Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - jagode penjačice Mont Everest
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


jagode penjačice Mont Everest

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 15>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 07:45
Baš me zanima u kojoj ću fazi zateći svoje, sutra u vikendici, još se nisu prenjale, ali cvjetiće  su imale, a i tvoje Jagoda koje si mi dala, pa tako sve zovemo Jagodine jagode.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 10:30
jagoda - a čini mi se da je plod obične jagode malo krupniji ili je to samo moja uobrazilija???
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
teta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje teta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 13:35
  pozdrav narode prekjucer stigle moje jagode iz Šibenika,krasno napreduju u loncanicam,a valjda ce nesto biti od njih.Draga Buba Sanja i ja sam svoje platila 203kn.,Ali na kuponu je bilo navedeno da pristajes platiti troskove slanja samo ti to vjerojatno nisi procitala.

Kada uslikam svoje jagodice onda cu vam staviti slikicu da vidite
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 22:32
Čini mi se da nas koji imamo nove,mlade jagodice muči to kako će se one penjati jer ni moje ne pokazuju da se kreću u vis.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 00:07
smile57Mikica izgleda da neće biti nekog penjanja,ili to možda počne druge godine.Ja sam stavila dugi štap ali izgleda da neće trebati....Treba biti strpljiv možda nas ipak ugodno iznenade...Plodova će očito biti,ali koliki će biti i kakvi će biti..pitanje je sad..
 Mama ove obične jagode su krupnije u ovom trenutku,ali kako će se dalje razvijati situacija sa penjačicama vidijeti ćemo..
sutra je novi dan
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 09:35
Znači strpljen spašen!
Na vrh
marijan023 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijan023 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 11:15
Ja sam ubrao prve jagode, plod je bio velik ali ukus baš nije vrhunski, još se nisu počele penjati ali valjda će uskoro baciti izdanke. Osim moje dječice jagodama se osladio i jedan crni kos (nepravedno sam optužio puža)...
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2009 u 01:07
Originalno poslano od člana marijan023 marijan023 napisao:

Ja sam ubrao prve jagode, plod je bio velik ali ukus baš nije vrhunski, još se nisu počele penjati ali valjda će uskoro baciti izdanke. Osim moje dječice jagodama se osladio i jedan crni kos (nepravedno sam optužio puža)...
Marijane drago mi je da si ubrao prve jagode penjačice.Moje još nisu za jelo ali uskoro će biti,jer su već dosta krupne.Što se tiče penjanja,još uvijek ništa niti kod mene.Ne preostaje nam drugo nego čekati...smile143
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2009 u 03:30
Evo konačno crvenih plodova.ali od penjanja još uvijek ništa....čekanje se nastavlja....
sutra je novi dan
Na vrh
marijan023 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijan023 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2009 u 22:22
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Originalno poslano od člana marijan023 marijan023 napisao:

Ja sam ubrao prve jagode, plod je bio velik ali ukus baš nije vrhunski, još se nisu počele penjati ali valjda će uskoro baciti izdanke. Osim moje dječice jagodama se osladio i jedan crni kos (nepravedno sam optužio puža)...
Marijane drago mi je da si ubrao prve jagode penjačice.Moje još nisu za jelo ali uskoro će biti,jer su već dosta krupne.Što se tiče penjanja,još uvijek ništa niti kod mene.Ne preostaje nam drugo nego čekati...smile143
Izgleda da su ove jagode još uvijek misterija jer nikako da se javi netko tko je imao iskustva. Možda nakon berbe slijedi penjanje...Ovo je je jedna od posljednjih...Od 5 sadnica ubrao sam 20-tak krupnih jagoda...
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2009 u 23:17
mi ih isto imamo... ali bome se ne penju.... niti malo... još.... majka se nada da će se odlučiti penjeti bar na godinu...LOL....ah nadaaa...
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 02:31
Evo nekih pomaka kod mojih jagoda.Izrasla je jedna vitica koju sam zavezala za štap.To mi se čini početak penjanja...Evo i slike..
sutra je novi dan
Na vrh
mirica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 11:09
Pozdrav!
imam jagode iz Šibenika, primilo ih se 10 od 10 i dale su prve plodove. Stajale su 24 sata u vodi, zatim mjesec dana u teglama i krajem travnja presađene su u vrt. Nakon 3 tjedna su gnojene (prema uputama). Od kada su stigle lijepo su napredovale, za sada se još ne penju ali pustile su "brkove" i usmjerili smo ih na ogradicu (napravljenu posebno za njih) i ne gubimo nadu. uglavnom, prosječne su veličine i odličnog okusa (još samo da se počnu penjati...)





. uglavnom, odličnog su okusa.
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 16:38
Meni je krivo sad kad čitam da vama nešto napreduje.....ali uvijek slab s novcem. Silvek mi rekla da su loše sadnice i da ne zna hoče li se išta primiti.....tako sam odustao.
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 16:40
Još me zanima kojoj sorti pripadaju vaše jagode.....jel možda Mieze Schindler ili Hummi Gento??????
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 22:11
nitko ne zna ništa.....nigdje ne piše, sadnice dođu pakirane u običnu vrečicu s naljepnicom Mont everestConfused
mi smo ti pokusni kuniči ovu godinuWink
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 22:38
Moje ni da mrdnu, niti cvjeta, niti ploda niti pušta izdanke, ali žive su, pa sad ti budi pametan, a ja im stavila kolčinu od 2 metra da se penju,smile156
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 23:06
Ma katastrofa...moje imaju par listića, a od 5 komada su preživjele samo 2 - bile su pakirane u najlonu bez rupica za zrak i poslane u koverti s mjehurićima, stisnute, požutjele i već pomalo počele gnjiliti - ne preporučam nikome dati toliki novac za nešto u tako katastrofalnom stanju - ma kako ih nije sram prodavati biljke u takvnom pakiranju!!!!! Thumbs%20Down (mislim na onaj oglas u novinama Mont everest - ne kupujte ni u ludilu!!!)
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 23:56
šta se mont everest pakiranja tiče, bila mi je ista stvar i mislila sam ništa od njih- evo sve su se primile, listići su im baš lijepi, čak se rade po 4-5 jagodica, no užasno sporo, pušta izdanak, no meni se to nikako ne čini lijana za penjanje, već više kao bočni izbojaka za novo ukorijenjivanjeConfused
 
ove iz čakovca su bile lijepo upakirane s zemljom oko sebe- dvije propale odmah, jedna se posušila skroz, jedna je mala (3cm) i nikako da mrdne, ostale pustile list, radi se na njih 2 po jedna jagoda- isto im treba duuuuuugo tak da se pitam kad ćemo je pojesti konačno, i listovi su strašno osjetljivi, na jednoj su mi baš nekako čudni kao da će propasti
 
naravno imaju isti tretman, redovito su mažene pažene, zalijevane i na suncu, no suma sumarum svega- nisam uopće zadovoljna
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 10:07
Moje su imale 3 crvena ploda - kisela ko sam vrag, sada nema cvijeta. Jedan je požutila i crkla. Ostale puštaju izdanke, ali su mi sumnjive pa sam ih zabola u zemlju da se ukorijene jer mi nikako nije jasno kako će rasti i širi se u zraku kad mi toliko sliče onim mojim vrtnim običnim.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.