Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klematis  - Clematis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klematis - Clematis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7475767778 136>
Korisnik
Poruka
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 21:07
Procvjetao moj klematis. Radujem se ovom cvijetu ali vidim da su neke latice cvijeta izbušene, imaju rupice, nešto ga napada. Koji je lijek?Koja je to vrsta, u prirodi je cvijet tamniji.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2011 u 08:35
Prekrasan je Bromelija, svaka pohvala.SmileSmileSmile
Neka se sve zeleni
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2011 u 09:38
Milice ne vidi se baš ovako...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2011 u 10:55
Nisam stavila sliku izbušenih latica, nije svaki izbušen.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2011 u 12:14
Mislila sam da se ne vidi dobro da probam odgovoriti o kojoj vrsti se radi...
Na vrh
Tratincica44 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 04 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tratincica44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 11:18
Planiram nabaviti Klemantis. Čak sam razmišljala da nabavim dvije različite poje i sve to skupa posadim u istu vazu. Da li mi netko može reći koliko  cca. naraste u visinu / širinu u jednoj sezoni (prva sezona)?
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 11:32
iz mojih iskustava, u prvoj sezoni ne narastu baš puno!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 15:11
Ovisno kako koji. Rastu oni,rastu ovisno o položaju, njegi i vrsti. Metar, metar i pol sigurno, neki i do 2m potjeraju.
Neka se sve zeleni
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 07:18
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 07:49
PREKRASNOsmile227
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 08:14
Prekrasan R. Cardinal!!TongueTongue
Neka se sve zeleni
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 08:51
Jako je lijep Anaida.ClapThumbs%20Up
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 09:18
Clematis od Milice bi mogao biti W. Nike.

Nam su isto jučer procvali mladi  R. Cardinal, W. Nike, a Jackmanii se širi kao epidemija. Slike čim stignem.
Neka se sve zeleni
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 11:47
Hvala, Klimatis. Ja se veselim što je provjetao. Moram ga malo pošpricati da ga beštije ne napadaju , neke latice imaju rupice.Nisam još vidjela kakva čudovišta su napravila invaziju na moju biljčicu.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 12:38
Ma oni su jako osjetljive biljčice. Neke vrste pate od venuća, nekima smeta previše sunca , neke napadaju različite vrste insekata, neke plijesan.


Neka se sve zeleni
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 15:51
Kod mene su rupe jedanput pravile nekakve zelene bube koje su se skrivale ispod listova tako da ih je dosta teško primjetiti. Ove godine su to pokušali puževi golaći. Čim sam ih primjetila počastila sam ih sa pužomorom. Sad mi je najveći problem ujutro ih pokupiti.Smile
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 23:59
Moj Dr. Rupel nikako da dođe k sebi.
Prvo mu je bila jedna grana suha koju sam odrezala.
Onda je u jednom danu postao ovakav:
 

 Odrezala sam ga skoro do zemlje. Ostale 2 grančice, novo istjerane.
Sada čekam da vidim šta će biti s njim.
 
 
Molim savjet u vezi imena ovog klematisa:
 
 
Moja šogorica ga kupila kao Rouge Cardinal.  Kupila drugi na kojem je isto pisalo ali je na slici bio crven. Budući da je htjela baš crveni nije obraćala pažnju na ime. Sda joj nije jsno kako dva sa istim imenom mogu biti različite boje, ovaj je puno tamniji od drugog.
Da li ima veze što je više u hladu? smile68
 
 
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
Robby View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Robby Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 09:30
Drago društvo, dugo pratim forum o clematisima.Prije mjesec dana kupio u OBI-ju clematis dr ruppel xxl.Procvjetao, ali cvjetovi su mu nekako bljedunjavi , da li je to posljedica prve cvatnje zbog kontejnerskog uzgoja ili? ,ako je tko imao sličnih situacija molil vas za objašnjenje.....
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 14:10
Anaida prekrasan ti je klemić Heart
Izgleda da su svima izbušeni listovi, i kod mene se to događa ove godine...
Robby, nemam baš iskustvo ali mislim da je moguće da je prvi cvijet drugačiji, čak se zna kasnije u cvatnji dogoditi mutirani cvetek. Moji su svi ovogodišnji procvijetali za 50% manjim cvijetovima, osim Presidenta. On je normalne veličine... A Justa mi je XXS smile156
Tena 28.3.2010
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 16:56
Lilie šogoričin klematis je War.nike. Dobro si postupila sa Ruppelom, mladi bi trebali ostati zdravi. Nemoj ih previše gnojiti.Smile
Robby sačekaj Klimatisa. on ima iskustva sa anemičnim klematisima-poslije će biti ok. Gdje si ga posadio, u hladovinu ili na sunce?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7475767778 136>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.