Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7071727374 78>
Korisnik
Poruka
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2013 u 13:09
MisterNO, kako sam shvatio nisi često u Zagorju, malčiraš te paprike ili imaš nekoga da ti zalijeva?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2013 u 13:29
Roditelji su mi u zagorju pa ja papričice uvalim njima u vrt :D
Sebi ostavim dvadesetak komada u loncima za zanimaciju :)

Oni ih zalijevaju, s iznimkom prošle godine kad je bila nestašica vode pa baš nisu ni imali s čime zalijevati, lokalni vodovod je imao redukcije.

Zbog toga sam odlučio da ćemo ovaj put  malčirati. Suhom travom, nje ima najviše. Iako, uz ove  obilne padaline bit će dovoljno vode kroz najkritičniji period, skroz do kraja lipnja.

Za slijedeću godinu ću razmisliti o nekom sustavu skupljanja kišnice, voda sve više postaje dragocjenost.
Rezervoar od 1000 l se da kupiti več za 500-600 kn, i to s pipom na koju odmah možeš povezati i navodnjavanje. Obzirom da je u Zagorju brdovito, prirodni pad prema vrtu već imam :D


Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2013 u 19:51
Kolega i a takav kontejner i stvarcica je vrlo zgodna, a u kombinaciji s analognim timerom s eBaya i drip trakom stvar funkcionira fenomenalno.

Evo danasnjeg raporta:

Bio sam malo uguzviran pa sam tek danas stigao vidjeti stanje nakon nocne oluje s tucom od prije par dana - podosta potrganih listova i jos veci broj izbusenih koji ce otpasti, ali srecom sve je proslo bez posljedica :)

Sweet Choc i dalje briljira te vec ima plodova duljih od 7cm:


Ostatak ekipe uziva u ovoj subtropskoj klimi pracenoj monsunima :) bujaju i gotovo su sve (bez obzira na starost) zapocele s cvatom.

Ovako su izgledale 27.4.


A ovako izgledaju danas:


Ali od svih njih daleko najbolje rastu dvije tegle u kojima su isprepletene po dvije biljke, definitivno ima nesto u tom "clumpingu":
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2013 u 22:12
Imam dosta vjere u taj clumping, tri sam vrste podvrgnuo eksperimentu: bijeli hab, pimenta de neyde i biskupska kapa + kontrolni uzorak od nekoliko tegli s pojedinačnim biljkama. Nadam se dobrom rezultatu.
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 09:06
Ja nekako u stisci nisam se stigao na kraju time pozabavati. Što ne znači da sam  otpisao clumping za ovu sezonu :)

Jučer bio u pet shopu po novu igračku - pumpa i ostala sitnjaga za AACT :)
Sad gledam kaj sve mogu ubaciti unutra



Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 17:31
AACT je tema koju vec proucavam godinama i sve je onako nekako u sivoj zoni sve dok nedavno na jednom "travarskom" forumu nisam pronasao tipa koji se profesionalno bavi tom tematikom (proizvodi i prodaje opremu), a posjeduje i opremu/znanje s kojima komstatira svoje tvrdnje.

Opci zakljucak:
S akvarijskim pumpama koliko god bile jake maksimum je 10 litara tekucine, a receptura je 2,5% glistenjaka, 0,5% hrana za bakterije (koristim stari med posto je kod nas melasa tesko dobavljiva), malo odstajala voda (dovoljno je i pola sata, jos manje ako je aeriras) te se sve zajedno krcka 24-36h. Ne koristim nikakve vrece neko sve dunem u vodu, prije sam koristio rasprsivace ali se prije ili kasnije svi zacepe pa sada jednostavno procijedim i sa spric kantom zalijem biljke po listovi a ili predvecer ili u jutro.

Druga metoda je isto ucinkovita te trazi vise glistenjaka ali manje opreme i vremena: 5% glistenjaka iskipas u kantu s vodom i u sljedecih 12h (ne duze) cim cesce i jace mijesati te aplicirati.

Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 20:18
Hvala na infu :)

Tako nekako sam si i mislio. Ja AACT pročavam od prošle godine,  i do sad se nisam odlučio probati. Na THP se svi bolji uzgajivači kunu da je to THE dodatak, onaj koji čini razliku, pa bih volio provjeriti.

Mislio da bi se u poljo-dućanima moglo naći melase, obzirom da se koriste i u uzgoju drugog povrća, ali pretpostavljam da si to već provjerio. Ili pitati u šećerani, ipak je to nusprodukt :D
No, ako se i nađe pitanje je da li je bez sumpora.

