Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt u Norveskoj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt u Norveskoj

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 53>
Korisnik
Poruka
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 08:34
Dakle..... Sad sam prvo MM pokazala slavonsku pušnicu u Norveškoj!Big%20smileAjme! Svaka čast cvijeću, ali kuleni, kobase i ostalo....Big%20smile
 
 
Šmrcko ti i Fuksija imate slične klime, ali ako je ono na slikama pravi snijeg onda ima razlika. Kod nas (vas) brže nestane.Naš GK zaledi, zahladi ali i brže otopli.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 10:56
Ma da kod mene je udar mediteranske sa gorskom klimom, te to čuda radi.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 07:45




Ovo patuljasto drvo je caragana, i sitni narcisi.
Slikano izbliza onaj krug, sto je Kat.rea trazila. Moram slikati jos onaj drugi krug od drvenih letvica.

Baka, nista besz slavonskih specijaliteta, ma gdje bili.

Smrcko, evo da i tebi odgovorim na pitanja.
Ispod kamenih ploca nismo nista stavljali, samo smo skinuli 1. sloj zemlje, tj. travi i stavili ploce.

Norvezani jako vole cvijece i svi zastanu kada prolaze ulicom i pogledaju na sve strane, a ima i onih koji pitaju da li mogu pogledati, a naravno svima je dopusteno da pogledaju.
Moja susjeda Norvezanka, voli jako cesto da proseta mojim vrtom i da pogleda svaki dio, ali kada joj ponudim neko cvijece da i ona posadi u svom vrtu, nece , jer kaze da se stalno treba brinuti oko toga i da je to puno posla.

Smrcko, ovdje biljke, koje su u prodaji su prilagodjene norveskoj klimi.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 09:49
draga fuksija..napokon sam prošetala i kroz tvoj vrt..ja sam na otoku Murteru a odrasla u Zagrebu na Sljemenu..meni fali ipak snjeg,skijanje..tu zimi  ima samo hladni vjetar..to mi se nesviđa
vrt ti je predivan smile160  a tek pušnica s njom si me ipak definitivno iznenadila..pa kaj ti vele susjedi kad im zamirišiš ..hehe..bez obzira šta se tek odleđujete vidim da se tvoje cvijeće ne obazire na snjeg i lijepo cvate..ovi plavi cvijetići,visibabe su prekrasni..a i ostali dio vrta kad zatopli,šaljem ti lijep pozdrav sa Murtera(moja kći Lavanda imat će 8.6. 3g za Uskrs je otvorila sezonu kupanja smile139
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 10:26
Duda-Lave, jako me je obradovalo sto si prosetala mojim vrtom. Nadam se da ce moj vrt jos ljepse izgledati nego prosle godine, jer sam kupila dosta novih biljaka, cvijece nikada dosta.

E, susjedi su se malo bunili zbog dima, ali kada su probali suhomesnate proizvode, zaboravili su na dim.
Ovdje je ljeto kratko i kada se sve probudi iz zimskog sna, ide ubrzano.
Koliko god da ide sve ubrzano, nikako da vas stignem.

pozdrav iz Norveske
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 10:51
Slavonija na sjeveru!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 10:59
I ja sam ovo proljeće imala mini narcise, nisam znala da će biti tako mali. U biti dost mini biljaka sam posadila pa se divila kako su male, savaki dan.Ali te mini i jesu za hladnija podneblja i vjetrovita, bar ja tako mislim.

Ovo obješeno na dolje drvo sam vidjela na svakom koraku na sjeveru NJem., ali sam bila sad po zimi i nisam vidjela kad prolista, jedva čekam tvoje da zablista.

Za ploče sam te pitala zato što i ja planiram tako nešto, uklapa se u krajolik,a ovisno od zemljišta mogu potonuti.

Skandinavci  vole pogledati i divit se svemu pozitivnom. Znaš baš mi je drago da si im cvijetni primjerWink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 11:12
Pozdrav Slavoniji na sjeveru!
Pokažite vi Norvežanima što su specijaliteti. A njih dovedite ovamo u Slavoniju da nas nauče disciplini, poštovanju propisa, kulturi, dobrosusjedskim odnosima i sl. LOL
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 12:17
ajmeee kako pušnica ima zanimljivo "cvijećee" LOL smile42 miriši skroz do mene
ali da ne zanemarimo cvijećke koje zaslužuju svaku pohvalu Thumbs%20Up 
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 14:22
je fuksija teško je mediteran dostići sa cvijećem ali zato imaš fini losos na 100000000 načina smile50njam,njam 
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2009 u 12:30






Stigli su zumbuli, narcisi, a i cica maca polako lista.

Anaida, kao sto vidis nas Slavonaca ima cak i na sjeveru.

Smrcko, cim procvjeta caragana, stavljam sliku.

Mali gogo, hvala na pozdravu, a da znas Norvezani bi uzivali u Slavoniji.

Kontesa, steta sto osjetis samo mirise, a ne mozes probati slavonske delikatese.

Duda Lave, lososa ima koliko hoces.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2009 u 16:23
Prođe snijeg i vrt sav u cvijeću!Big%20smile
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2009 u 20:07




Narcisi i plavo cvijece, koje se bas rascvjetalo.
Baka, ovdje, cim se snijeg otopi sve ide ubrzano da covjek ne povjeruje.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2009 u 20:24
baš lijepo Thumbs%20Up
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2009 u 20:55
Kako je lijepo pogledati tvoj vrt! Sve što je nama ocvalo tebi upravo cvate. S nostalgijom ulazim u tvoj vrt!
Sve je jako lijepo!smile78
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2009 u 22:14
Prekrasno. Ipak ne zaostajete puno za našim kontinentalnim djelom. Bilo bi lijepo da nam staviš i slike norveške prirode van tvog vrta. Ne sumnjam da je fantazija.smile141
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2009 u 22:29
Sve je lijepo Fuksija, ali ona cica maca me oborila s nogu, prekrasna je.
život je more
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2009 u 22:53
Fuksija hvala na odgovoru. Baš su mi ti krugovi interesantni, jer kao što i ti veliš lakše je kod košnje, a nisam mogla skužiti šta je to. Lijepo ti je cvijeće i baš je interesantno vidjeti kojom brzinom se priroda mijenja, od dvorišta pod snijegom do rascvjetanog dvorišta Clap.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2009 u 23:50
Lijep ti je proljetni vrt Fuksija,sliči na naše proljetne vrtove,dakle sjever je isto pitom i prikladan za uzgajanje cvijeća....WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 07:21






Hvala vam svima sto ste pogledali moj vrt. Moram priznati da mi je jako lijepo druziti se sa vama.

Duda-Lave i Bergenia hvala na lijepim rijecima.Bergenia, sve sto je kod vas proslo, mozete pogledati u mom vrtu sada, jer kod mene tek stize.

Smrcko, stavit cu slike norveske prirode, kad zavrsim radove u vrtu. Moram jos posaditi lukovice gladiola, gomolje dalija i jos neke nove sto sam kupila ove godine.

Lantana i ja volim bas ovakvu cica macu, jer je neobicna. Ispod nje preko ljeta spavaju moje mace i mace iz susjedstva. Vole da se zavuku ispod nje, u hladovinu.

Jagoda, u ovom dijelu Norveske gdje ja zivim, uspjeva dosta toga, kao i kod nas, ali na samom sjeveru Norveske, nema nista od toga.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 53>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.