
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2011 u 16:48
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2011 u 16:49
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2011 u 16:52
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2011 u 17:56
muhlenbergia pa mi smo srodne duše,
hoću reći da je ovo vrt i za moju dušu smile184

prekokrasno je

ova paprat je fenomenalna... kako se zove?
a tek graničice, neobične čuvarkuće... fantazija

i zar ti sada cvjetaju ciklame?
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2011 u 18:45
Dragi muhlenbergia, znam da ti je trava suha, ali zato imamo maštu, i meni je trava kod tebe zelleeennnaaa!!

Kada sam bila kod tebe, samo sam uživala očima, dušom, srcem.....  pravi vrt u kojem bi se osječala kao doma...kao da je moj!!  

Tek sada mi rastu zazubice, svrbe me prsti, i u jednu ruku je dobro kaj si tako daleko, kaj ne stigneš još i pakete slati i kaj još uvijek imam srama, inače......cccccccc

Iako veliš da je trava suha, hoste, paprati, čuvarkuće...su sjajne!!!!!  Imaju dosta hladovine a valjda još dobe od tebe po 0,03 dl vodice i to im je sasvim dosta!!

E, da te pitam...moje-tvoje alstromerie se ponašaju kao da je proljeće, potjerale mlade grančice, dal će i procvijetati, i kako da prepoznam cvijetne mladice od onih na kojima neće biti cvijeta!!  Da li da one koje neće cvijetati "izgulim" kako veli Lantana ili da ih ostavim da čim više ojačaju do zime?

Srdačan pozdrav ti ostavljam, uz sličicu i mojih procvalih ciklama!! 



Uploaded with ImageShack.us
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2011 u 21:17
Originalno poslano od člana muhlenbergia muhlenbergia napisao:


ova s ciklamama je najprivlačnijaBig%20smileThumbs%20Up
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2011 u 22:54
Originalno poslano od člana muhlenbergia muhlenbergia napisao:




Zar ti ona tradescantia sillamontana (iza oenothere) prezivi bez problema zimu?
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2011 u 19:05
nevjerojatnja ljepota i sklad u kompoziciji čuvarkuća i kamenaClap
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2011 u 19:23
Lijepo, ljepše,najljepše!!!
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2011 u 20:29
I meni su procvijetale ciklame, one obične šumske...

Zanima me držiš li ih u potpunoj hladovini ili imaju i sunca...

Inače samo da ti javim da su one perunike iz sjemena koje si mi ti poslao nikle i sad su baš prave male perunike....


Inače sve ti je prekrasno, sav uložen trud vidi se u ovim fotografijama...

E da, odakle si nabavio ovoliko varijeta ciklama?
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2011 u 00:32
natalija
Zlatna paprat - Asplenium ceterach
Ciklame ove godine cvijetaju ranije,ali kod nas je i vegetacija kod voćaka i vinove loze ranija barem 15 dana

freeland44
Ja sam svoje alstromerije nabavio pred puno godina iz Pule.Posadio sam ih na par mjesta i nikad poslije nisam ništa radio oko njih,nema okopavanja,prihranjivanja ni zalijevanja.Gdje im odgovara položaj rastu kao korov.U proljeće kad izniknu najprije izrastu sitniji izbojci a kasnije malo deblji i čvršći cvijetni izbojci.Ako je mislite posadit vani treba je saditi malo dublje i na sunčanoj strani uz neki zid.

dado_84
tradescantia sillamontana raste kod mene u vrtu već više godina.Nadzemni dio koji se smrzne bude kao zimska zaštita a ponekad dodam iznad i malo lišća.Zadnje dvije godine bilo je kod mene 10-12 ispod nule.

antun007
Neke ciklame kod mene rastu na suncu a neke u sjeni,najbolje ih je posadit na slično mjesto kako rastu i u prirodi.
Puno godina pratim i sakupljam ciklame,po boji cvijeta ne variraju jako puno ( svjetloroza do tamnoroza ) ali kod listova može se naći velike varijacije u šarama i u obliku lista





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7475767778 125>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,357 sekundi.