Našlo bu se i starog meda, pretpostavljam da je friški previše antibakterijski? :D

U recept bih ja dodao i malo humusa i malo zelenjave (gavez/kopriva/preslica), čisto kao eksperiment pokoji put :)
I možda malo ribljih komadića.

Evo fotki par biljki, sve u teglama od cca 9-12l:


Za usporedbu kolko je air-potani Manzano nadrastao ostale (bio je vidljivo manji od ostalih kad sam ga preselio):


I naravno, uz ovo tropsko vrijeme i on na vrhu razvija pupoljak :D

Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 22:18
Biljke odlicno izgledaju :)

Na THP forumu sve vrvi od bandvagonasa koji se instant zalude s trendovima ali ih isto tako relativno brzo prode, samo pogledaj sto su sve poceli mutiti pod AACT :)
Ova tvoja kombinacija je sasvim OK, znam ponekad ubaciti malo Biogrene cisto da malo "pojacam" raznolikost.
Koliko sam nacuo melasa se da kod nas naci po trgovackim centrima ali nisam previse njuskao jer ce med sa svojim secerima vise nego solidno posluziti. Pokojni prijatelj koji se cijeli zivot bavio pcelarstvom me naucio da med nakon dvije godine od lijeka postaje hrana (gubi ljekovita svojstva), a noviji se "unisti" preljevanjem s kipucom vodom - toliko o medu u kipuci caj.

Isto tako se nemoj ravnati po pjenici koja bi trebala sugerirati biolosku aktivnost - nema nikakve veze s bakterijama, ali zemljani miris i sluz po rubovima posude ili rasprsivaca su vec dobar znak.

Za ovu sezonu sam odabrao sest mladih jalapenosa i zasadio u obicnu zemlju iz vrece, istu takvu zemlju pojacanu s glistenjakom i peletima te ista ta zemlja ali gdje ce biljke dobijati 25% tekuceg gnojiva za paradajze tjedno (druge necu gnojiti).
Preostale tri biljke su u istim uvjetima ali ce tjedno dobivati AACT - pa da konacno vidim na djelu sve teorije organskog pristupa vs. kemijskog :)
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 22:51
Odlicno
Hvala, manje vise si mi potvrdio sto mislim. Obzirom da sam kupio 25kg Biogrene a iskoristio otprilike za dvije sake, komotno mogu i dva tri peleta ubacit :)

Ostalo je i mykosa, mada od njih nisam primjetio neku pretjeranu korist - najljepse mi rastu biljke sa slike, a njima sam ih pukom slucajnoscu zaboravio ubacit :D

Bas me zanimaju rezultati eksperimenta kemija vs. priroda.
U tom kontekstu se uz doprinos rastu i brojnijim plodovima cesto spominje i prirodna zastita biljaka od uobicajenij nametnika i bolesti pa me zanima kako ce se tu pokazati
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 22:53
Sad sam tek skužio što je AACT kad sam provjerio na hot pepperu, igramo se malih kemičara neka nekaBig smile tko ima uvjete neka isproba, mene žena naglavačke iz stana izbaci da mi padne na pamet ovo raditi.Tongue
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 22:58
MisterNo, sviđa mi se manzano, obično se ljudi žale kako pubescensi kilave i ne žele cvijetati i dati ploda, a evo tebi se sprema cvijetati. Meni rocoto koji si slao nije isklijao pa ćemo probati iduće godine, nikako da isprobam neki pubescens.
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 23:20
Sreca pa ja imam supu za ovakve igrarije :D
Nakon par sezona uzgoj postane monoton ako se ne proba izmisljat nekaj :D

Rocoto je i meni lose krenuo, samo jedan od pet je izasao i nedugo nakon toga istrunuo, tako da sam ja naknadno sa semillasa narucio dve tri varijante rocota, jer sam i ja bio zapeo za pubescens. Tu je vec nesto vise izaslo, ali opet ne puno bolje. Ovaj primjerak i mene ostavlja u cudu, raste brze od jalapenosa :D

Pogledat cu da li mi je ostala koja sadnica rocota, ako imam rado ti proslijedim :)
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 23:34
Originalno poslano od člana MisterNo MisterNo napisao:

Odlicno
Hvala, manje vise si mi potvrdio sto mislim. Obzirom da sam kupio 25kg Biogrene a iskoristio otprilike za dvije sake, komotno mogu i dva tri peleta ubacit :)


