Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Spathiphyllum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Spathiphyllum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 16>
Korisnik
Poruka
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2008 u 21:23
nadam se da će i moj narasti veliki. posjekla sam mu te crne cvjetove.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2008 u 12:31
Imam jedno pitanje: kada režete ocvali cvijet kako nisko režete???
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2008 u 13:11

Dokle god mu doseze cvetna drska, kasnije kada se osusi i ostatak od nje koji je nedostupan ( cvet uvek krece iz lisne drske).

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2008 u 09:05
Hvala Mimar!!!
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2008 u 21:00
I moj spatifil ce uskoro imat cvijet,bas se veselim.Kupio sam ga prije dvije godine,odonda nije imo cvijet.Vidio sam da ih ima 4,jedan do drugog,da ih odvojim?
Everyone's a winner, we're making our fame
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2008 u 22:27
Nemoj ništa dirati dok cvate, imat ćeš vremena odvojiti ih. Oni vole biti u "čoporu".
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2008 u 15:59
prekrasni su vam spatifilumi, zavidim, ja imam dva, zapravo je bio jedan koji je bio prevelik pa ih razdvojila na dva dijela, ali su mi nikakvi, zapravo izbacuju mlade listove, ali su pognuti, redovito ih zaljevam, a još nijednom nisu cvjetali, a stalno se nadam, možda bude.....
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2008 u 22:43
Ma hoce sigurno... bez brige samo malo strpljenja i vec ce oni procvjetati
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2008 u 23:53
Prije mjesec dana kupila sam dva spatića! Jedan je ostao u kući kraj kompa, a drugi sam odnjela na posel. Oba su dobila novu zemlju i novu teglu. I oba ljepo napreduju osim što je cvijeće na onom na poslu postalo zeleno, a ne više bijelo!?
Jel to znači da bu skoro ocvalo ili...?
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2008 u 11:24
Još uvijek je zelen!?? Sad pretpostavljam da ima previše svjetla jer preko noći u uredu ostavljamo svjetlo upaljeno, a preko dana je ured jako osvjetljen jer ima stakleni zid.
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2008 u 11:55

Cvetovi posle izvesnog vremena pozelene (ne od zavisti Wink) a na kraju potamne sto je normalna faza precvetavanja. Neka te to ne brine!

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2008 u 12:49
tnx Mimar! Već sam mislila- uuuuuuu kolko zračenja ima na poslu- jel vrijeme da pokupim prnje pa put pod noge s posla!Big%20smile
Na vrh
Bebichica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bebichica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2008 u 10:25
Pozdrav svim ljubiteljima cvijeća! Slučajno sam naišla na ovaj forum tražeći pomoć za moj jadni spatifilum. Eto što sam nesposobnjakovićka napravila. Zalijevam ga tek kad listovi lagano klonu, tak sam nekak najsigurnija. I eto zalijala sam ja prekjučer i listovi se nisu dizali, i zalijala ga opet jučer malo i danas ujutro vidim da su listovi i dalje klonuli, jedino se drži središnji izdanak donekle. Preobilno sam ga zalijala, zemlja mu je skroz vlažna:( kako ga spasiti, da ga stavim na prozor u polusjenu pa da ga topli zrak malo isusi, ili d amu dodam suhe zemlje...stvarno ne znam što napraviti, a kad je cvijeće u pitanju totalni sam početnik. Uspjela sam ubiti čak i kaktuse, da bi tek kasnije meni došlo do mozga da ih ne smijem zalijevati tak često. Zato sam i bila oprezna s ovom biljčicom i ne kužim kak se to dogodilo..zalijevam jendom tjedno i nisam preobilno zalijala ni prvi ni drugi put, nek jednostavno ko da biljčića ne želi piti:((((
Pomozite mi, molim vas, stvarno mi je žao biljke:(((
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2008 u 11:04
ja bi ti savjetovala da ga presadiš u novu zemlju i daš mu par dana da dođe sebi, a onda kada ga budeš zalijevala vodu ulij u podložak i nakon 15-ak minuta ono što ostane od vode izlij jer će on sam "popiti" u tom razdoblju koliko mu treba.
Ako čovjek ne zna prema kojoj luci plovi, nijedan vjetar neće biti povoljan.
Seneka
Na vrh
Bebichica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bebichica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2008 u 14:02
puno ti hvala, lana!!! predvečer ću ga presaditi i nadam se da ću ga spasiti
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 11:52
Ni moj spatić ne napreduje kako treba.Plus toga dobio je neke fleke po krajevima lista, vrhovi listova se suše.
Cvijet je pozelenio, sad mi je jasno zašto.
Da li sam pogriješila što sam ga iznijela jedno vrijeme vani.Možda je kroz granje ipak dobio malo sunca ili je krivo to što sam ga prehranila preko lista.
Sad je opet u kući na tv ali ne ulijeva mi puno nade da će od njega nešto biti.
Sad izgleda ovako:


Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 21:20
i moj je takav nekakav, sa još manje listova, imam ih dva, oba su grozna ali mi ih žao baciti, a ne znam ima li nade za njih, tjera mlade stalno, ne cvjeta, ali se listovi suše na vrhovima, a poneki i požuti pa ga otkinem, tako da liči na gotovo ništa, blago rečeno.
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 14:05
kad uhvatim vremena uslikat ću mamin primjerak da samo vidite kako je lijep i kako cvjeta već par mjeseci neprekidno. čudo je to jedno. mama mu samo ponekad nadoda zemlje i redovno ga zalijeva. raste iz jedne keramičke ukrasne posude, tako da joj ga žao dirati, a kod nje je već 7 punih godina. zajedno s njim je posađena i mala palmica koja je također lijepa.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 14:31
Moj je na lođi u sjeni od početka proljeća i vidim da naprosto uživa. Stalno tjera nove listove i cvjetove tako da mi je već sada žao kad pomislim da će opet morati kad zahladi unutra. 
Na vrh
anica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2008 u 23:58
moj je star negde 3-4  god  i  je dosta gust.hocu ga razdeliti.dali postoji neko  odredzeno vreme ili  mogu i u ovo doba godine ?.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.