Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7273747576 80>
Korisnik
Poruka
pahuljica2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pahuljica2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 11:09
Pozdrav društvo,nova sam na forumu,vidim vase brugice koje očaravaju!!! i ja sam odlucila nabaviti jednu bugicu,pa eto cekam paket,nadam se da nece stici suha :/ eh sad,svi mi govore pa sta ce ti ta biljka jako je otrovna,a ja imam dvije male curice pa me sada strah od tih prica! e sad mi vi recite svoja iskustva,kako rukujete snjom,trebam li svaki put nositi rukavice u dodiru snjom,i da,cekam oziljenu reznicu,dali je mogu sada u zemlju,ili??? 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Aidazg View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aidazg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 12:33
i ja bih rado imala brugmansiu ali nemam nikako sreće, sjeme koje sam posijala nije niklo


Ne čitaju se Pravila foruma??? Privatne poruke ćeš moći proslijediti kad sakupiš dovoljan broj bodova, zato pročitaj Ptavila foruma i nećeš imati takvih nedoumica
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2013 u 19:33
Originalno poslano od člana pahuljica2 pahuljica2 napisao:

Pozdrav društvo,nova sam na forumu,vidim vase brugice koje očaravaju!!! i ja sam odlucila nabaviti jednu bugicu,pa eto cekam paket,nadam se da nece stici suha :/ eh sad,svi mi govore pa sta ce ti ta biljka jako je otrovna,a ja imam dvije male curice pa me sada strah od tih prica! e sad mi vi recite svoja iskustva,kako rukujete snjom,trebam li svaki put nositi rukavice u dodiru snjom,i da,cekam oziljenu reznicu,dali je mogu sada u zemlju,ili??? 
 
Ako su klinci jako mali pa bi mogli sami uzeti list ili cvijet te ga progutati, malo ćeš morati na njih pripaziti, staviti trublju na višlje mjesto....
Otrovna je ako se proguta, kod osjetljivih ljudi koji pate od jakih alergija, bez obzira da li su respiratornog trakta ili se pojavljuju kao neki osip te lišajevi na koži, mogu izazvati neku reakciju- ali vrlo rijetko.
 
Nemoj se bojati dirati ih i mirisati, uživati u njima.
Ako nisi alergična neće ti biti ništa.
 
Ako reznica ima korijenje ( a vidim da bi takvu trebala dobiti ) posadi ju odmah u zemlju, na početku pažljivo zalijevaj jer dok se ne ukorijeni kako spada- dok ti se ne primi, bit će osjetljiva na višak vode.
Po zimi ju možeš držati gdje imaš mjesta, osim na jako toplom mjestu, glavno da ju preko zime ne zalijevaš previše.  ( može biti svijetla ili tamna prostorija )
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2013 u 20:30
Pahuljice, evo i ja da se javim. Ja sam alergičar, od lista mrkve, graha, paradajza, ili čak trave dobijem grozan osip koji svrbi do ludila. A oko brugmansija čačkam goloruka i ne bude mi ništa! Dakle, nisu baš toliko otrovne koliko se priča, naravno ako se ne pojedu. Uostalom, velika većina ukrasnog i egzotičnog bilja je otrovna, ipak ga imamo jer je lijepo i jer ga volimo.
Slobodno uživaj u ljepoti brugmansije, a Sunceee ti je dala predobar savjet, samo je stavi na povišeno ili nekamo gdje dječica ne mogu do nje!
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2013 u 21:30
Premjestila sam ih na drugu strani gdje dobiju samo zapadno sunce i počele su cvjetati.....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2013 u 00:07
Nije mi jasno zašto su brugmansije na tako lošem glasu, pa masa je otrovnih biljaka koje imamo u svojim dvorištima a o njima se ne priča. Oleander, đurđica i još ohohooo toga je puno otrovnije od brugmansija. Od cvijeta bijele brugmansije se kemijanjem dobiva bijeli prah koji spada u opasne opijate, a mi ih zbog toga ne uzgajamo,još ih manje jedemo na salatu.
Ja ih imam podosta u dvorištu Wink čačkam oko njih svakodnevno, uživam u njihovom opojnom mirisu i ničim mi nisu dale do znanja da su otrovne.
Kako im odoliti?

