Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - palcica - kolači, torte
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


palcica - kolači, torte

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 29>
Korisnik
Poruka
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2012 u 17:44
Hroštule

1 kg brašna
15 dag masti
3 cijela jaja
2 žutanjka
1 dcl mlijeka
1 juš žl šećera
cca 1/2 dcl loze + ruma
korica naranča/limun
prstohvat soli

umijesit tvrđe tijesto, ostavit ga da odmara, pa tak oponovit par puta .. primjesi - odmor

onda izvaljat jako tanko tijesto, rezat trake na 2 cm debljine i napravit fjokić

ostavi ih takve oko pola sata da se suše i zatim ih frigat u dosta ulja sa obe strane .. još tople posut mljevenim šećerom







Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2012 u 22:49
Draga sve pohvale tebi,a tvom sinu posebno,izgleda da je i sin  naslijedio mamin talenat ,čestitke za obadvoje i topli pozdrav
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 16:50
Sarajka hvala ti šta guštaš u mojim slasticama
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 16:54
Fritule

nešto jednostavnije i brže još nisam napravila recept skinula sa coolinarke

4 dcl jogurta
2 jaja
2 vanilin šećera
malo soli
20 jušnih žlica brašna
1 pzp
1 jušna žlica loze

drugi put ću dodat malo arome, samo mi to fali u ukusu
iznimno su mekane...a i jednostavne





Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 17:01
Imaš pravo, tu fali malo arome, malo naribane limunove korice, tko voli - malo suhog grožđa, a meni u fritule jako pašu pinjole. 
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 21:38
evo smo se za večeru malo debljali







recept uzela sa coolinarke

http://www.coolinarika.com/recept/zorine-pohovane-palacinke/
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 21:41
a ovo je moja nova "sluškinja"





Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 21:44
a ovo je samo dio od pivca koji je težio 5 kila

odličan je mekan i ukusan



evo radi usporedbe moj dlan naspram butića od pivca

Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 22:05
Sad više ni jedno dizano tijesto nemoraš ručno mijesiti. To će sve za tebe sluškinja da odradi.
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2012 u 22:18
E sad će kod tebe tek biti gozba,aparat je super za hljeb,no ostale delicije ipak ćeš ti morat mjesit
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 18:53
Sarajka moja draga...evo i danas gozbe al bez pekača....drvenjačom sam danas miksala hihi

http://www.coolinarika.com/recept/732869/

recept je odličan, mekane, ukusne, samo ih ja drvenom žlicom umijesila...rekla bi "po starinsku"

evo mojih krafni









Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2012 u 14:39
Hvala na receptu smile79prepisala sam ga  jer vidim da su tvoje super ispale
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2012 u 23:31
Draga Palčica,i ja imam onakvu sluškinju za kruh,ali  ove divote mogu napraviti samo  tvoje  vrijedne ručice.Svaka čast,puno toga ću si prepisati u svoju knjigu recepata a i isprobati,naravno.smile141
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2012 u 13:58
Maris ja ni ne mislim ništa drugo u njemu mijesit je obožavam pravit kolače (dizane, biskvitne, suhe, prhke....) uživam u svim vrstama....al to mi je za kruh čista desetka...pogotovo kad iz kreveta ima mirišljavi stan na kruh i topal kruh za doručak
hvala vam svima koji budete uživali u mojim receptima
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2012 u 13:59
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2012 u 19:32
Bože palčice šta nam radiš.Krafne su ti super!
Svi tvoji kolači, kruv, spiza su . Obožavam kolače ali tvoje gazanije. Ne znam za šta bi se prije mašila: sirnica, krafna ili gazanija? Nastavim li te pratit brzo ću bit
Baška Voda
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2012 u 21:54
i ja ,i ja i onako sam predebela,postala sam ovisnismile79k,svaki dan zavirim šta nam to novo nudiš
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 17:06
PARADIŽOT

3 jaja
4 dcl mlijeka
3 žlice šećera
vanilin šećer
6 kom keksa petit beure
cimeta
korica limun naranča

snijeg od bjelanjaka kuhat u mlijeku skupa sa vanilin šećerom, u međuvremenu u 4 zdjelice izmrvit podjednako kekse - posut ih lagano cimetom i koricama.

Kuhani bjelanjak rasporedi u zdjelice
Žumanjak sa šećerom pjenasto razradi i kuhat ga u istom mlijeku u kojem se kuhao bjelanjak

Kuhanu kremu, ja ne dozvolim da se zgusne jer mi volimo malo rjeđu kremu...prelit preko bjelanjaka...
odličan desertić
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 17:10








Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 17:10
hvala cure moje drage, slobodno dođite bit ćete počašćene ko kraljice
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 29>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.