Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amarilisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amarilisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6970717273 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 13:53
Divna boja...
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SolarWindKiss View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SolarWindKiss Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2012 u 18:03
Nedavno su i u mene amarilisi cvjetali ali nikako da na kompjuteru nadjem sliku gdje su sami pa evo jedne raznovrsne grupno-rascvale sličice :D



Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2012 u 18:55
divotica jedna..super šarenilo boja :)
Na vrh
Wanessa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wanessa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2012 u 10:34
Pozdrav za sve clanove ovog divnog foruma! Imam dosta primeraka amarilisa,kad budem savladala tehniku prebacuvanja fotki, budem ih pokazala...
Inace moram da pohvalim sve vase divne amarilise,prekrasni su...ja ih prosto obozavam!!!
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2012 u 12:14
Pozdrav Vanessa! Dobro nam došla i dugo se družila s nama!
Željno iščekujemo slike.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
Wanessa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wanessa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2012 u 08:55
Dadinica,hvala na dobrodoslici,i ja se nadam da cemo se lepo druziti i uzivati u slikama naseg cveca...
Na vrh
Wanessa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wanessa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2012 u 09:17
Evo jos nekoliko amarilisa iz moje kolekcije...
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2012 u 09:36
Wanessa, dobrodošla!

Predivni su!
Kako ih samo natjeraš na ponovnu cvatnju?
Mene baš ne slušaju svi, nekako mi ne uspijeva natjerati neke ( osim crvenih i bijelih sa crtama- ja ih nazivam starinskima ) na ponovnu cvatnju. 

smile39
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2012 u 14:29
Da je kolekcija, je!
Draga Vanessa, prekrasni su ti
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2012 u 21:38
Wanessa dobrodošla u cvijetni raj. Amarilisi prekrsni i  sve pohvalesmile57
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2012 u 01:26
Wanessa dobrodošla, lijepu kolekciju imaš. Nadam se da će u proljeće svi ovako lijepo cvjetati...
Moji amarilisi koji su u teglama su u negrijanoj prostoriji, ne zalijevam ih ali listovi su još uvijek zeleni. Da li da ih režem ili da tako pustim? Jedan je dio u vrtu, vidijeti ćemo što će biti s njima...
sutra je novi dan
Na vrh
Wanessa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wanessa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2012 u 10:33
Sunceee,pozdrav, i hvala ti na divnom komentaru. Imam oko 15 razlicitih amarilisa,ovaj na prvoj slici zove se Leptir ili Papilion,i on je sada trenutno u cvatu,ostali su cvetali tokom godine. Kako ih nateram na cvatnju? Jednostavno ih prestanem zalivati krajem oktobra i pustim da se listovi skroz osuse.Lukovice mi prezime u negrijanoj i tamnoj prostoriji ,u teglama.Krajem februara ih stavim na toplo i svetlo mesto i pocnem zalivati... par nedelja nakon toga najpre krene cvetna drska,pa tek kasnije listovi...
Nadam se da sam ti bar malo pomogla,i da ce ti na prolece svi lepo cvetati!
Na vrh
Wanessa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wanessa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2012 u 10:36
Dadinica ,hvala od srca!
Na vrh
Wanessa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wanessa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2012 u 10:38
Aralija,hvala na dobrodoslici i lepom komentaru.
Na vrh
Wanessa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wanessa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2012 u 10:41
Jagoda,hvala na dobrodoslici! [IMG]smileys/emot134.gif" align="middle" />
Ja mojim amarilisima ne secem listove dok su zeleni,vec pustim da se skroz osuse.Tek na prolece kad pocnem da ih zalivam,najpre skinem skinem suvo lisce...
Pozdrav, [IMG]smileys/emot96.gif" align="middle" />
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2012 u 11:35
Wanessa, ja sve radim kao i ti ali mi ne cvatu ponovno svi ( npr. bijeli, svijetlo rozi, tamno rozi, "šareni"...).
Imam ih već 25g, svaku godinu cvatu crveni i bijeli s malo prugica ( mislim da te gotovo svi imaju ).

Kod tebe cvatu svi koliko vidim.

Morat ću im početi pjevati, izgleda da maženje i pričanje nije dovoljno.  LOL

Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2012 u 18:31
vijolica,bravo za malce,ljepo napredujuClapBig%20smile
alisa,ovaj kolibri je predivan smile94
Ljudi,amarilisi su Vam prekrasni smile55 Wanessa,želim Ti srdačnu dobrodošlicu  smile73
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2012 u 19:50
Vanessa,prelepi,zastaje dah.smile94kako je lep ovaj prviiiiismile90Big%20smile
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2013 u 21:58
cure prekrasni su vam amarilisi Thumbs%20Up
 
večeras sam lukovicu amarilisa izvadila iz hladnjaka, dobro izgleda, stavila je na sobnu temperaturu....
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 10:30
E, vidiš pčelice, to je jedan od načina mirovanja amarilisa.
Ja imam oko 18 tegli, a u svakoj bar 3 lukovice, meni bi trebao cijeli frižider samo za njih- a to bi bilo idealno spremanje.
Ja ih sa teglama stavim na hladno i donekle tamno.

Ove godine baš nemaju neke idealne uvjete za mirovanje- vidjet ćemo što će se dogoditi.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6970717273 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,578 sekundi.