Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 29>
Korisnik
Poruka
Calla View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 135
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Calla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 22:18
wow pinus...svaka cast
e sad sam se bas zaljubila u aloe
nisam nista znala o njima,mislila sam da im samo minusi ne odgovaraju,i da samo promjene boju kad ih iznesem iz kuce,da im ne skodi jer bi se s vremenom oporavile...
imam mnogo da ucim,al nadam se da ce preziviti
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
adeS View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Svibanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adeS Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 12:44
Dragi forumasi,Buduci da nisam neki poznavalac biljke aloa, a takvu sam upravo dobio na poklon, te cinjenici da je jako mlada tesko mi je ocijeniti da li se radi o aloa vera ili ne.  Molio bi Vas da mi pomognete i kazete o kojoj vrsti je rijec i da li je ljekovita...Hvala svima na odgovorima.



Na vrh
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 10:15
aloa pred 2-3 dana presađena, pojavilo joj se nešto crno na listovima.
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 19:55
Originalno poslano od člana jelsa_ jelsa_ napisao:

Što se tiće rasvjete Osram fluor je nezadovoljavajuća zamjena.Kao nadomjestak može poslužiti ali nedostaju joj djelovi spektra.Moja preporuka je- ultra sun high pressure sodium lamps- Sadži kompletan spektar sunčevog spektra potrebnog biljci za rast..

   
Već sam bio pitao na ovu temu ali nije bilo uspješno. Pokušao sam s uzgojem i sijanjem pod umjetnom rasvjetom preko zime, ali jako slabo je to bilo. Žarulja je bila živina 250w, od industrijske rasvjete. Vidim da ovdje preporučujete "ultra sun high pressure sodium lamp", nadam se kako je to TA!
Da li bi sad možda znali gdje je ima za kupiti?
GROW!
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2011 u 20:51
danas sam je kupila ,na teglici piše aloa..jeli to aloa i ako je koja je
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2011 u 23:47
pogledaj ovdje
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 00:13
hvala pinus ,havorthia..s drugim imenom neću ni pokušavat da se "mučim" jer sam čula od mužeka da u snu izgovaram neka čudna imena Confused vjerovatno identificiram moje biljke smile157
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2011 u 22:49
i ja uzela 2 tegle "aloa mix",
jedna mi odmah bila sumnjiva - sad vidim da je to ova ko od kamenjar, pljunuta hawortia

ali ova druga bi mogla biti aloa, zna li netko koja točno

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2011 u 23:01
mislim da je to Aloe Black Gem
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2011 u 09:19
hvala pinus, guglala sam i mislim da dobro misliš Thumbs%20Up


Na vrh
AloeVera View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Srpanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AloeVera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2011 u 23:42
Evo i mene, nov sam ovde ali veliki zaljubljenik u ovu biljku i to od kada je pomogla meni da se resim problema sa cirom i gastritisom a moja zena mioma na materici !!!

Od tada verujem u njena dejstva i o onome sto se pise o njoj!!!

Koristili smo ovu zutu aloju u kombinaciji sa jos nekim proizvodima koje sam skoro pronasao na jednom sajtu www.aloe-vera.rs i sada posto je to original bez alkohola i vode i nema hemijske dodatke, a i preporucili su nam je lekari sa VMA iz Beograda redovno upotrebljavamo u mojoj porodici !!!

Toplo preporucujem svima jer su svi proizvodi ispitani medicinski i imaju sertifikate a i medicinski i naucno su dokazana delovanja, primer smo moja zena i ja, za nas je to dovoljno !!!
Na vrh
BushidoSpirit View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Srpanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BushidoSpirit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2011 u 17:32
Molim vas pomoc...koje je pravo ime ove aloe?dal je ljekovita ili samo ukrasna?
hvala....










Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2011 u 09:30
nije ljekovita :(
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2011 u 22:31
 
Evo moje
 
 
 
 
 
 
 
 
 
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
AloeVera View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Srpanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AloeVera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2011 u 18:36
Zelim da vas obavestim a ko hoce neka poslusa ,a ko nece nemora,
NIJE SVAKA BILJKA KOJA LICI NA ALOJU ZAISTA I ALOJA !!!
Ovde sam primetio da ljudi skoro svaki kaktus nazivaju Alojom, vrlo cesto ljudi mesaju Agavu sa Alojom, cak se i biljke koje podsecaju na nju vidim predstavljaju da je Aloja !!!
MOLIO BIH VAS, morate znati da je jedina prava Aloja ona koja ima latinski naziv Aloe vera Barbadesis Miler i jedino je ona lekovita Aloja.
U svetu postoji preko 300 podvrsta ove biljke ali nisu lekovite, neke od njih su i jako opasne po zdravlje.
JOS NESTO VAZNO, list ALOE VERE Barbadensis Miler tek kad napuni 5 - 6 godina starosti ima u sebi preko 250 hranljivih i korisnih materija, ali se od tog celog lista koristi samo sredisnji deo bez zelenih delova.
Zeleni delovi lista, koje zene na svoju ruku melju i prave domace napitke je izuzetno opasan jer izaziva krvave prolive i moze izazvati i druge probleme.
A ako se sredisnjem delu lista dodaje ili se mesa sa Alkoholom na taj nacin se ubijaju sve hranljive i zastitne materije koje biljka prirodno ima. Zato budite oprezni i vodite racuna sta berete i sta koristite, Aloe Vera nije kaktus, ona pripada porodici Lilacea kojoj pripada i Beli luk, to je lekovito a koje kakvi kaktusi ce vam doneti samo komplikacije.
Detaljnije mozete videti na www.aloe-vera.rs
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 00:12

Pozdrav svima!
Evo,nova sam ovdje, ali mislim da je ovo  Aloe vera Barbadensis Miller.

Raste mi u vazi na balkonu i pod hitno je moram presaditi. Preko zime je stavim u negrijani hodnik i jako rijetko je zalijem i nema baš puno svjetla.

Ako griješim u nazivu neka me veći zlalci isprave.






Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 00:13
Anči39 mislim da je tvoja Aloa Chinensis, također ljekovita među ostale tri
(Barbadensis, Arborescens i Ferox).

Ja pomalo učim, googlam, ako griješim - ispravite me.

Svoju sam isprobala, iscijedila sok-popila ga malo, namazala ubode, opekline i dr.



Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 20:22
To što ti je pomogla ne znači da je aloe vera.
Ova tvoja NIJE Aloe vera barbadensis, Mill.
Ali može biti da ima ljekovitih svojstava jer mnoge su aloje ljekovite, neke više neke manje.
Najljekovitije su:A. arborescens, A. barbadensis i A. Ferox.
Ali da se ne ponavljam i da ne dupliciramo temu evo link na kojem je to malo bolje pojašnjeno:
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=713&PN=38

i ovaj na Ljekovitom i začinskom:

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4788






Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2011 u 01:47
Hvala puno Fermina-Daza, ima toliko sličnosti među svima da ih lako pobrkam.
Moram još puno ućiti od Vas iskusnih cvjetoljubaca.
Hvala na linkovima.

 
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2011 u 07:30


Dobro jutro forumaši,
evo mojih dvaju od par vrsta aloa koje imam u kolekciji. Ova veća je stara oko 10 godina, lijepo izgleda, forme je kao kamen, sa krutim i oštrim listovima i bodljama mao nož.....


  

Ljubitelji aloa, kako vam se sviđaju ove moje?
schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 29>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.