Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zvrkov vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zvrkov vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 63>
Korisnik
Poruka
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2009 u 23:56
Joj Zvrk kako je to prekrasno. Lijepo prostrano imanje, pa imaš puno mjesta za cvijeće. Ja sam gotovo sigurna da će tvoj cvjetni vrt pomalo rasti, mislim u širinu. Bogme bih se i ja voljela buditi rano uz cvrkut ptica u takovoj ljepoti.smile141smile141smile141
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2009 u 09:23
Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

Zvrk imam pitanje što se tiće Wisterie, kad ti je prvi put cvala i da li je obrezuješ u 9. i 1. mjesecu kao što vele da bi je trebalo jer ja imam jednu tri godine i još nije cvala?

 
Moja je cvjetala poslije 7 god. ali zato sto je nisam obrezivala tocno od pocetka. Htjela sam da mi naraste do odredene velicine i onda sam pocela obrezivati.
Mislim da je obrezivanje vazno (pogotovo kod novih wisteria).
 
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2009 u 09:45

Volim gledati sve BBC-ove emisije o vrtlarstvu i cvijeću i zbilja osnove o tome kako krenuti u to područje sam pobrala baš iz tih emisija jer vrt sam dobila prije sad već 4 godine i nisam imala praktičnog znanja apsolutno ništa samo teorija. U seriji "Vrtlarska godina" je baš za Wisteriju bilo rečeno za obrezivanje u 9. i 1. mjesecu.

Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2009 u 10:00
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Imam i ja pitanje za tebe, zvrk.

Često svratim u tvoj vrt.Obožavan engleske vrtove.Poznam ih iz bliza.Puno sam ih se nagledala nekad davno pa sam malo nostalgična.
Jedino ti ne zavidim sada zimi kad je vani sve "okovano" ledom.Tada više volim svoj vrt u kome i sada pomirišem ružu, pojedem klementinu i naranču pa čak i sjedim vani na suncu.

Moje pitanje se odnosi na loniceru.Ima ih puno sorti pa me zanima znaš li koja je tvoja?Da li je zimzelena ili listopadna?Raste li brzo?
Imam puno ograde oko kuće.Jednu od njih bi željela isplesti sa lonicerom.
Ali kojom?I kako je nabaviti?Da li se tvoja razmnožava sjemenom?Kad si je posadila?
 
Lonicera koju imam je listopadna (nisam znala da ima i zimzelenih).
Ja sam svoju nabavila kao biljku . Raste brzo. Za ogradu idealno, samo si stavi neke vodilice da ti raste po tome, kod mene je zica .
Ne znam tocno koja je moja vrsta, davno sam je posadila.
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2009 u 10:04
Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

Volim gledati sve BBC-ove emisije o vrtlarstvu i cvijeću i zbilja osnove o tome kako krenuti u to područje sam pobrala baš iz tih emisija jer vrt sam dobila prije sad već 4 godine i nisam imala praktičnog znanja apsolutno ništa samo teorija. U seriji "Vrtlarska godina" je baš za Wisteriju bilo rečeno za obrezivanje u 9. i 1. mjesecu.

 
Ja obrezujem poslije cvjetanja i prije proljeca. Za sada cvjetaLOL.
 
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2009 u 10:06
Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:

Joj Zvrk kako je to prekrasno. Lijepo prostrano imanje, pa imaš puno mjesta za cvijeće. Ja sam gotovo sigurna da će tvoj cvjetni vrt pomalo rasti, mislim u širinu. Bogme bih se i ja voljela buditi rano uz cvrkut ptica u takovoj ljepoti.smile141smile141smile141
 
Imam nekoliko dijelova vrta koje bih htjela ove godine urediti, pogotovo dio oko staklenika, onda zavrsiti vrt za mog 7. godisnjaka, pa zavrsiti staze u cvjetnjaku i oko staklenika, posaditi nove penjacice uz kucu itd itd itd....
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2009 u 10:32
Hvala na savjetu. Rekla sam već svojima da ću napraviti feštu dok ona procvjeta pa makar i jednim cvijetom.
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 22:25
Hello Zvrk, tek sada sam došla do tvoga vrta jer sam nova.
Ne mogu vjerovati da sam upoznala nekoga tko živi u Engleskoj i ima pravi engleski vrt.Meni je to pojam! Prelijep ti je , kao iz časopisa. Obožavam gledati BBC- ijeve emisije o vrtovima! Kupujem redovito časopise o cvijeću i tamo je sve prekrasno jer mislim da to može biti tako gdje ima dosta vlage baš kao u Engleskoj ili kod u unutrašnjosti. Kod nas u Primorju je teško ljeti jer je suša . Uživala sam u tvom vrtu!Thumbs%20Up
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2009 u 00:18
Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

Hvala na savjetu. Rekla sam već svojima da ću napraviti feštu dok ona procvjeta pa makar i jednim cvijetom.
 
kad sam vidjela prvi cvijet na mojoj wisteriji nisam znala sto bih od sreceTongue.
Vjerujem da ces tako i ti.
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2009 u 00:20
Originalno poslano od člana zvonkica zvonkica napisao:

Hello Zvrk, tek sada sam došla do tvoga vrta jer sam nova.
Ne mogu vjerovati da sam upoznala nekoga tko živi u Engleskoj i ima pravi engleski vrt.Meni je to pojam! Prelijep ti je , kao iz časopisa. Obožavam gledati BBC- ijeve emisije o vrtovima! Kupujem redovito časopise o cvijeću i tamo je sve prekrasno jer mislim da to može biti tako gdje ima dosta vlage baš kao u Engleskoj ili kod u unutrašnjosti. Kod nas u Primorju je teško ljeti jer je suša . Uživala sam u tvom vrtu!Thumbs%20Up
 
Drago mi je da ti se svidaWink. (Stavila sam slike engleskih vrtova na topic Moj grad u slikama, pa ih tamo mozes vidjeti).
Za sada je vrt u zimskom snu ali sam primjetila safrane da se probijaju (jos nema cvijet).
Kad dode proljece biti ce puno vise radova i slika za staviti na forum.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2009 u 09:24
Zvrkice nemaš pojma koliko mi je drago da si se javila i nadam se da se sve dobro završilo.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 20:33
Zvrk, u tvome vrtu sam vidjela Crocosmiu lucifer i mogu ti reći da mojoj sreći nije bilo kraja kada sam naletjela na lukovicesmile213 i naravno da sam kupila. Ako se ne varam to je trajnica. Reci mi molim te imaš li ju na suncu? A kupila sam i c. smallflowering mixed, ona je niža - 30 cm i to je sve što znam ( slike sam stavila u dnevnik radova - malo smo se ponovili).
Na vrh
BubaSanja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 17 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BubaSanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 21:27
Zvrk, odavno se ja divim tvom vrtu i maštam da će moj jednog dana biti barem upola tako lijep kao tvoj.

Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 17:02
Zvrk, ja sam od nedavno na ovim stranicama-nova sam i mogu ti reci da ti je vrt prekrasan. Inače često "šetam" po Engleskim vrtovima, i obožavam ih, jedan takav kakvog ima moja teta se nalazi možda blizu tebe u Kentu je,...vrtovi su im fantastični, vozeći se po Kentu stvarno se ima što za vidjeti....ako dojdem gore ove godine, bit će mi drago da se nadjemo na kavi (čaju)???
 
smile64
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 21:45
Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:

Zvrk, u tvome vrtu sam vidjela Crocosmiu lucifer i mogu ti reći da mojoj sreći nije bilo kraja kada sam naletjela na lukovicesmile213 i naravno da sam kupila. Ako se ne varam to je trajnica. Reci mi molim te imaš li ju na suncu? A kupila sam i c. smallflowering mixed, ona je niža - 30 cm i to je sve što znam ( slike sam stavila u dnevnik radova - malo smo se ponovili).
 
U mom vrtu je crocosmia lucifer na punom suncu i jako dobro uspijeva.
Sto je dobro s njima je da nakon nekoliko godina mozes razdvojiti busen i podijeliti extra lukovice na neko drugo mjesto u vrtu.
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 21:46
Originalno poslano od člana BubaSanja BubaSanja napisao:

Zvrk, odavno se ja divim tvom vrtu i maštam da će moj jednog dana biti barem upola tako lijep kao tvoj.

 
Hvala. Meni su trebale godine da dodem do ovog izgleda a planiram jos puno, puno promjenaWink.
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 21:47
Originalno poslano od člana minimode minimode napisao:

Zvrk, ja sam od nedavno na ovim stranicama-nova sam i mogu ti reci da ti je vrt prekrasan. Inače često "šetam" po Engleskim vrtovima, i obožavam ih, jedan takav kakvog ima moja teta se nalazi možda blizu tebe u Kentu je,...vrtovi su im fantastični, vozeći se po Kentu stvarno se ima što za vidjeti....ako dojdem gore ove godine, bit će mi drago da se nadjemo na kavi (čaju)???
 
smile64
 
Kent ima puno divnih vrtova. Gdej ti zivi teta?
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 21:56
Slobodan dan i ja odmah u kupovinu LOL.
 
 
 
 
 
 
Cilj je urediti jedan dio vrta (mali dio)
 
 
 
 
Pulmonaria (premjestena iz drugog dijela vrta)
 
 
 
 
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 22:07

Rub cvjetnjaka sam trebala produziti i kao rubnik mi sluze cigle tako da se moze kositi do toga i da se ne posijeku biljke.

 
Bilo je puno korova, trave koja se trebala pocupati pa je vremenski dugo trajalo.
 
 
 
 
 
A zasto nisam slikala kad je sve bilo gotovo Ermm?
 
 
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 22:11
LOL vjerojatno od umora nisi mogla stati na nogama, a kamoli slikavati.....
Sevenoaks
p.s. izbor cvijeća, je predivan, vidim da su to jake i zdrave sadnice-neće biti problema sa nastavkom rasta u tvom lijepom vrtu!
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 63>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.