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
pahuljica2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pahuljica2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2013 u 08:08
Danas idem po nju,pa cu je odmah zasaditi u zemlju,jedva cekamsmile127.....Puno vam hvala na savjetima,nemate pojma koliko mi je sad lakše,i naravno stavit cu je na mjesto gdje samo ja mogu do nje!!!! Javim vam u kakvom je stanju! Bebolina,prekrasne su ti bugice,nadam se da cu i ja jednog dana imati takve smile106. Takoder imam i oleandera u dvoristu kao sto kaze Dadinica jako su otrovni,ali sam naucila kcer da ga nesmije dirati iako je primamljiv svojim cvjetovima! Recite mi kako mogu ucitati sliku,da vidite i vi moje biljcice smile161
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2013 u 11:18
pahuljica2, uh... što se postavljanja slika tiče svrati na stranicu gdje imaš temu postavljanje slika, malo prouči, isprobavaj.... čini se komplicirano ( malo dulje traje- nije samo copy- paste ) ali kad uhvatiš rutinu ide sve kao po loju.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2013 u 13:46
za brugmansije svi size da su otrovne a u medjuvremenu svaki drugi vrt sad ima ricinus, oleandre, wisterie, tise i sl...
btw ne znam jeste li znali ali u nekim zemljama koje imaju jaku koncentraciju pcelara je zabranjen uzgoj brugmansija, jer pcele naprave halucinogeni med ako obilaze i njih LOL 
jos jedna stvar, ako orezujete npr oleandre a vjerojatno i brugice, samo nemojte paliti ostatke, sjecam se da su se negdje u grckoj ljudi potrovali jer su se suhe grane oleandera palile. 

velika gorica
Na vrh
pahuljica2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pahuljica2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2013 u 15:04
Evo mene,stigla moja brugmansija,korijen je ogroman,odmah sam ga stavila u zemlju i zalila tek toliko da dobije malo vode,eh sad,a listovi mi ne izgledaju dobro,svi su povenuli,sto da radim,mislite li da ce se posusiti? a sa slikama,to ce potrajati dok ne skužim....smile162
Na vrh
pahuljica2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pahuljica2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2013 u 15:07
I da,to za olendere sam cula,ja svoje lisce i grancice ubacim u kantu za smece :-)

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2013 u 21:30
Kod mene kao i kod drugih ima raznog cvijeća koje je otrovno. Poslije rada oko cvijeća se operu ruke a kao što reče Bebolina nisu za salatu.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2013 u 22:55
Originalno poslano od člana pahuljica2 pahuljica2 napisao:

Evo mene,stigla moja brugmansija,korijen je ogroman,odmah sam ga stavila u zemlju i zalila tek toliko da dobije malo vode,eh sad,a listovi mi ne izgledaju dobro,svi su povenuli,sto da radim,mislite li da ce se posusiti? a sa slikama,to ce potrajati dok ne skužim....smile162
 
Ako ima ogroman korijen, kao što si napisala, onda nemaš razloga za brigu.
Treba joj vremena da se privikne, primi, da korjenje ponovno počne rasti.... ako se listovi ne izdignu nakon par dana i počnu žutjeti slobodno ih otkini, neće joj ništa biti.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
pahuljica2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pahuljica2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2013 u 23:03
I mislila sam da bi to bilo najbolje  a naravno bilo bi mi zao kad nebi bilo nista od nje,drzat cu se vasih savjeta,i imati brugmansiju kao sto su i vase Big smile. Jel ju mogu drzati vani?
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2013 u 23:12
Možeš dok ne počne zima i mraz a onda u podrum ili neko ne pretoplo mjesto do proljeća i kada prođu mrazevi, onda van. Po zimi ponekad zalijevati.....Mojima otpadne lišće ali na proljeće, kad iznesem van, opet narastu, uz prihranu i zalijevanje.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
pahuljica2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pahuljica2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2013 u 08:47
Dobro a recite mi s cim ju prihranjujete,ima li nesto bas za brugmansiju ili?
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2013 u 09:53
pahuljica2, mislim da nema nešto baš za prihranu trublja.
Trublje su poznate po tome što su vječno žedne i gladne.
Možeš ju prihranjivati s tekućim gnojivom kao i ostalo cvijeće a povremeno joj možeš dati malo umjetnog gnojiva ( onog kojeg ljudi stavljaju krumpiru, kukuruzu.... KAN ili sl., izgleda ti kao sitno sivkasto okruglo zrnje )
Tek na proljeće počni s prihranom, sad ju pusti da ti se lijepo ukorijeni.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
pahuljica2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pahuljica2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2013 u 14:11
E super,hvala vam na savjetima!Znaci sad mirovanje.... jedva cekam da iscvate,jer jos nikada nisam vidjela brugmansiju smile64
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2013 u 22:43
Ne mirovanje, moraš ju zalijevati ali umjereno naročito po zimi.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
pahuljica2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pahuljica2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2013 u 22:53
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/vrtno_cvijece/brugmansija/63171.aspx -
evo moje brugmansije,izgleda da se oporavlja :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7273747576 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.