Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amarilisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amarilisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7071727374 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 10:42

oooo 18 tegli to je lijepa brojka, neka ih! smile141

 
moja kolegica s posla ima isto tako puno kao i ti....ona ih već godinama sprema u drvarnicu gdje ne mrzne, a poklopi ih kartonskom kutijom i uvijek joj lijepo cvatu...ja vjerujem da će i tvoji cvasti i da ćemo im se svi diviti
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 12:15
Ja svoje spremim u podrum u saksijama u kojima jesu.Poklopim saksiju odozgo kartonom i svake godine cvjetaju.Kod mene je podrum mračan,ali je ugodan za zimovanje biljaka.Nema minusa ali nije ni pretoplo,jer je u zemlji..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 22:31
Sunceee,Tea, hvala na pohvalama za moj podmladak.
Danas sam svoje lukovice stavila u frižider.Lani nisam i nisu mi cvjetali.Ne znam da li zbog toga ili je neki drugi razlog? Koliko ih držati u frižideru?
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 00:16
vijolica, ja sam negdje oko polovine 10.mj stavila u hladnjak, imala sam plan držati je oko 6 tjedana (mislim da sam negdje pročitala da je toliko dovoljno) ali sam zaboravila i tek sad je izvadila....
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 00:21
Hvala pčelice7
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 08:31
mogu se staviti u hladnjak il pak ako se to ne stigne onda se zna raditi i da se zarežu. zarezivanjem se isto dobiva da biljka ranije cvijeta
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 12:01
Kako se zarežu,admine?Nisam prije znala za taj postupak forsiranja lukovice na cvjetanje..
Ja svoje  amarilise gajim po receptu od našeg stručnjaka za amarilise,Vokija.Od kako se držim njegovih upustava svake godine mi cvjetaju amarilisi.Evo,ovdje je sve fino objasnio..http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=51&PN=1
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 14:07
iskreno nisam radio taj postupak  tako da ne mogu iz svoje ruke reci.
 
nego sam ucio na raznim predavanjima, gdje je receno da umjesto stavljanja lukovice na hladno jesto može se napraviti to da se lagano zareže lukovica i time potakne cvjetanje i biljke.
 
probaj sa nekom lukovicom koja ti nije toliko "bitna" pa testiraj i naravno sve dokumentiraj i podjeli savjet
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 14:11
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

iskreno nisam radio taj postupak  tako da ne mogu iz svoje ruke reci.
 
nego sam ucio na raznim predavanjima, gdje je receno da umjesto stavljanja lukovice na hladno jesto može se napraviti to da se lagano zareže lukovica i time potakne cvjetanje i biljke.
 
probaj sa nekom lukovicom koja ti nije toliko "bitna" pa testiraj i naravno sve dokumentiraj i podjeli savjet

Na koji način da probam?Ja pojma nemam o tom postupku.Zareže se lukovica,ali gdje i kako i na koji način?To ne znam.
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
martab View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 18:57
uhhhh,koja zabuna.kupila sam lukovicu Amarilisa u oktobru,na velikom gomolju bile su liske duzine 10-15cm,posadila sam ga u saksji,1/3vani.obradovao me,jer jako brzo napredovao.cvijet se razvio nakon vec dvije sedmice.predivan ,na stabiljki dva cvijeta.njegovala sam ga po upustvu,pravilno ali ipak jako kratko cvatao i poslje par dana poceo se susiti.citala sam da se treba oseci stabiljka,tako sam i uradila.poslje toga ispustio samo dva lista koje nisu izrasle kao bi trebale kod Amarilisa vec na 20cm duzine usahle.stabiljka bila je unutra suplja.primjetila sam da nadzemni deo ,u mjestu gdje izasle liske poceo kao truhlit i izvadila sam lukovicu sa zemlje da bi je spasila.od par dana ona odmara na sobnoj temp.da li mogu spasiti lukovicu ako zasusim taj deo koji je poceo da truli?sta dalje sa njom,treba u hlad?korjen,zile su podpuno zdrave.molim savet....hvala.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 18:58
Dali je kasno sada posaditi amarilis?
Na vrh
goran44 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2012
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 128
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goran44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 21:17
Imam crveni Amarilis lijep je i cvjetao je u proljeće/ljeto, a nakon što je cvijet uvenuo ostali su dugački listovi koji su se držali do nedavno (početak 12. mjeseca) nakon čega sam odrezao zadnji list, a lukovicu spremio na hladno i tamno mjesto.
Kad je najbolje da ga vratim u toplo ili na sunce?
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 09:57
Voki je sve fenomenalno- u najmanji detalj napisao na 1 str.

Fiki, nije nikad kasno za sadnju, sve ovisi kad hoćeš da ti cvate.

goran44, dio koji je počeo truliti očisti do zdravog dijela, operi i posuši- jedino tako možda uspiješ spasiti lukovicu.

Bilo bi idealno kad bi lukovice mirovale 2 mj., pa se posadile ( ne zaliti )- 1/3 lukovice ili pola mora viriti van, i stavile na tamno i hladno ( tada se razvija korijen ), a kad se primjeti da je počela rasti cvjetna stapka onda se premjesti na toplo i svijetlo i počinje se sa malo zalijevanja.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Amaryllis View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amaryllis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2013 u 16:51
ja sam mislila da puno znam o mojoj biljčici ali ovo što sam ovdje pročitala je stvarno WOOOOOOW......VOKI svaka ti čast i hvala ti na korisnim informacijama
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2013 u 22:11
sunceee je u pravu.ja sam jedan pokušala isčupati jer me jedna rođaka tražila baš taj.toliko je istjeralo žile da ga nisam mogla isčupati a da ne oštetim druge u istoj posudi,morala se zadovoljiti s jednim iz frižidera
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 13:04
...vidjevši da je tema aktivna navratih vidjeti kaj ima novoga...i tako sam se sjetila da sam jesenas izvadila lukovice i s kutijom je gurnula ispod police na stubištu...lukovice su sve žive, neke čak i potjerale cvjetnu stapku pa ću ih uskoro posaditi...mogle bi cvasti oko UskrsaSmile...
...slažem se sa prethodnicama, ovo je jedna od najbolje obrađenih tema sa jako puno važnih podataka, do u najmanju sitnicuClap
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2013 u 18:55
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

...lukovice su sve žive, neke čak i potjerale cvjetnu stapku pa ću ih uskoro posaditi...mogle bi cvasti oko UskrsaSmile...
 
Sara, jesi posadila lukovice, ja jesam....možda nas razveseli i prije UskrsaSmile
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2013 u 19:39
...jesam pčelica, posadila samSmile, nekoliko puta na dan ih provjeravamLOL...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
agava1504 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2013
Lokacija: Moslavina
Status: Offline
Bodovi: 204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava1504 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 20:50
šta da radim?...lukovice amarilisa su mi bile u teglama na hladnom do prije nekih 30 dana i unijela sam ih na malo toplije i počela zalijevati, onako pomalo i podivljale su mi..ustvari podivljalo lišće i sad se bojim da mi ne bude cvijetao..i šta da sad radim, i kaj sam krivo napravila...pomozite...
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 21:38
agava....imam isti problem....ali ja svoje nisam zalijevala, samo unijela u toplije i to u mracnu sobu...
moj recept...odes, kupis drugu, a s ovima se opet poigras iduce godinesmile127...tako sam ja napravila

evo ga moj novi

pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7071727374 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.