Zanimljivo da koliko je god malo stavio na kraju krckanja se osjeti jedan specifican slatkasti miris, bitno drukciji nego kad je nema - lagano vuce na mokrog psa :)

Citiranje
Ostalo je i mykosa, mada od njih nisam primjetio neku pretjeranu korist - najljepse mi rastu biljke sa slike, a njima sam ih pukom slucajnoscu zaboravio ubacit :D


Prijatelj koji ima masovnu industrijsku proizvodnju se zaklinje da sa slicnim preparatima ima poprilicno bolji postotak uspjelih sadnica ali da mu se financijski ne isplati. Inace postoji i kombinacija AACT gdje se koriste drukciji seceri u cilju razmnozavanja gljivica, a kao osnova korijen i okolna zemlja stare biljke - meni to izgleda malo nategnuto ali je mukte pa nije problem isprobati.

Citiranje
Bas me zanimaju rezultati eksperimenta kemija vs. priroda.
U tom kontekstu se uz doprinos rastu i brojnijim plodovima cesto spominje i prirodna zastita biljaka od uobicajenij nametnika i bolesti pa me zanima kako ce se tu pokazati


Sam rast i urod su vrlo subjektivni ali mogu potvrditi da biljke tretirane s AACT dobiju jedan vostani odsjaj tako da se nesto na njih definitivno ljepi. Ako se ne varam postoje studije koje tvrde da je fermentirana verzija (stoji tjednima dok ne prestane smrditi) ucinkovitija po tom pitanju.

U cijeloj prici je najbitnije da skoditi ne moze, a opet nam daje zanimaciju pa ne radimo stetu :)
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2013 u 08:50

Zanimljivo da koliko je god malo stavio na kraju krckanja se osjeti jedan specifican slatkasti miris, bitno drukciji nego kad je nema - lagano vuce na mokrog psa :)[/QUOTE]

Nije ni čudo, to đubre ima izuzetno jak vonj :D

Originalno poslano od člana Andrej Andrej napisao:


Prijatelj koji ima masovnu industrijsku proizvodnju se zaklinje da sa slicnim preparatima ima poprilicno bolji postotak uspjelih sadnica ali da mu se financijski ne isplati. Inace postoji i kombinacija AACT gdje se koriste drukciji seceri u cilju razmnozavanja gljivica, a kao osnova korijen i okolna zemlja stare biljke - meni to izgleda malo nategnuto ali je mukte pa nije problem isprobati.


Da, skupe su te gljivice. Vjerujem da može pomoći, ali teško je očekivati financijsku isplativost, obzirom da ih treba staviti dosta pod korijen. Kolko sam shvatio treba ih staviti u izravan dodir s korijenom. U Zagorju sam posadio 50 papričica kojima sam pod korijen stavio mycorrhizae, prošlo je već skoro mjesec dana, a da nisam primjetio razliku u odnosu na one kojima ih nisam stavio. One koje su bile veće već fino vuku i cvjetaju, one koje su bile male, još uvijek su male, očito se još nisu prilagodile, bez obzira kaj im je pod korijenom :D

No možda je kod sadnje u zemlju drugačija priča s gljivicama.

Originalno poslano od člana Andrej Andrej napisao:


Sam rast i urod su vrlo subjektivni ali mogu potvrditi da biljke tretirane s AACT dobiju jedan vostani odsjaj tako da se nesto na njih definitivno ljepi. Ako se ne varam postoje studije koje tvrde da je fermentirana verzija (stoji tjednima dok ne prestane smrditi) ucinkovitija po tom pitanju.


Da, to mi je i zapravo najvažniji razlog zbog koejg želim isprobati. većina biljaka je bila velika i bujna u plodovima i prošle godine, kad izuzev najjeftinije zemlje za cvijeće i 2-3 zalijevanja s Plantellinim tekućim bio gnojivom nisam nešto ekstra priuštio biljkama :D

Vido sam da se teoretizira i s tim da o trajanju krčkanja AACT ovisi i rezultat - kraće krčkanje pogoduju razvoju bakterija, a duže krčkanje razvoju drugih korisnih mikroorganizama. Izuzev ovog  i THP foruma nisam nešto proučavao, uglavnom sam pratio kakve rezultate ima ekipa koja se bavi tim.

Obzirom da ulazimo u period kad je većina papričica već presađena i preostaje tek zalijevanje i čekanje, bit će valjda i vremena za eksperimente :)
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2013 u 20:07
Danas presađivao neke veće biljke u tekstilne torbe, pa rekoh sam sebi, usput da vidim kako funckionira taj air pruning i da li uoppće radi u mojem DIY aranžmanu, pa sma presadio Wiri Wiri Ma iz 1l torbe u 20l, i Orange Manzano iz 12l u 25l torbu, evo kako izgledaju korijeni u tekstilnim torbama:

Wiri Wiri Ma


O. Manazano


Dakle, korijen je samo vrhovima dopsio do kraja i onda ''cap'', ne vidi se baš najbolje na fotkama, ali vjerujem da ćete skužiti.
Nema klasičnog  zapetljanog rootballa, dakle, stvar funkcionira :)

Evo par fotki presađenih, ovdje su dvije iste sorte - Bhut Jolokia Indian Carbon, jedna u plastičnom loncu druga u geotex air potu, budem probao usporedit.



Na vrh
mikislavac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikislavac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 16:38
mali update, biljke rastu dobro, izgleda da im ne fali vode, al buduci je nakon 7 dana zemlja bila suha, ponovo sam zalio sa oko 1l po kanti.

biljke nemaju ni 2mj :)



Na vrh
pklicov View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pklicov Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 18:32
Meni je situacija čudna :(. S obzirom da sam u zgradi i imam jako malo sunca, jutarnje sunce od 6 do nekih 10, 11 sati, istočni balkon uvućen u zgradu, biljke su očigledno pomislile da je kraj ljeta i iako su jako malene, počele su opasno bacati pupoljke!? Ne znam jel to normalno, ali je meni čudno pošto ova sorta raste inaće po pola metra i više :).

par billjčica


prokleti zid koji radi sjenu :)


pupoljci na biljki velikoj svega 10 cm :(


pomladak koji još nije narastao dovoljno za teglice :). Dva habanera, dva scotch orange, 3 trinidad beana i dvije jolokie te jedan tabasco


Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 19:02
Originalno poslano od člana pklicov pklicov napisao:

Meni je situacija čudna :(. S obzirom da sam u zgradi i imam jako malo sunca, jutarnje sunce od 6 do nekih 10, 11 sati, istočni balkon uvućen u zgradu, biljke su očigledno pomislile da je kraj ljeta i iako su jako malene, počele su opasno bacati pupoljke!? Ne znam jel to normalno, ali je meni čudno pošto ova sorta raste inaće po pola metra i više :).


Apsolutno normalno, nisu biljek ništa krivo pomislile.
Biljke bacaju pupoljke jer su im se poklopili idealni uvjeti za to. Papričice su biljke koje paralelno rastu i cvjetaju, pa ovo ne treba čuditi, imam i ja takvih :)

Ovih dana uvjeti su gotovo savršeni, pogotovo za Chinensise - noćne temperature su iznad 12 C, dnevni max između 18 i 25 C, uz puno vlage. To je za cvat puno bolje nego ljetna žega :)
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 19:03
Originalno poslano od člana MisterNo MisterNo napisao:

Originalno poslano od člana pklicov pklicov napisao:

Meni je situacija čudna :(. S obzirom da sam u zgradi i imam jako malo sunca, jutarnje sunce od 6 do nekih 10, 11 sati, istočni balkon uvućen u zgradu, biljke su očigledno pomislile da je kraj ljeta i iako su jako malene, počele su opasno bacati pupoljke!? Ne znam jel to normalno, ali je meni čudno pošto ova sorta raste inaće po pola metra i više :).


Apsolutno normalno, nisu biljke ništa krivo pomislile.
Biljke bacaju pupoljke jer su im se poklopili idealni uvjeti za to. Papričice su biljke koje paralelno rastu razvijajući stabljiku i grane dok cvjetaju, pa ovo ne treba čuditi, imam i ja takvih :)

Ovih dana uvjeti su gotovo savršeni, pogotovo za Chinensise - noćne temperature su iznad 12 C, dnevni max između 18 i 25 C, uz puno kiše i vlage. To je za cvat puno bolje nego ljetna žega :)
Na vrh
pklicov View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pklicov Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 23:23
Pa OK, ali ova stabljika jedva drži sebe u tegli, ne znam kako misli potjerati plodove koji su inaće 6 cm u visini :). Bilo bi mi super da imam stabljiku od 10 cm, a unutra papriku od 6 cm :). Ne znanm kako to priroda rješava, ali mi se čini kao da se malo okrenulo sve zbog ovih monsuna koji vladaju trenutno :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7071727374 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.